2,5 ročný syn má prekrížené prsty na nohách

selene12
18. máj 2020

Ahojte. Ake mate skúsenosti s touto témou..v skratke Syn uz 2,5 ma druhy prst nad ostatnými... Na jesen som mu to lepila... Nazory s arozchadAju ze nelpit a tak.... Problemy s chodzou nema ale proste tie prsteky nie su tak ako by mali... citala som aj skusenosti ze sa to casom upraví... Ale stare diskusie... Ortopedi.... Citala som ze niektori nerobia nič ini kazu lepit prsty.... Ale mna zaujimaju vase realne skúsenosti.... Vdaka za ne!

77ma11
19. máj 2020

@selene12 môj syn to mal a prešlo to samé, nič som neprelepovala

lusyc
19. máj 2020

Ja som mala ako dieťa na oboch nohách prostrednik menší a tenší ako ostatné prsty a stale sa mi zasuvali pod 2. prst. Nerobilo mi to problémy pri chôdzi, pri športoch, nič. Mama mi to podlepovala, aby bol v rovine s ostatnými, isto už aj do skolskeho veku, ked si to pamätám. Doteraz mam tie prsty male a deformovane tvarovo aj do boku, brusko mam stále pod tymi druhym prstom, bolí ma to pri dlhšej chôdzi a v lete v celej topánke napr. na turistike, sa mi to zaparuje. Určite by som sa opytala pediatra, možno nech vás aj pošle k ortopedovi.

selene12
autor
19. máj 2020

@77ma11 a smiem sa spýtať kedy ste si ti tak všimli ze sa mu to zacalo krizit a ako flho to ais trvalo?

selene12
autor
19. máj 2020

@lusyc jasne jasne ale kazdy ortoped inak pri deťoch.... aj co som sa dozvedela v inych článkoch preto ma viac zaujimaju vasr skúsenosti... Dakujem aj za tu vašu... Isto to poriesime neskôr... No videla som vselijake separacky na prsty ale nie pre deti...

veronicka182
19. máj 2020

@selene12 A ake nosi topanky? Barefoot ci klasicka uzka obuv? Na tom tiez dost zalezi

marlent
19. máj 2020

Ahoj ja osobne nemam ze krizom ale mam ho ohnuty dohora neviem ho vystriet ked stojim prst sa nedotyka zeme...
Este ako decko ma bolieval chrbat chodila som k ortopedovi te to videl no nikdy niv na to nepovedal nesledoval...
Ziadne problemy nemam az na to ze to vyzera skaredo

selene12
autor
19. máj 2020

@veronicka182 mal aj barefoot na jeseň teraz popravde sa tesim ze je cas sandal

veronicka182
19. máj 2020

@selene12 Moj to mal z uzkej obuvi, v barefoot sa mu prstiky casom ulozili

77ma11
19. máj 2020

@selene12 nejak po roku to bolo

whanka
10. jún 2020

@veronicka182 mozem sa opytat, ze asi v akom veku ste prstiky riesili? Myslim prechod na barefoot obuv a asi po akom case ste si vsimli zmenu? Ja toto prave riesim u syna 1,5 roka, vyboceny palec na nohe, predpokladam ze z uzkej zimnej obuvi asi .... presli sme komplet na barefoot, aj papucky ale najviac sa snazime chodit na boso, teraz aj von, plus doma mame senzomotoricky kobercek ... neviem co by som este mala 😕

veronicka182
10. jún 2020

@whanka necele dva roky mal ked sme si to vsimli...presne to bolo z uzkych zimnych topanok...potom sme presli na bf a cca po roku som videla ze sa mu to ulozilo pekne 🙂