3 mesačná má draplavé líčka. Čím ich natreť?

loren
12. jún 2007

mame 3 mesacnu dcerku a stale ma draplave licka uz sme davali aj holtovu mast a nepomaha

zuzu13
12. jún 2007

loren u nás pomohla modrá indulona...používam ju dodnes/teda Lucka/

loren
autor
12. jún 2007

dakujem zajtra kupujem a skusim

zuzu13
12. jún 2007

vyskúšaj 😀

janinah
12. jún 2007

Holtovu masť daj na noc na líčka, cez deň nič a opakuj aspoň 3x takto, Holtova nezaberie hneď, mne sa dokonca po prvom namastení zdalo,že sa líčka zhoršili,treba trpezlivosť , lekárka nám hned dala kortikoidovú masť,ale našťastie Holtova nám pomohla a vyhli sme sa hormonálnej.

elliana
12. jún 2007

zuzu, modra indulona je fakt super, keby nie jej, natieram si po rukach kortikoidy cely zivot

olianko
12. jún 2007

my sme davali a este ajdavame INFADOLAN .to nam odporucila dr. a Alex ma take hladucke licka 🙂

lusil2005
13. jún 2007

ahojte
moja mala ma 3 tyzdne a pred tyzdnom sa jej vyhadzali take vyrazky po lickach a brade ako akne. ale je toho vela a ma to tiez take draplave. stretli ste sa s tym? lekarka povedala ze to sa len cisti z hormonov, ale ani jej na to nepozrela... 😒 neviem ci jej to mam nechat tak, alebo jej na to nieco davat. nerada by som aby sa jej pokazila pokozka na tvaricke ☹

arabela36
13. jún 2007

Ahoj Lusil. Nasa mala to mala tiez okolo toho 3 tyzdna a mala toho hrozne vela. Tiez sme sa strachovali a fakt to vypadalo frozne. Doktor nam povedal, ze na to nemame nic davat a do 3 tyzdnov sa jej to krasne vycistilo same od seba. Tiez som bola v pokuseni jej na to nieco dat, ale som rada, ze sme to vydrzali. Teraz ma 7 tyzdnov a uz po tom neni ani pamiatky.
Nic sa neboj, naozaj sa nieje coho obavat. 🙂

arabela36
13. jún 2007

Vlastne, ked nad tym teraz tak rozmyslam, tak jej to tusim preslo za menej nez 2 tyzdne 🙂

paska
13. jún 2007

náš andrejko mal draplavé líčka ked mal tri mesiace a nakoniec bol z toho ekzém rozliezlo sa to aj na lakte kolienka a chrbátik ale dostali sme taký krémik a hned po prvom nanesení to do rána zmizlo 😉 no sem tam sa ešte objaví

lusil2005
13. jún 2007

arabela dakujeeeem! si ma potesila 😀
tak budem cakat a odolavat pokuseniu nieco jej na to dat 😝

tini
13. jún 2007

Paska, ako sa vola ten krem? My mame tiez nepeknu tvaricku, trva to uz dost dlho, lekarka si nad tym vobec nelame hlavu, len ja, a navyse sa to rozlieza dalej ☹

loren
autor
13. jún 2007

dala som indulonu pockam ci zaberie taky tyzden ak nie tak olianko da sa ten krem kupit v lekarni

mimakro
14. jún 2007

Holtovka je naozaj dobrá, na potničky, vyrážky aj suchú pokožku. Niečo silnejšie na suchú pokožku je Excipial U Hydrolotio a ešte silnejšie Excipial U Lipolotio. Dobre premasťuje aj Lipobase. Ak sa suchá koža rozširuje, môže ísť o atopický ekzém. Ak je v rodine výskyt (matka, otec), môže ho mať aj dojčené dieťa. Tam to treba riešiť antihistaminikami, alebo nejakými kortikoidmi. Ale to musí posúdiť odborník. V každom prípade nečakať. Ja mám ekzém od 1 mesiaca svojho života (nedojčaná, živená kravským mliekom, lebo je také zdravé 😠 ). Na horných viečkach(očné tiene môžem opužiť tak raz do týždňa a potom sa z toho po zvyšok týždňa liečim Ophtalmohydrocostisonom) a medzi prstami pravej ruky(keď je najhoršie, pomôže mi Elocom-kortikoid).
Lusil-môj Ondrej mal tiež takéto vyrážky po pôrode. Lekárka mi kázala potierať liehom, alebo použiť Holtovu masť. Za deň to zmizlo.

elliana
14. jún 2007

mimakro, ja mam ekzem na celych dlaniach ani Elocom nezabera ☹ ☹ ☹
Inac, ale podla vlastnej skusenosti viem, ze naj na premastenie je modra indulona. ked som bola mladsia, radila mi to dokonca jedna alergologicka. A je fakt, ze som vyskusala aj excipial, aj lipobase, tie su fajn, ale mne hned do pokozky vsiakli a bolo po premasteni. Indulona drzi taky ochranny film

dianecka
16. jún 2007

my sme používali INFADOLAN a olivový olejček - pomohli

olianko
16. jún 2007

Loren ten Infadolan kupis bez receptu v lekarni.moja kamoska s nim dokonca natiera detom cele telo 🙂 / tak to netusim aku musi mat spotrebu 😅 /

mimakro
17. jún 2007

elliana, tak to mi je ľúto. Ja iba na prstoch rúk a stačí mi. Dakedy som mala aj na chrbtoch rúk, ale to mi zmizlo. Možno indulóna zaberie, tú som neskúšala. Ale kožná mi to raz spomínala.

ivana0107
18. jún 2007

Nas maly mal take licka tiez postupne mu to preslo na cele telicko, boli sme u vselijakych lekarov, davali milion masti. Jedine co pomohlo a ma teraz uplne hladku plet je NIVEA INTENSIVE CREME BABY - maju ho len v rakusku /ani nemecko, francuzko/ a to len v rakuskej DM Drogerie /ani v Bipe/ stoji 5 Euro.

bubba
27. feb 2009

caute baby prosimvas neviete kde by som mhla kupit krem v CR(alebo online ) E45 cream prosim napiste mi Ip ak viete kde to zohnat 😉 dakujem

tajava
27. feb 2009

neviete mi poradit? moj maly ma na lickach normalne cierne uhry asi 3 na jednom a 2 na druhom ... celkovo ma suche licka, zatial som indulonu neskusala, zatial som sa ani pediatricky nepytala, lebo som myslela, ze to samo zmizne ... ale zatial to nemizne ☹

hapkes
27. feb 2009

my mame draplave licka tiez ..na pohotovosti nam povedali ze je to z alergie na daco -co sa pohuzial este teraz neda zistit ale vraj to urcite zmizne...no my sme menili nutrilon extra za ar a preslo nam to trochu tak asi z toho ale vraj to je u babatiek normalne bo su citlive..

maruskak
27. feb 2009

aj my sme mali draplave licka,zabrala holtovka,ktoru som davala na noc a cez den ked ma napadlo tak modru indulonu alebo nic 🙂 ale vacsinou to prejde samo od teba. a ako pisu ostatne mamicky je to alergia na nieco,ktora prejde sama 🙂 niekedy menej je viac

dzanka3
28. feb 2009

nam na draplave licka pomohol a aj pomaha excipial...davam ho vecer po kupani aj na cele telo...a rano znova aj na tvaricku
http://www.docsimon.sk/tovar/excipial-u-lipolot...

megi93
28. feb 2009

Ahojte, my sme mali rovnaký problém a doktork nám poradila krém Excipial U Lipolotio. Dostať ho v lekárni na volno, aj na predpis. Po prvom natretí sa to várazne zlepšilo a dnes je to už tretí deň, čo to natierame a už to takmer nemá. A to jej to natieram iba 1x denne. Skúste, uvidíte, ale nám to fakt perfektne zabralo.

dadex
28. feb 2009

My sme mali tiez draplave licka a doktorke nam dala na to mast, od ktorej nam to preslo na nejaky cas. Potom som pouzivala Excipial, no ako sa tu pise, velmi rychlo vsiakol do pokozky a tiez mu to pomohlo len na kratku dobu. Potom sa mi vyhadzal uplne do cervena a az mu licka horeli, tak som vyskusala Indulonu modru a natierala patkrat denne dva dni a potom len trikrat a teraz len ked ide vecer spinkat. Som z jej ucinku prekvapena.

katarina.banska
17. máj 2010

ahojte
prosim vas, ktory krem by ste mi odporucili na suche rucky,nozky a brusko. mam modru indulonu no ta nezabera.
dakujem 🙂

katina2209
18. máj 2010

ahojky kati nam pomohol sebamed baby krem mi sme mali draplave licka a este sme davali kupel balneum to nam predpisala lekarka

milota164
28. máj 2014

ja pouzivam Bepanthen aj na zadocek aj ked mala nejake suche miesta na kozi, ma dobry mastovy zaklad a nie je parfumovany