• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

3 mesačná má draplavé líčka. Čím ich natreť?

mame 3 mesacnu dcerku a stale ma draplave licka uz sme davali aj holtovu mast a nepomaha
12. jún 2007 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
loren u nás pomohla modrá indulona...používam ju dodnes/teda Lucka/
12. jún 2007 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dakujem zajtra kupujem a skusim
12. jún 2007 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vyskúšaj :grinning:
12. jún 2007 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holtovu masť daj na noc na líčka, cez deň nič a opakuj aspoň 3x takto, Holtova nezaberie hneď, mne sa dokonca po prvom namastení zdalo,že sa líčka zhoršili,treba trpezlivosť , lekárka nám hned dala kortikoidovú masť,ale našťastie Holtova nám pomohla a vyhli sme sa hormonálnej.
12. jún 2007 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzu, modra indulona je fakt super, keby nie jej, natieram si po rukach kortikoidy cely zivot
12. jún 2007 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme davali a este ajdavame INFADOLAN .to nam odporucila dr. a Alex ma take hladucke licka :slight_smile:
12. jún 2007 o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
moja mala ma 3 tyzdne a pred tyzdnom sa jej vyhadzali take vyrazky po lickach a brade ako akne. ale je toho vela a ma to tiez take draplave. stretli ste sa s tym? lekarka povedala ze to sa len cisti z hormonov, ale ani jej na to nepozrela... :unamused: neviem ci jej to mam nechat tak, alebo jej na to nieco davat. nerada by som aby sa jej pokazila pokozka na tvaricke :frowning2:
13. jún 2007 o 07:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Lusil. Nasa mala to mala tiez okolo toho 3 tyzdna a mala toho hrozne vela. Tiez sme sa strachovali a fakt to vypadalo frozne. Doktor nam povedal, ze na to nemame nic davat a do 3 tyzdnov sa jej to krasne vycistilo same od seba. Tiez som bola v pokuseni jej na to nieco dat, ale som rada, ze sme to vydrzali. Teraz ma 7 tyzdnov a uz po tom neni ani pamiatky.
Nic sa neboj, naozaj sa nieje coho obavat. :slight_smile:
13. jún 2007 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vlastne, ked nad tym teraz tak rozmyslam, tak jej to tusim preslo za menej nez 2 tyzdne :slight_smile:
13. jún 2007 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
náš andrejko mal draplavé líčka ked mal tri mesiace a nakoniec bol z toho ekzém rozliezlo sa to aj na lakte kolienka a chrbátik ale dostali sme taký krémik a hned po prvom nanesení to do rána zmizlo :wink: no sem tam sa ešte objaví
13. jún 2007 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
arabela dakujeeeem! si ma potesila :grinning:
tak budem cakat a odolavat pokuseniu nieco jej na to dat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. jún 2007 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Paska, ako sa vola ten krem? My mame tiez nepeknu tvaricku, trva to uz dost dlho, lekarka si nad tym vobec nelame hlavu, len ja, a navyse sa to rozlieza dalej :frowning2:
13. jún 2007 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dala som indulonu pockam ci zaberie taky tyzden ak nie tak olianko da sa ten krem kupit v lekarni
13. jún 2007 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holtovka je naozaj dobrá, na potničky, vyrážky aj suchú pokožku. Niečo silnejšie na suchú pokožku je Excipial U Hydrolotio a ešte silnejšie Excipial U Lipolotio. Dobre premasťuje aj Lipobase. Ak sa suchá koža rozširuje, môže ísť o atopický ekzém. Ak je v rodine výskyt (matka, otec), môže ho mať aj dojčené dieťa. Tam to treba riešiť antihistaminikami, alebo nejakými kortikoidmi. Ale to musí posúdiť odborník. V každom prípade nečakať. Ja mám ekzém od 1 mesiaca svojho života (nedojčaná, živená kravským mliekom, lebo je také zdravé :angry: ). Na horných viečkach(očné tiene môžem opužiť tak raz do týždňa a potom sa z toho po zvyšok týždňa liečim Ophtalmohydrocostisonom) a medzi prstami pravej ruky(keď je najhoršie, pomôže mi Elocom-kortikoid).
Lusil-môj Ondrej mal tiež takéto vyrážky po pôrode. Lekárka mi kázala potierať liehom, alebo použiť Holtovu masť. Za deň to zmizlo.
14. jún 2007 o 07:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mimakro, ja mam ekzem na celych dlaniach ani Elocom nezabera :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Inac, ale podla vlastnej skusenosti viem, ze naj na premastenie je modra indulona. ked som bola mladsia, radila mi to dokonca jedna alergologicka. A je fakt, ze som vyskusala aj excipial, aj lipobase, tie su fajn, ale mne hned do pokozky vsiakli a bolo po premasteni. Indulona drzi taky ochranny film
14. jún 2007 o 07:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme používali INFADOLAN a olivový olejček - pomohli
16. jún 2007 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Loren ten Infadolan kupis bez receptu v lekarni.moja kamoska s nim dokonca natiera detom cele telo :slight_smile: / tak to netusim aku musi mat spotrebu :sweat_smile: /
16. jún 2007 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
elliana, tak to mi je ľúto. Ja iba na prstoch rúk a stačí mi. Dakedy som mala aj na chrbtoch rúk, ale to mi zmizlo. Možno indulóna zaberie, tú som neskúšala. Ale kožná mi to raz spomínala.
17. jún 2007 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nas maly mal take licka tiez postupne mu to preslo na cele telicko, boli sme u vselijakych lekarov, davali milion masti. Jedine co pomohlo a ma teraz uplne hladku plet je NIVEA INTENSIVE CREME BABY - maju ho len v rakusku /ani nemecko, francuzko/ a to len v rakuskej DM Drogerie /ani v Bipe/ stoji 5 Euro.
18. jún 2007 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute baby prosimvas neviete kde by som mhla kupit krem v CR(alebo online ) E45 cream prosim napiste mi Ip ak viete kde to zohnat :wink: dakujem
27. feb 2009 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neviete mi poradit? moj maly ma na lickach normalne cierne uhry asi 3 na jednom a 2 na druhom ... celkovo ma suche licka, zatial som indulonu neskusala, zatial som sa ani pediatricky nepytala, lebo som myslela, ze to samo zmizne ... ale zatial to nemizne :frowning2:
27. feb 2009 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my mame draplave licka tiez ..na pohotovosti nam povedali ze je to z alergie na daco -co sa pohuzial este teraz neda zistit ale vraj to urcite zmizne...no my sme menili nutrilon extra za ar a preslo nam to trochu tak asi z toho ale vraj to je u babatiek normalne bo su citlive..
27. feb 2009 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj my sme mali draplave licka,zabrala holtovka,ktoru som davala na noc a cez den ked ma napadlo tak modru indulonu alebo nic :slight_smile: ale vacsinou to prejde samo od teba. a ako pisu ostatne mamicky je to alergia na nieco,ktora prejde sama :slight_smile: niekedy menej je viac
27. feb 2009 o 22:32  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nam na draplave licka pomohol a aj pomaha excipial...davam ho vecer po kupani aj na cele telo...a rano znova aj na tvaricku
http://www.docsimon.sk/tovar/excipial-u-lipolotio-mlieko-200ml
28. feb 2009 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, my sme mali rovnaký problém a doktork nám poradila krém Excipial U Lipolotio. Dostať ho v lekárni na volno, aj na predpis. Po prvom natretí sa to várazne zlepšilo a dnes je to už tretí deň, čo to natierame a už to takmer nemá. A to jej to natieram iba 1x denne. Skúste, uvidíte, ale nám to fakt perfektne zabralo.
28. feb 2009 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme mali tiez draplave licka a doktorke nam dala na to mast, od ktorej nam to preslo na nejaky cas. Potom som pouzivala Excipial, no ako sa tu pise, velmi rychlo vsiakol do pokozky a tiez mu to pomohlo len na kratku dobu. Potom sa mi vyhadzal uplne do cervena a az mu licka horeli, tak som vyskusala Indulonu modru a natierala patkrat denne dva dni a potom len trikrat a teraz len ked ide vecer spinkat. Som z jej ucinku prekvapena.
28. feb 2009 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
prosim vas, ktory krem by ste mi odporucili na suche rucky,nozky a brusko. mam modru indulonu no ta nezabera.
dakujem :slight_smile:
17. máj 2010 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky kati nam pomohol sebamed baby krem mi sme mali draplave licka a este sme davali kupel balneum to nam predpisala lekarka
18. máj 2010 o 08:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja pouzivam Bepanthen aj na zadocek aj ked mala nejake suche miesta na kozi, ma dobry mastovy zaklad a nie je parfumovany
28. máj 2014 o 22:32  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok