4,5-ročné dievčatko si stále vyťahuje nohavičky

miska1492
30. jan 2024

Ahojte, idem sa poradiť. Moja dcérka má 4,5 roka a už dlhšiu dobu si všímam že si že si začala vyťahovať gaťky. Dáva si ich do zadku. Teraz to začala robiť častejšie. Normálne som hotová, nenormálne má to vytáča. Stále jej rozprávam že sa to nerobí. Že to nie je pekne.

Sadne si do autá a mrvi sa tam napravuje gate, vyťahuje si ich.

Nestretli ste sa tým niektorá. Čo robiť. Aby to nerobila.

chrobak7
31. jan 2024

@atinkaa Neviem, čo je to pôsobiť zvláštne, ja som len napísal môj názor na problém. A zdá sa, že viacerí sa s týmto názorom stotožňujú, keďže dali like.

Deti mám - dospelého syna, ale až takto prehnane sme ho neriadili. My sme boli skôr za liberálnu výchovu. Všetko sme diskutovali a nemal problém sa nám zdôveriť s čímkoľvek.

S tým oblečením - keď mal 7 rokov, išiel do detského tábora. Nabalili sme mu do kufra šaty na každý deň. Keď sa vrátil, bol v tom istom oblečený, ako odišiel, že sa mu nechcelo vyberať šaty z kufra. Tak čo sme mali robiť? Dať mu prednášku o hygiene? Nie zabavili sme sa na tom a život ide ďalej.

atinkaa
31. jan 2024

@chrobak7 tak tvoj pribeh o tom, ze si sa na tabore neprezliekol a ani neotvoril kufor, je z uplne inej kategorie ako toto, nehnevaj sa, ale aj na tom je vidiet ako si mimo danu temu. Ten tvoj pribeh je uplne ok, zachovalo by sa tak viac ako 50percent deti takto vyslanych na tabor, v zavislosti od veku - starsie a mozno dievcatka by sa prezliekli aspon 1-2x. Ktovie u kolkych by sa zistilo, ze nevedia kufor ani otvorit alebo nechceli nic stratit alebo jednoducho na to nebol cas.

A mimochodom ja tu nezbieram likes ani nepotrebujem ovacie obecenstva, len som sa snazila @autorka /e dat presne to, co potrebuje, jednak podporu a jednak aspon nejake moznosti co vsetko za tym moze byt, teda to ze mas viac likov v dnesnom svete ozaj neznamena, ze si ponukol vhodnejsiu odpoved, znamena to len to, co zas ja hovorim svojim detom - dnes zaujat bludom, niecim co sa kompletne vymkne, spochybni vsetko co je kus normalne je strasne lahke. Je tu dnes velka sanca ako tak zaujat co najrychlesie viz tiktoky, youtube roznych akoze influencerov, pretoze zaujat niecim co je obycajne, ale normalne, pevne je daleko narocnejsie, chce to myslienku, chce to cas. A ten dnes nik nechce investovat, speci na Slovensku nie, aj preto to tu tak vyzera od politiky pocnuc cez neuropsychologov s mozgom na dlani konciac. Davy chcu show.