2,5 týždňové bábo je po kojení nepokojné, kope nožičkami

bubla30
18. sep 2012

Ahojte, som cerstva mamicka, cize skusenosti s detmi ziadne. Nas maly ma teraz 2 a pol tyzdna, je zlaty a zvycajne kludny, spinkava tak 3 hodinky. Kojim, mliecka zatial mam dost- problem je, ze maly mava tak raz dvakrat denne take zachvaty- ked ho nakojim, unavi sa, ziva sa mu, chce spinkat, no zrazu zacne kopat nozickami, rozhadzuje rukami a je nepokojny. Snazim sa ho nejako utisit, masirujem brusko, prilozim si ho na prsnik- niekedy saje, inokedy nechce- viditelne je nervozny a vydrzi takto aj dve tri hodinky. Vetricky pritom ma, poprdkava si- neviem, coho to moze byt prejav- ci je to vetrami, ze sa mu mozno tazsie pustaju alebo co mi tym chce dat najavo. Uz mu davam aj Infacol, nikedy je to lepsie, no dnes napriklad neabral:(. Mamicky- skusenejsie, poradte- je to prejav bolesti bruska alebo coho? Ako mu pomoct? dakujem!

xlucia
18. sep 2012

@bubla30 jeeeeeeeeej taky zlaty nazov 🙂 a take male babatko, hned by som menila 😀
myslim, podla toho co opisujes, ze sa proste len nevie ukludnit, asi by spinkal, plus v takomto veku este nema vyhasnutne novorodenecke reflexy, cize mikne nechtiach rucickami a sam seba s tam rusi. nekojila by som ho vtedy, ak uz, tak len kratko. maly potrebuje upokojit
bud skus zavinovacku a zavin mu aj rucicky, alebo su kup nejaky nosic usposobeny na novorodenca, alebo satku.
hovori ti ze chce byt kludny, a kludne babetko je podla mna len pri maminke. ponos ho, potichu mu spievaj, bude mat usko na tvojom srdci a upokoji sa.
moji milovali byt na mne nacapeni, a lubia to doteraz 😀 😀 😀
inak sa nezlakni, info pomimo, o par dni mozete mat prvy rastovy spurt, tak s tym rataj 😉

galaxy
18. sep 2012

@xlucia čo je prosím ťa ten rastový spurt?

xlucia
18. sep 2012

@galaxy no to je ze ORIENTACNE v 3 a 6 tyzdni zivota dietata a v 3 av 6 mesiaci, nastava rastovy spurt, tzv. skok, ked ti male rychlo skokom zacne mat ovela vacsie naroky na mlieko, lebo vtedy prudko rastie. zvycajne to byva 3 az 7 dni ked babo nervuje a place, lebo mas na jeho potreby zrazu malo mlieka. vtedy sa vykasli na "stare gardy ala nase babky" nezacni prikrmovat, alebo umele mlieko davat, ale casto po troche prikladat na prsnik. nejake dva dni kludne aj kazdu polhodinu cez den. za dva tri dni sa ti takouto stimulaciou zvysi tvorba mlieka presne na potreby tvojho krpceka a zas bude dobre.
vtedy bud doma, riadne pi, dobre jedz, nenechaj sa vytocit blbymi hlaskami okolia a bude dobre 😀 😀 😀

ikke
18. sep 2012

@bubla30 ano, je to prejav bolesti bruska, uplne klasicka novorodenecka kolika ako z ucebnice.
co na to? napr. ten infacol, ktory ale musis podavat naozaj pred kazdym jedlom (teda kojenim), nie ze teraz nedam, ved dnes mu nic nie je. najlepsi ucinok ma naozaj pri dlhodobom suvislom pouzivani.
ale casto nepomoze nic, len to nejako vydrzat do asi 3 mesiacov dietata, pomahat mu masirovanim, bicyklovanim nozickami pri prebalovani a nosenim dole bruskom ("na lietadlo" 😅 )

157misicka
18. sep 2012

tak tak plne suhlasim v ziadnom pripade neprikrmovat aj u nas to bolo podobne ja som pila aj cajik hipp na podporu dojcenia...ak je babetko nekludne tak si pekne nos v naruci iste sa ukludni moj tiez potreboval byt prituleny a neznasal zavinovacky vzdy sa z nich odkopal dodnes nespinka prikryty on ma rad volne nozky 😀 a hlavne ako ho tam budes nosit alebo dojcit tisko sa mu prihovaraj spievaj ja dodnes spievam co ma napadne aj vymyslam penicky deticky velmi lubia maminkin hlas..alebo ak to nebude pomahat tak isto aj brusko moze boliet treba civicit s nozkami a masirovat

bubla30
autor
18. sep 2012

dakujem, baby- nas maly spava v zavinovacke, ako niektore pisete, rusi sa vlastnymi rukami a nohami. spinka v nej rad, ale najprv musi mat na to "naladu", cize ked je v takomto stave, do zavinovacky ho nedam- naserie sa este viac🙂 snazim sa ho vtedy ukludnit tak, ze si ho prilozim, pritulim, no vtedy saje ako besny, dudluje a viditelne sa znervoznuje. skusim to s tym spievanim a hlavne byt v pohode, lebo ma to vzdy rozhodi, ze mu neviem pomoct:( a on to urcite vyciti....este sa chcem spytat na vas nazor na cumlik- zatial sme mu ho nedali, ale nepomohol by v takychto stavoch, ze by sa ukludnil? ci somarina?

alecka
18. sep 2012

@bubla30 myslim si, ze by to mohli byt aj refluxove priznaky. skus nechavat dlhsie v "odgrgavacej"polohe. pripadne je velmi dobra poloha "na levika"- polozit ho bruskom na svoju ruku. je este malicky, urcite sa to casom upravi. ja som za cumlik. uz v porodnici im pchaju cumliky na ukludnenie. a zabera to. vyskusaj ci a aky to bude mat efekt. mozno tvoj maly vobec nebude chciet cumel. niektore deti ho odmietaju. drzim prsteky 😉

svetlusska
18. sep 2012

ja by som skusila ho nechat odgrgnut mozno ho to trapi....moj maly mi zas robil to ze chcel byt nonstop na prsniku, tak som mu po mesiaci dala cumlik a hla vsetko bolo okej 🙂 teda pokym nebol zase hladny ale aspon bol kludny a spinkal...a bol aj v zanivovacke len ruky mal volne lebo bol cirkus ked ich mal zviazane

157misicka
18. sep 2012

@bubla30 no mojmu dali cumlik sestricky v porodnici a pomohol malicky bol vtedy asi taky nekludny ako tvoj..no vyskusaj ono ja myslim ze mojmu pomaahal aj od bolesti bruska ale neviem ci to neni blbost

indiankaindi
19. sep 2012

@bubla30 ahoj, tak týmto sme si prešli aj my, podľa mňa je to jednoznačne kolika. Skús mu dať espumisan a možno mu to pomôže. My sme mali najlepšie skúsenosti s Bio Gaiou, sú to kvapky. Dáva sa myslím 3 kvapky ráno a večer a vďaka nim to malej prešlo raz dva. Veľmi dobre sa nám k tomu osvedčilo počúvanie relaxačnej hudby - potôčiky, vtáčiky a podobné blbiny a pri tom som dcéru držala v zavinovačke a pohojdávala sa na fit lopte. Výborná kombinácia, vždy zabralo za pár minút 🙂 Alebo pustiť vysávač a malý sa ukľudní 😵

evitaka
20. sep 2012

Pri kolike pomôže aj feniklový čajík, po lyžičkách. Najlepšie kupiť priamo v lekarni (nie ten rozpustny) fenikel, povariť cca 10 min. vo vriacej vode, vychladiť a precediť a po lyžičke dávať. Masáž bruška, riadne odgrgnutie, nosenie dolu bruškom, ak ma zahojeny pupik tak ho na bruško aj polož a jemne hladkaj po chrbátiku, ak tak zaspí častejšie kontroluj, alebo ho pretoč, teplý obklad na bruško - plienku zohrej v mikrovlnke - pozor aby nebola prihorúca), zabalenie napevno do perinky, nosenie v šatke. Dávaj si pozor na to, čo ty ješ. Žiadne pomaranče, strukoviny, cibuľku, obmedz hlúboviny, stravuj sa ľahko a zdravo. 🙂 A vydržať 🙂

evakopacova
25. sep 2012

@bubla30 ahoj, ako keby si pisala o nasom babatku, prave riesime presne to iste. maly sa naje, vypapa vsetko co sa da a je jak zastrceny do elektriny, nie a nie sa ukludnit, velmi malo spi a je hrozne nekludni. tak dufam ze to je ta rastova faza 🙂 a ze sme za chvilu z toho vonku. drzte sa🙂