3,5 ročný syn je stále chorý a nechodí do škôlky

lilina585
22. feb 2017

Moj syn chodi uz vyse roka do skolky. Vkuse je doma, co je chory. Na imunitu davame Imunoglukan, martankov, cebion. Kazdy den berie cely rok na alergiu Rupafin, je alergicky na brezy... Prosim poradte nieco na zvysenie imunity? Dakujem!

lenka_21
23. feb 2017

@moni244 suhlasi i ked opat trosku expresivnejsie napisane... 😉

@eeffka konecne moj clovek...obcas dcerka vyzera ako chalan, lebo v zime suknicky, leginky a pod.nepestujeme...Este aj na ihrisku sme obcas cudaci, lebo maju pohodlne oblecko, aby sa mohli hrat... Ved nebudem na nich vyziapovat pozri ako vyzeras, davaj pozor nech sa neuspinis, neroztrhnes a pod. Mam vzdy nahradne po ruke, prezeciem a mozu pokracovat dalej...
Minule mi ucitelka skolke hovorila, ze mamicka od nich chce, aby dietatu dali druhe teplaky ked ide von, lebo tie co ma na sebe su drahsie a nema ich nosit na von...no pomooc. Ja zas s tymi ucitelkami naozaj sucitim, lebo niekedy ked to tam pocuvam tak maju moj obdiv, ze este chodia do prace...

A moje su tiez kazdy den vonku...nechodime iba ak duje severak, lebo im prefukuje dutiny. Aj teraz ked bola vacsia zima som sa v skolke dozadovala, aby aspon na 10-15 min isli von... 80% rodicov ziadalo, aby deti von ucitelky nebrali... 😲 Ked sme vonku v dazdi, tak vacsinou nikoho ani nestretneme...

221girl
23. feb 2017

Môj brat bol takto stále chorý. Do škôlky ani nechodil preto, mama s ním musela byť doma. Najhoršie bolo, že v škole to pokračovalo. Mame potom niekto poradil more. V živote sme pri ňom vtedy neboli. Tak sme šetrili a keď mal osem rokov šli sme k moru. Od toho leta mu nič viac nebolo.

m.i.r.i
23. feb 2017

len vydrzat...nic ine sa neda..bude to lepsie..aj my sme to mali uplne rovnako...zacal skolku ako 2.5 rocny...a 2-3 dni v skolke a 2 tyzdne doma a tak dokola..v zime bol doma viac ako mesiac s kaslom, ktory nechcel prestat...tiez vsetci lekari, alergo, ORL, imuno..vysledok, ze nic...imunita bez problemov, mandle v norme,, alergie ziadne...nula...bolo to na prasky..a vzdy som ho do uplneho vyliecenia, cize 2 tyzdne drzala doma, kym posledny sopel neodznel a prisiel do skolky, v satni kasle jadno,sviecka pod nosom u druheho a mna slo rozdrapit a uz som ratala ze kolko dni tomu dam..o 3 dni sme boli zas doma...prvy rok bol cely takyto..zratala som si na dni, ze v podstate syn chodil do skolky 4 z 10 mesiacov...neratajuc prazdniny..druhy rok uz to slo lepsie..uz vydrzal tyzden-dva a zas zo 10 dni doma...dokonca raz vydrzal az mesiac...tiez sme davali inak rakytnik, kolostrum, imunoglukan, rozne prirodne sirupy, zvlhcovace sme mali v kazdej miestnosti, inhalovali sme vincentku alebo ambrobene...doplnali cecko, decko...ale uprimne...nemyslim, ze by nieco pomohlo..to inhalovanie a zvlhcovanie asi ano, to napriklad zmiernovalo ked uz dostal sople, skor to preslo, ale aby bol menej chory kvoli tomu si nemyslim..treti rok v skolke uz vymeskaval skor len v zime...a aj to pomenej...sople, sem tam kasel, sople a ja som ho uz teda ako 4.5-5rocneho s jemnym soplikom aj dala do skolky...uz to znasal lepsie, uz som ho nenechavala 10 dni doma kym odzneju sople uplne...take prve zo 3 dni, ked to bolo najhorsie, samozrejme ked kaslal som ho nechavala doma, lebo zas mali spat a kadeco a aby tam roznasal bacily a kaslal, to nie...ale sople som uz pomaly prestavala riesit..stvrty rok v skolke chybal uz len 14 dni za cely rok...a aj to len v zimnych mesiacoch..teraz je prvak a od septembra nevymeskal nic! Mal par krat trosku sopel, ale skola mala polovicu deti chorch v emidemiach, pred Vianocami, tiez v januari velmi zvysena chorobnost, kasle, kadeco a nas nic! obcas riesime pripchaty nos, tam mu vystriekam solou, davam mu v zime cecko aspon...chodi na sporty, na kruzky, je vecne v kolektive a ked si predstavim co bolo ked mal 3 roky tak sa mi verit nechce...naozaj ma dobru imunitu a naozaj nema ziadne problemy s mandlami ani s alergiami..a zjavne nikdy naozaj nemal..len proste musel pobojovat s tymi bacilmi v skolke, zial pri tom mnozstve deti a tych chorych co tam mamicky davaju sa inak ani nedalo..k tomu tiez spominane prievany, prefuky - on sa vzdy spotil neskutocne a potom ho prefuklo a uz to bolo...teraz na to uz nie je nachylny a velmi casto sa pohybuje aj medzi chorymi detmi a on nic nechyti..dufam, ze to tak uz ostane..takze z mojej strany -- je to hrozne, je to frustrujuce, aj zlost aj vsetko, ale zial, vydrzat...ak dietatko nema naozaj nejake vazne imuno alebo alergo problemy, tak proste nema..a je to len budovanie imunity a musi to prejst..

lubina
23. feb 2017

@lilina585 pre deti je vyborny Hlivacik, dlhodobo uzivat, ale je ozaj super, davala som mojim dcerkam

nell77
23. feb 2017

D vitamin...pripadne v zime tiez pridat zinok a selen...
.syn odvedy vkuse v kolektive...

enoka
23. feb 2017

Cucoriedkovy narosan z Justu, vynikajuca vec 🙂

zuzanadvorska
23. feb 2017

@lilina585 nam velmi pomohol imunoglukan ...čudujem sa že tvojmu synovi nie. Moja dcera nastupila ako dvoj ročna do škôlky a od sept.do novembra bola chora 5x a mala aj zapal stredneho ucha...imunoglukan ju s toho dostal našťastie

eliska13
23. feb 2017

@lilina585 necitala som vsetko chodite na imunologiu?ak nie isla by som vezmu mu krv a nasadia liecbu.moj syn bol nonstop chory az som skolku zrusila a isiel az v 5 r imunolog nam velmi pomohol

petribela
23. feb 2017

Ale veď ak je liečený u alergologicke,mala mu dať nejaké lieky...Ja dávam aerius,predtým sme mali broncho vajcom a teraz nám dala isoprinosine a klop,klop drží sa..Ale pritom môjmu nezistili alergiu,,len od malička sople,zatekajucimi následne kašeľ...Záleží aj od alergologa

bibistec
23. feb 2017

urcite by som nedavala martankov a podobne somariny to je take svonstvo. ak tak alergolog predpise lieky ale to je uz zasah do imunity a musi byt na to vazny dovod. len tak nieco pchat do dietata to skor mozte uskodit. predpokladam ze riesite na alergu. skor by som sa opytala ma to odjakziva? tu oslabenu imunitu? neskusali ste skor zmenu stravy? ja som mala nonstop chore dieta od isteho casu. nakoniec sme vysadili mlieko, lepok a kopec veci kt jej nerobili dobre a teraz mam relativne zdrave dieta. ale zas vsetko po porade s lekarkou a kontrolou krvneho obrazu. uz ani nema znizenu imunitu. celkom dobre je na tom. samozrejme nosim vlastnu stravu do skolky. a co bola na sprejoch lebo sa jej stahovali priedusky uz total nic vzdy cih ma ciste. ono vekom sa to urcite zlepsuje ale evidentne k tomu prispieva zlozenie stravy. drzim palce lebo viem ze je to narocne.

petribela
23. feb 2017

@bibistec to patrilo mne?

bibistec
23. feb 2017

@petribela to som pisala tej pani co zacala uvodny komentar

katuska268
23. feb 2017

Ahoj.Martinko mal 5 rokov ked zacal chodit do skolky,do tej doby bol chory maximalne raz za rok,ako zacal chodit do skolky bol castejsie doma ako v skolke,zapal priedusiek,angina,kiahne,chripka atd...stale opakujuce sa chorby okrem kiahni,to je jasne,v skolke je vela deti,moze sa hocikedy nakazit,kazda choroba ma inkubacnu dobu,to dieta ktore ho nakazilo,nemusi to na nom byt vidiet,a tvoje dieta to chyti a je to.Takto to bolo aj u Martinka,teraz sme boli dva tyzdne doma kvoli zapalu priedusiek,a ked uz mal ist do skolky tak vyhlasili chripkove prazdniny.

petribela
23. feb 2017

@bibistec nevedela som lebo aj ja som tam písala komentar

lilina585
autor
23. feb 2017

@petribela moj je alergicky na brezy, pel, prachove roztoce (tomu vsetkemu sa ale neda vyhnut). Berie rupafin a v pelovom obdobi singulair prasky. Inak nic. Imunoglukan, no podla mna nula bodov.

janinka84
23. feb 2017

Moja stvorrocna takto bola minuly rok. Od septembra jej davam sprej Optimun,strieka sa pod jazyk,chuti vanilkovo a ja teda neviem,ci sa jej imunita proste vyvinula,ale ak je to tymto sprejom,tak skoro ako zazrak.vazne.preslo uz pol roka a dverka mala adi 2-3razy soplik,to je cele.

petribela
23. feb 2017

@lilina585 nám dala také všeobecne lieky čo som písala na posilnenie imunity,,ak mal upchatý nos tak našinec pekne mu to zaberá...Alebo treba vyhľadať iného imunologovia,alebo skúsiť homeopatiu

jaja99
23. feb 2017

@pslahorova zdravím všetky maminy, ak sa môžem spýtať ,na inhalovanie vincentky aký inhalátor používate? ako často a ako dlho trvá inhalovanie? ďakujem🙂

nuska
23. feb 2017

Odporucam na nastartovanie imunity vybrat niekolko flasticiek tekuteho colostra 100%. Pridat aloe vera. potom uz len udrziavat tabletkovym, pripadne perlickovym colostrom a este cistus tabletky. Tie su super lebo maju aj zinok a ten je prospesny tiez na imunitu. Rastlinka sama o sebe ma dobre ucinky. My pijeme aj cajik z nej. A este niekedy zamenim za Vitaaktiv. Ten ma aj viramin D. No zacat urcite tym colostrom, aspon 3 flasticky vybrat, ked nie viac a potom este tabletky. Napis mi.

lilina585
autor
23. feb 2017

@nuska dakujem. Je bezne dostupny v lekarni??

petribela
24. feb 2017

Inak na imunitu je dobrá rakytnikova stava spolu s hlivou ustricovou tbl...Veľa ľudí veľa nazorou

monilik
24. feb 2017

@jaja99 my mame Omron, dvakrat denne po cca 5 minut

elise
24. feb 2017

@lilina585 po chorobe ho das hned do skolky? Moja obcas byva chora ale po chorobe ju este 10 dni nechavam doma lebo keby ju dam do kolektivu organizmus je oslabeny chorobou a chytila by rychlo daky bacil.

m.i.r.i
24. feb 2017

@jaja99 my sme mali z Lidla...a super...je aj pre deti aj pre dospelych nadstavec, da sa inhalovat aj nosom aj ustami...huci to, ale to asi vsetky...a inhalovat stac niekedy aj 10 -15 minut...

kika831
24. feb 2017

@lilina585 a nosne mandle ma v poriadku? Nas maly ked nastupil do skolky, tak to bola cista katastrofa. Bol chory stale. Potom sa zistilo, ze ma zvacsenu nosnu mandlu a od tej doby, co mu ju vybrali, chory nebol. Tolko moja skusenost. Drzim palce

gabona1
24. feb 2017

Ahoj, pamätám si , že keď boli moji synovia v škôlke, tak boli asi jeden rok veľmi chorľaví, každý druhý týždeň sme boli pomaly doma a to sme platili súkromnú škôlku, bolo mi strašne ľúto peňazí. Potom akoby uťalo a už boli chorí len sem tam. Proste si buduje imunitu a Ty mu môžeš len dávať vitamíny, imunoglukan, vitamin D...iné, aby si mu ju trošku naštartovala. Držím palce, nech to skoro pominie. Ešte treba ísť v lete k moru, ak to veľmi pomáha.

nuska
24. feb 2017

@lilina585 je aj v lekarni ale treba pozerat na kvalitu, lebo potom nie je dostatocne ucinny. Tiez od povodu, spracovania a od toho kolko jodin po porode je odoberane. Ja mam od LR. Maju od kraviviek z Rakuska, co je nam blizky kraj. Spracuva sa za studena a teda sa neznicia prosoesne latky a odoberane je do 12 hodin, teda obsahuje najviac moznych ucinych latok. Ak by si chcela viem aj zabezpecit. V domacej lekarnicke mam 4ks.

jaja99
25. feb 2017

@bibistec Dobrý deň, mám na Vás veľa, veľa otázok.......aj môjmu synovi zužuje dýchcie cesty, berieme ventolin sprey, už nám chcú nasadiť kortikoidný inhalačný sprey, dýcha hrozne........poprosím Vás bližšie info ako ste upravili stravu, a čo iné ste dávali? úpravu stravy Vám odporučil lekár? ďakujem krásne za odpoveď🙂👍

maria123
25. feb 2017

@lilina585 tak potom nechapem to nmosztvo tych liekov a tiez dopovanie vitaminmi,ked ma ukazkovu imunitu

sponkaa
25. feb 2017

@liliana585 u nás je to rakytníkový olej, včelí peľ. Skúsiť úplne vysadiť umelé vitamíny, ako marťankovia a cebion, aj tak sa do tela z nich takmer nič nedostane (najnovšie štúdie ukázali, že z umelých vitamínov ma význam len kyselina listová...) nahradiť čerstvým ovocím a zeleninou, ak nechce papať ovocie a zeleninu, odšťavovať čerstvé štavičky, je to boj ale prináša ovocie, a to hovorím z vlastnej skúsenosti 😉