2-mesačné dieťa sa neotáča na zvuky

4. jún 2023

Ahojte ma otázky stretli ste sa s tím že 2 mesacne dieta za neotaca sa na zvuky ? Meranie v nemocnici sme mali v poriadnu ešte sestrička hovorila ze bude asi mať nadanie na hudbu lebo malé pekne krivky ešte mi ich ukázala..

zuzuliennka1
4. jún 2023

ked mate merania ok, tak naco sa stresujes? hluche nie je.
co presne znamena “neotaca sa na zvuky”? 2mesacne dieta sa este len uci spoznavat a filtrovat vnemy z okolia, urcite ich vnima, ale este uplne nerozoznava, co je co.
vnima najma vonu a pritomnost matky. a vacsinu dna spi (alebo je)

zuzi0911
4. jún 2023

Riešim presne to iste ,tiez mame 2 m ...ideme opäť na meranie dr nás poslal ...(v nemocnici tiež v poriadku)

autor
4. jún 2023

@zuzi0911 to ste niečo hovorili Dr alebo to on nejako skonštatoval?

lenusa20
4. jún 2023

Moja má už 8r. Narodila sa ok, všetko bolo ok. Veselé dieťa, krásne reakcie. V 3 mesiacoch konec. Z dňa na deň. Najprv sme si mysleli, že nám švitorí. Prišiel otec môj pozrieť, hovorím mu čo a ako. Vzal pohár a klepal pred ňou aby videla. Trhala sa. Nacvičená reakcia, akonáhle z boku alebo zo zadu, ani ťuk. Hneď bolo jasné, leteli sme k dr. Ohluchla 100% hluchota. Kolobeh vyšetrení naprieč SK.... Bla bla bla...v 5 mesiaci sluch späť. Dôvod nikdy nezistený, ani kapacitami. Vraj to sú zázraky????
Nepodceňovala by som materinský inštinkt, pocit, radšej skontrolovať.

anavixy
4. jún 2023

Otacat sa asi uplne nebude, ale zlaknut/trhnut by sa malo.. ked sa ani nelaka, treba riesit pre istotu.
@lenusa20 wau! 😲 chvalabohu ze sa sluch vratil 🍀

euka210
4. jún 2023

Znama ma dceru ktora mala vysetrenie ok a az okolo 2r si vsimli ze nereaguje na zvuky...vysetrenia atd...skoro hlucha, nachodili sa do Ba, operacie, nieco jej dali a bolo lepsie, ale zaostavala v reci...logo...je druhacka na normalnej Zs, ale vela sa jej mama musi venovat a ucit sa s nou, maju to tazke v tomto

elmivelmi
5. jún 2023

Nosnu ma mandlu ma ok?Ak je zvatsena deti maju horsi sluch.Dajte tiez skontrolovat.

zuzi0911
5. jún 2023

Spomenula som to na poradni a on potom skúšal

autor
5. jún 2023

@zuzi0911 jaj tak mala sa síce nestačí ale keď ide vysávač a plače tak prestane plakať a keď na mňa hovorím tak sa smeje a vydáva aj zvuky ale musí na mňa pozerať

zuzi0911
5. jún 2023

Môj tiež napr sa zlakne keď niečo buchne,alebo keď pes štekne atď...ale keď na neho hovoríme ci hrkame hrackou neotoci sa za nami ...otáča až pri ocnom kontakte ...keď mu hovoríme pred ním tak sa s nami rozpráva...čiže hluchý není určite...len teda cielene sa neotoci za zvukom

autor
5. jún 2023

@zuzi0911 jaj to aj naša tak robí tiež to asi spomeniem na poradní nech sa k tomu vyjadrí Dr. Nás je už staršia Dr tak bude vedieť co a ako

elis11111
15. okt 2023

@zuzi0911 prosím Ťa, riešila si to s Dr.? Dieťatko sa ti už otáča za zvukom?
Mám 2 mesačné bábo a riešim to isté. Pri silnejších zvukoch sa zľakne, strhne. Keď na neho rozprávam, usmieva sa a vydáva rôzne zvuky. V nemocnici po narodení vyšetrenie ok. Ale keď na neho hovorím z boku, neotočí sa za mnou (niekedy sa len usmeje keď počuje môj hlas, aj keď ma nevidí). Za hračkou sa pekne otáča, udržiava očný kontakt. Ale pokiaľ hračku nevidí a len hrkám, nejde za zvukom 😞

zuzi0911
15. okt 2023

@elis11111 ahoj ,áno boli sme na usnom,že či náhodou aj keď aj my sme mali v pôrodnici všetko ok...ale začal s a otáčať za zvukom cca do 3 m 🙂
Presne tak isto ako u vás to bolo 🙂

elis11111
15. okt 2023

@zuzi0911super, že je u vás všetko nakoniec v poriadku. snáď aj náš sa začne otáčať, teraz má presne 2m a 10dní