3,5 ročné dieťa odmieta na záchode tlačiť. Poraďte

hausknechtova
7. dec 2011

Ahoj potrebujem dobru radu uz neviem co robit skusam vsetko moja 3,5rocna dcera odmieta na zachode tlacit uz tri dni nebola na velkej potrebe ona nechce tlacit ani ked je mekka stolica prosim poradte mi co mam robit uz sme boli aj u lekarky dala jej sirup no zabral len nakratko dakujem za rady

danielik79
7. dec 2011

@hausknechtova a pýta sa ti na velkú teraz ked odmieta .Lebo moja mala problém ked teraz bolo Miuláša....čokoláda robila svoje a tie revy na wc ale riešim to tak že papá mi dosť jablk a na záchode sa ju snažím rozosmiať aby sa jéj napli svaly a potom to ide aj samo.

hausknechtova
autor
7. dec 2011

@danielik79 ona uz nekaka dlhsie na mikulasa som jej preto ani nedala cokoladu ona sa sponuje a boji sa tlacit nech robim cokolvek ovocie papa aj jogurtiky s vlakninou dala som jej čipok tak dufam ze zabere moja moze sedet na zachode stale a nic nepomaha tak uvidim ale dakujem za radu

danielik79
7. dec 2011

@hausknechtova a nemala v poslednom čase voliak bolestivú stolicu to býva častou príčinou ked deti odmietajú treba jéj tam trošku rybacou mastičkou ponatierať ten čípok by jéj mohol trochu aj pomôcť a ešte ma napadlo tlačiť nožičky k brušku a masáž bruška aby sa jéj to trochu pohlo.....prípadne rektálnou tyčinkou

hausknechtova
autor
7. dec 2011

@danielik79 nestazovala sa na bolestivu stolicu skusim aj tu rybaciu masticku a tycinku brusko jej masirujem aj cvicime dakujem

sladkasue
7. dec 2011

@hausknechtova neviem ako je to so strsimi, ale pre male deti sa dava ovocie ako napr. slivky, marhule, popripade dzus alebo ovocnu stavu...

hausknechtova
autor
7. dec 2011

to uz sme odskusli teraz som dala cipok tak dufam ze zabere dakujem