2,5 ročného syna bolí zadoček po kakaní

denisa2019
21. apr 2016

Ahojte, poradíte, prosím? Čo to môže byť, ak 2 a polročného chlapčeka bolí zadoček po kakaní? Učí sa na nočník. Niekedy so bolieva aj pocikaní. Parazity nemá. Prejavuje sa to tak, že po vykonaní potreby sa občas chytí za zadoček a povie že bolí. Môže to byť po spadnutí? Hemeroidy snáď v jeho veku nemôže mať, to asi býva len u dospelých>

rebeka7501
21. apr 2016

@denisa2019 skôr si myslím, že je to psychického problému, alebo nemá tvrdšiu stolicu ?

inull5
21. apr 2016

@denisa2019 ja si skôr myslím že tam bude nejaká fisura (trhlina) vo vnútri.krv nebola??

rainyafternoon
21. apr 2016

@denisa2019 ako pise @inull5 môže to byt analna fisura

luma1
21. apr 2016

My máme to isté. 3r3m a po kakani si ledva nechá ritku utret ale aj to s veľkým placom a zatina polky tak že ich neviem roztiahnuť a utrieť . a pipika ani nehovorím toho sa ani dotknúť nemôžem to je vždy pri sťahovaní vo vani boj :/ ja len verím že ho to prejde casom

denisa2019
autor
21. apr 2016

Díky, aj ja si myslím, že tam môže mať trhlinku, lebo sa snaží tlačiť a máva tvrdšiu stolicu, ale čo s tým- ísť k lekárovi alebo kúpiť v lekárni nejakú masť?

rainyafternoon
21. apr 2016

@denisa2019 homeopaticku Avenoc + uprava stravy na zmakcenie stolice

inull5
21. apr 2016

Žienky,mali by ste zájsť na chirurgiu,lekár dieťa vyšetrí a určí liecbu.fisura je bolestivá,dáva sa na to čipok,ktorý uľaví od bolesti,taktiež sa robia sedavé kúpele napr v dubovej kôre..

jeennyv
21. apr 2016

@denisa2019 je detska mast aviril kupis normalne v drogerke, zlta tubicka, velmi dobra na to, mozes pred aj po kakani mastit...

rebeka7501
21. apr 2016

@denisa2019 prečo všetko riešiť liekmi ? viac zeleniny, ovocia a tekutín

edn
22. apr 2016

@denisa2019 my sme s tym boli u chirurga ked mala aj krv v stolici a povedal, ze po kazdom kakani poriadne poumyvat ritku a samozrejme snazit sa zmakcit stolicu jedlom.. inak ze sa to samo zahoji.. bojujeme s tym uz dva roky.. niekedy v pohode, niekedy plac...

belbel
22. apr 2016

@denisa2019
ja som toto nepoznala, nikdy by ma nenapoadlo tak jej roztiahnuť riťku, aby som to videla, ale spozná to aj detská lekárka, na chirurgii sme s tým neboli, ale keď už je fisura, je to veľmi bolestivé, može sa to nakoniec zapáliť a aj zahnisať a príp. sa môže zväčšovať, akoby sa jej to "natrhalo", preto brala dcéra Duphalac sirup na zmakčenie stolice, jasné, zvýšená hygiena je na mieste po každom kakaní, veľa aj vetrať zadoček... Ona napr. to ani nepociťovala po kakaní, ale navečer a ju to bolelo a aj svrbelo, chytala sa... Preto si myslím, že je okrem vody, ovocia a prirodzeného zmakčovania stolice na mieste v prípade potreby aj niečo nasadiť - lieky, maste, , ako si tam založiť infekciu a vypestovať psychické bloky, že keď kakám - bolí to.

belbel
22. apr 2016

@denisa2019
@rebeka7501 ako prevencia prirodzené zmakčovanie stolice postačí, prípadne do budúcna, ale keď už je naozaj fisura, treba niekedy aj niečo nasadiť, aby sa stihlo to miesto zahojiť, aby sa nenamáhalo pri tlačení stolice, navyše je to na takom mieste, kde sa ťažšie hojí... Odvtedy sme problém nemali.

m1russka
22. apr 2016

my sa stakymto niecim tiez trapime, dcerka 2,5 po odplienkovani chce kakat len do plienocky, ale aj tak zadrziava.. tym zadrziavanim sa jej stolica odvodnila, a potom bola tvrdsia, a nasledne bolo bolestive kakanie... hrozne obdobie plne placu, a vysvetlovania ze kakanie je dobre... duphalac nam nepomohol.... uprava stravy bola okamzita, ale ani ta moc nepomohla, pretoze ona proste nechcela.. ale natriet kremikom alebo olejcekom urcite ano... nam pomohol levandulovy kremik JUST, je dobry na cievy, aby sa rozsirili, zmakcili..aj brusko som masirovala.. postupne to preslo... .. obcas este povie, ze ju boli ritka, ale vykaka sa, a dobre.. takze neviem či uz mame vyhrate, ale verim, ze už čoskoro ano 🙂