7-mesačné bábätko sa neotáča

sas_jevj
25. nov 2022

Ahojte maminky. Moja malinká bude mat začiatkom decembra 7 mesiacov a ešte ss neotáča na bruško. Na bruško ju dávam častejšie a pomenej. (Dlhšie keď leží na brušku sa hnevá). Motivujem ju, chodíme aj k fizioterapeutke, cvičíme. Krôčiky sú však pomalé. Máte niektorá podobnú skúsenosť?

Ďakujem.

anjelicek26
25. nov 2022

Ked cvicite, chodite k fyzioterapeutke, tak to chce asi len cas. To ma take oslabene svalstvo? Mne dcerka ako predcasniatko tiez az ako 7 mesacna zacala pretacat, vsetko robila neskor... 10 mesacna az plazila, rocna stvornozkovala, 15 mesacna chodila...dnes hra aktivne hadzanu, robi gymnastiku, plava, skace profi trampoliny, hra tenis... pomaly start neznamena hned nejake uplne deficity do buducna, len treba na tom pracovat...

nwnw
25. nov 2022

@sas_jevj neurologia a fyzio Mudr Ti co povedali? Kludne zacni chodit na plavanie,baby cvicenie este doplnkovo.

anjelicek26
25. nov 2022

@nwnw pravda, aj my sme v tom veku chodili na detske plavanie kvoli posilovaniu svalstva...

sas_jevj
autor
25. nov 2022

@anjelicek26 ahoj, vraví že malinká je slabučká v ručičkách.
My nie sme predciasnatko, malú som ešte prenášala.
Na bok sa mi dá, aj sa pohra ale otočiť sa nie a nie. Keď jej dopomozem otočí sa krásne, ale spontánne to nerobí.

nwnw
25. nov 2022

@anjelicek26 ahoj a tvoja mala tiez hypotoniu? Lebo mne doslova prizvukovali ze taketo sporty su doslova nevhodne to jednostranne pretazovanie chrbtice.

sas_jevj
autor
25. nov 2022

@nwnw asi skúsim, uvidíme či nam pomôže a bude to pre ňu menej stresujúce ako zámerne cvičenie.
Pri neurológovi sme ešte neboli.
Mala je veľmi pohodlná. Inak je všetko v poriadku, iba ťa hrubá motorika je trosku pozadu. Aj predmety mi začala chytať neskôr.

anjelicek26
25. nov 2022

@nwnw ano ked bola mala hodne... preco jednostranne pretazovanie chrbtice? Plava kadzdy tyzden tri hodiny, trampoliny 1,5h, tenis hodinu, hadzana hodinu, gymnastika 1,5h... "pretazovanie" jednostranne by to bolo len, keby nema svaly ale ona ich ma uz hodne no... tenis robi jednou a hadzanu hadze paradoxne druhou rukov, tak sa to vyrovnava a zvysne sporty posiluju cele svalstvo. My sme dlho riesili hlavne stacanie kolien dovnutra, ma velmi krive nohy... tam trebalo posilnit u nas brusne svalstvo, tak sme zacali aktivne zo sportom, lebo fyzio uz nestacilo... teraz uz je tema operacie oboch kolien prec, zrovnava sa to, ako svaly silneju...

anjelicek26
25. nov 2022

@sas_jevj ono je to aj povaha vo velkej miere, dcera ako babo bola neskutocne dobrucka, kludna, nikdy neplakala, krasne sa hrala sama, nikam sa neponahlala a snad ako dieta nikdy nikde ani nespadla 😂 Opatrnna na vsetko... ale dnes chodi na sutaze a sportuje, preto vravim, ze cvicenim a venovanim sa tomu sa da vela dosiahnut...

nwnw
25. nov 2022

@anjelicek26 tiez teraz riesim tie X nohy ale na SK je to jak v Rumunsku uz s tymi lekarmi a cvicenie pre 2r dieta najst tiez tazke a fyzio nas uz vyradili. Od 5r uz sa da najst.
A vylepsilo sa to vtacanie noh tym zlepsenim svalstva?

anjelicek26
25. nov 2022

@nwnw ano a nastastie vyrazne. Ja ked som pocula, ze to chce zoperovat mi skoro srdce zastalo 🙄 Teraz dva roky neskor ten isty ortoped vravi, ze skvele zlepsenie, ze v take ani nedufal...Nastastie malu sport bavi, pridavali sme od 4roch rokov postupne... zacinala plavanim a gymnastikou, potom dalsie a dalsie...

nwnw
25. nov 2022

@anjelicek26 jee to si ma potesila 🥰