3 ročného syna bolia nohy. Čo to môže byť?

mimara
19. mar 2011

Mile maminky, prosim poradte mi. Moj trojrocny syn sa stazuje, ze ho bolia nohy..trva to uz tak dva mesiace. Lekarovi som to hovorila...ale vysmial ma.
Popritom kocik nepouzivame od roka a pol..stale sme chodili pesi...Teraz prejde par metrov....a place...ze ho bolia nohy. Manzel mu par krat capol po zadku, ze si vymysla,ale ja si uz myslim, ze to ma nejaku pricinu.
Dnes sa zobudil placom, ze ho bolia velmi nozicky..co mam robit?????????????

mariana13
3. apr 2013

My sme mavali take iste problemy u syna ked mal 3 roky plakaval az krical od bolesti,museli sme mu masirovat,potom sme navstivili ortopeda dal mu ortopedicku obuv ale bohuzila stale ho bolievali,potom nam urobili vsetky mozne vysetrenia aj u reumatologa a vsetko bolo v poriadku ani ziaden zapal v sebe nemal.Povedali nam ze to moze byt aj z rastu svaly a slachy sa natahuju.Trvalo nam to do 5 rokov a potom same pominulo.Skuste dat vysetrit krvicku aby sa vsetko zle vylucilo,drzim vam palce.

dasena123
28. nov 2013

Ahojte , mam tiez problem s mojou o 3 mesiace 4-rocou dcerkou , ktora sa tiez stazuje na bolest noh... uz dlho... no nieje den kedy to nespomenie .... ziadne pauzy .. dennodenne .... ale zase na druhej strane : nebolia ju ked je s kamaratkami vonku a treba sa nahanat ... metie ma to ... ale jednoznacne lekara nawstivime ...

mirkami7
28. nov 2013

môže to byť z rastu,ked dieťa prudko rastie,môžu ho z toho bolieť.Ja som to zažila s mojim synkom,tiež ho hrozne bolievalí nôžky.cez deň sa nesťažoval,boleli ho vždy večer ked išiel spinkať,alebo sa v noci na to budil,boli sme aj na detskej ortopédii,nič mu nenašli.Doktorka mi povedala,že ked ho to bolí,môžem mu dať nurofen sirup

inpe55
28. nov 2013

Ja som to tiež zažila so synčekom. A tiež mi doktorka povedala že je to z rastu. Mali sme obdobia ked hrozne rychlo rastol a vtedy sa stažoval. A hlavne v noci, cez den sa nahanal, hral... a v noci sa budil na bolest nožičiek. Ja som mu davala osciocineze a vigantol, a bekomplex. Teraz je už všetko ok. Ale bekomplex mu občas davam, je to dobre na kostičky, pretože maly neoblubuje rybyčky.

lenkabuckova
28. nov 2013

Malú tiež bolievali nôžky, ani chodiť nechcela kolko krát. Večer ked ju moc boleli som davala ibalgin sirup. Doterz sa sťažuje ked ju bolia, kričí mami rastiem🙂.

lericenkam
30. nov 2013

Ahojte, aj náš syn sa v noci budil na to, že ho veľmi bolia nôžky, pomáhalo mu, keď som mu nôžky namočila do vedra s teplou vodou, stávalo sa to aj tri krát za noc, mal ich vo vode asi päť minút a potom spal ďalej, skúšala som aj alpu, lebo to bolo rýchlejšie riešenie, ale tá nepomáhala, len teplučká voda (mal to aj môj manžel,, keď bol malý)

luciferkax
30. nov 2013

Nemá ploché nohy? Môjho bolia, ale má ich ploché.. a tak isto ho bolia, ked na neho ide choroba

marcelara
12. jan 2014

Ahoj aj moju dcéru začali boleť nohy v troch rokoch,potom prestali.Teraz má deveť a bolesti máme asi tak dva roky zasa.Boli sme aj pri lekárovi tak jej robili kompletné krvné testy ale jej nič nenašli.Asi pred dvoma mesiacmi sme boli zas lebo ju boleli aj ramená ale bolesti má aj cez deň podla toho ktorá noha ju bolí tak na ňu aj kríva.Ten plač je naozaj hrozní,veľmi mi jej je ľúto že jej neviem pomôcť tiež jej vtedy nohu masírujem a jej je troška lepšie.Doktorka nás vysmila že isto to simuluje ked ju bolia aj cez deň.Že sa jej v škole nechce cvičiť.Ale ako čítam vaše články tak tam zasa pôjdem,ešte sme neboli u ortopéda tak sa dáme ešte tam vypísať.Uvidíme čo bude.Ešte aby som nezabudlo to miesto jej aj troška v tedy opuchne.

vanlau
11. feb 2014

ahoj my mame tiez bolave nozky,uz rok,a to pri chodzi,v pokoji,hocikedy,rano,vecer,naobed
dcera,5r.,sa stazuje na bolest v zakolennej jamke,
poradte,ak mate niekto podobnu skusenost

apotato
4. máj 2014

my mame podobny problem, vybrali sme sa autom na chatu a kedze prsalo a uz sme boli daleko tak aby sme sa nevracali, zastavili sme v nejakej cinskej predajni po ceste kupit gumaky na nozky. Dcera ich mala obute asi pol dna a ked ich vecer vyzula zistili sme ze ma problemy s chodenim, akoby sa prave ucila chodit - ma 2 a pol roka a s chodenim ci behanim nikdy problem nebol, Myslite ze to moze byt sposobene nekvalitnou obuvou hoci ju mala iba pol dna (uz su v kosi), trva to este len jeden den ale vyzera to hrozne, skusame masticky a masirovanie ale asi navstivime lekara.

veriiii
4. máj 2014

apotato,ma aj ine priznaky?napr teplotu, nevysvetlitelna unava,nejaky vysev a pod ?podla toho teba ist k dr.. ak nie,moze to byt sposobene gumakmi, noha sa v nich velmi namaha,neboli jej prilis velke?mne napr moja velkost nesedi v ziadnych gumakoch-prilis velke, noha v nich lieta a svaly sa viac namahaju..mozno je to tento pripad?a popozerajte jej nozky, ci tam nema odtlaky, alebo odreninky, pripade opuchy, aj clenkov..celkovo zavisi aj od i ja by som dala sirup od bolesti a ak to neprejde do zajtra ,najneskor pozajtra ist k dr..

skvrnka
4. máj 2014

Zdravím,neviem či pomôžem ale aj moju dcéru boleli nôžky, bola síce prváčka, ale to tak že nemohla vsať z postele, na rukách som ju doniesla na chirurgiu, spravili snímky ale nič nenašli, nakoniec to vyhodnotil doktor tak, že ju bolia z toho že rastie a ozaj sa to startilo,síce sme ešte chvíľu mastili nožičky ale nakoniec to prešlo 🙂 Tak držím palčeky , nech to prejde 😵 😵 😵

kkupka
4. máj 2014

určite rastie, mna ako dieťa bolievali nohy, rodičia ich potierali alpou, šúchali a zabalili do deky potom to trošku prestalo, nakoniec to prestalo celkom, ale je to veľká bolesť

ivetkab.
4. máj 2014

rastie ... a môže to byť sprevádzané aj teplotami. V čase rastu treba udržiavať dieťa v pohybe. Najlepšie je plávanie. Ale aj klasický šport v tomto veku. Odrážadlá, bicykle alebo aj klasický pohyb - beh.

silviu
6. jún 2014

nas zacal mavat krce pri zvysenej teplote. ked mal nad 38 tak maval par krat denne zachvaty krcov do noh. ale strasne nieco. nohy vystrete, strasny rev. prvy krat sme nevedeli co sa deje, skoncili sme na pohotovosti. rozne vysetrenia, krvy, epilepticke, neurolog. najprv sme mysleli ze su to fibrilne krce, ked prisla teplota, tak sme dali davku diazepan na uvolnenie ale aj tak dostal krce. ked maval teploty, tak sme strasne bojovali s teplotou aby nebola prilis vysoka. tiez sme zvysili magnezium. dokonca aj krvi vyslo ze ma nizsiu uroven CAION. asi pol roka alebo aj viac nic nemal, ziadne krce. a potom sme boli u znamych na svadbe a nemali sme syna kde dat spat poobede, aj tam dost behal. vecer ked sme cestovali, zaspal a ked sa zobudil tak znova dostal krce. mozno pil malo vody. alebo unava, alebo nedostatok spanku. a dnes vecer zase dostal krce. je to panika, plieska si rukami o nohy, boji sa. dnes sme to aj natocili na video a pojdeme ukazat lekarke. je vysoky, rychlo rastie, jazdi na bicykli. pohybovo velmi zdatny. nezvikol sa stazovat ze ho bolia nohy a ze niekam nejde, alebo nech ho nosim.
tak tolko nasa skusenost. stale nejasna pricina

tosomja
10. sep 2014

Ahojte...moju dcérku často bolia nohy, už je to rok, čo sa trápime - hlavne v noci sa budí na bolesť, musím jej ich masírovať...dr. nám povedala, že je to rastového charakteru...ale keďže jej to neprechádza a stále častejšie sa sťažuje aj cez deň...tak nám spravila krvné testy na vylúčenie všetkého možného...
Vyšli nám nižšie hodnoty fibrinogénu - 1,77 /dolná hranica je 1,8/...ostatné boli dobré.
Dnes sme boli na reumatologii, kde jej zistili v kolene vodu. Vraj to môže byť z pádu, ale neviem o tom, že by tak tvrdo spadla. Máme ísť na kontrolu o 3 týždne a potom sa uvidí...
Mali ste niekto niečo podobné?...čo bude nasledovať, ak sa tá voda nestratí? ☹

tslobik
10. sep 2014

Hádam by som šla na vyšetrenie aj k inému lekárovi....Hlavne to nenechaj tak....Matka vždy vycíti ak sa niečo deje, spoliehaj sa na svoj inštinkt. Radšej chodiť po lekároch zbytočne, ako niečo zanedbať.

zanet13
19. nov 2014

ahojte.. mam 3rocneho syna, ktoreho tiez trapi nozicka, stazuje sa na bolest, a nevie poriadne chodit..a kriva a dava nozicku dovnutra, tak ju nejako vykruca... tak som s nim bola dnes u detskej lekarky, ktora nas poslala k ortopedovi... a tu je moja staznost.. pani sestricka v seredi nas ODMIETLA vysetrit, (napriek prosbe detskej doktorky o vysetrenie)... povedala ze ona nema volne, ze ma strasne vela ludi... a ze nas moze objednat na MAJ !!!!!! takze sestricka odmietla prijat maleho trojrocneho pacienta, s bolestou nohy.... toto uz kde sme????? "dakujem milej pani sestricke za ochotu..."
ale zajtra ideme do Galanty kde nas pan primar hned zoberie ho vysetril....

mnamko
15. nov 2015

Ahojte uz davno ste tu pisali tak sa chcem opytat ci po tejto dobe vam bolesti presli mi sa tiez tym trapime vnoci

romco3
21. dec 2015

dnes nas maly zrazu z nicoho nic odmieta chodit. Ma 2 roky a dva mesiace, este vcera chodil -boli sme na prechadzke 40 minut, tancoval vecer takmer dve hodiny (ma velmi rad tanec, ludovky). Dnes rano este presiel do spalne a naspat uz ledva isiel a chytal si nohy a potom uz odmieta chodit. Chodi klacaci, stvornozky, po sediacky sa sucha. Skusil sa aj postavit a chytal sa postele ale neslo mu to a siel na kolena. Chory nebol uz vyse mesiaca, takze z nejakej chripky ci virozy to asi nebude. Nevieme co mu je. Boli sme s nim teraz u doktorky, spravila mu crp, bolo OK. Ak sa to nezlepsi, zajtra mu urobia kompletne vysetrenia krvi, mocu. Kedze este nevie velmi rozpravat, tak nam nevie povedat co mu je. Na nohách nema opuchy, svaly ho na dotyk nebolia. Zacinam sa bat, co mu je... :(

tomasko27
4. feb 2016

Syna (9r) boli noha.Od kolena az skoro k prstom a ma aj trosku opuchnutu.Aj clenok ho boli.Stazuje sa tak intezivnejsie na tu bolest od utorka asi ale uz davnejsie spominal ze ho boli no pripisovala som to rastovej bolesti aj ked boli ho len jedna ta noha.Chodi ale ze ho boli pri chodzi.Ja viem ze treba ist k dr ale ze kym sa tam dostaneme ze co to moze byt.

okataivana
4. feb 2016

nemoze mat ploche nohy??? my bojujeme s plochou nohou od roku a pol, ortopedka nas tiez vysmiala ze nemoze mat ploche nohy lebo nemá este 3 roky,a přitom vtedy ked sme navstivili ortopeda nemal este ani nie 2roky.
skontrolujte synkovi ci ma klenbu na nozicke 🙂 😉 ak ma třeba hladat problém inde.
vela trpezlivosti zelame....

jankastubka
10. aug 2016

Ked to tu citam, tak mam velky strach, aj malu bolievaju nozky. Zajtra ideme k dr, chcem sa na to opytat ale bojim sa ze to bude bagatelizovat. Treba pre tie odbery byt nalacno? Lebo kym sa dostaneme k dr bude mozno aj 9.00 a to mi mala bez jedla nevydrzi.

mravvcek
10. aug 2016

Aj mojho boleli nozicky. Z nicoho nic sa mu podlomili spadol...postavil sa a chodil. Stazoval sa ze nevladze chodit...a nakoniec.prisla zlomenina steh.kosti pri beznom pade v obyvacke pri chodzi...nejdem strasit ani opisovat co za horor sme prezili mesiac v nemocnici. Nanovo som ho ucila chodit. O 5 mesiacov dalsia zlomenina druhe stehno. Dala som mu urobit komplet odbery. Nizky parathormon,vit D a vapnik. Baby pozor nepodvenujte vit D a vapnik!

jankastubka
10. aug 2016

@mravvcek a tie odbery vam vedel spravit vas pediater, ci ste museli na specialne vysetrenie?

mirka3101
10. aug 2016

môjho syna bolievali keď išla na neho choroba,alebo bol chorý,ale príčina bola v tom že mal ploché nohy vtedy sa to nejako zvýrazňovalo,a ešte keď rástol

mravvcek
10. aug 2016

@jankastubka pediater dal konkretne na D a vapnik a ostatne endokr.

janapagacova
20. dec 2016

@vanlau Ahoj vanlau. Chcem sa spytat, ci si zistila, preco dcerku bolievali nozicky v zakolennej jame... Ja mam 6.5 roc. dceru a rovnaky problem. Zacalo to pred pol rokom, ked prekononala virozu, nasledne zapal stred.ucha, na ktory brala silne antibiotika a zacala sa stazovat, ze ju bolia nozicky pod kolienkami /este som si myslela, ci to nemoze byt neziaduci ucinok tych silnych ATB/, spravili nam odbery, poslali nas na rtg, ortopediu. Vsetko vysledky boli v poriadku, akurat ortoped zistil ploche nohy. Vsetci ma presviedcaju, ako dokazu ploche nohy boliet, ale nemyslim si, ze je to z toho /viac ludi v rodine ma ploche nohy, nikoho nebolia pod kolenami, skor chodidla/. 3 tyzdne potom dostala salmonelozu a nohy boleli este viac, doslova nimi trepala od bolesti. Znova jej robili testy, opat boli v poriadku a bolo mi vysvetlene, ze po tej viroze ma zrejme podrazdene nerv. zakoncenia, salmonela to este zhorsila a malo by to odozniet. V lete bol klud a v oktobri sa opat zacala stazovat na bolesti. Zase sme boli na testoch, dr. vysetril aj boreliozu a opat dobre vysledky, comu sa sice tesim, ale trapia ma tie jej bolesti pod kolenami. Nechcem byt paranoidna, ale ona sa nikdy predtym na nozicky nestazovala. Len dufam, ze je to tak ako hovori dr. surhn viacerych faktorov /stav po viroze, obdobie rastu, ploche nohy/. Nechcem ju stresovat dalsimi vysetreniami, ale nechcem ani nic zanedbat. Ako dopadli bolesti noh u Vas, zistilo sa nieco?

17111976
20. dec 2016

ahoj aj my máme takýto problém, nevieme zistiť príčinu, aj v noci sa zobudi s plačom že ho bolia nôžky, pomáha nám občas paralen, ale lekárka mi kázala dávať vitamán D , že su to príznaky ak chýba tento vitamán, zdá sa mi že sa to zlepšuje tak uvidím, syn má 5 rokov, sťažuje sa od 3 rokoch.

katarina.banska
29. dec 2016

Ahojte.
@17111976
@janapagacova
@mravvcek
@mirka3101
@jankastubka aj nasu uz 6.5 rocnu bolievaju nozky. Ja som z toho uz na nervy niekedy. Zacalo to.ked mala cca 3 rocky. Dva krat jej uz brali krv vsetko mala ok. Boli.sme.aj na ortopedii kde nam.zistili ploche nozky. Pravu ma o dost horsie ako lavu. Ked ju boli nozka tak vacsinou ta prava.aj fyzioterapeutka povedala ze tie bolesti mozu byt z.tej.plochej nozky.vacsinou ju boli pistala a prihlavok.mala obdobie.ked.ju bolela.raz a stvrtrok potom aj dlhsie nic potom sa stazovala castejsie a teraz dokonca kazdy tyzden raz vzdy vecer a v noci sa par krat na to zobudi :(. Neviem...bojim sa aby som nieco nepodcenila,ale zas ju trapit s odbermi...ortoped pediater nam.povedal ze.je to z rastu a z plochej mohy, no ja sa ajtak bojim lebo je to poslednu dobu castejsie.ako zvyklo :(