4 dni má vysoké teploty. Čo by jej pomohlo?

zabka78
4. mar 2009

Moje dieta ma uz 4 den vysoke horucky. Nikdy pred tym nam horucky netrvali taku dlhu dobu. Prvy den mala okolo 39,5, druhy den do 39, treti den vyzeralo, ze to ustupuje kolisali okolo 38 a dnes ma zas, tak ako na zaciatku okolo 39. Nechce nic jest...je preliata brufenovym sirupom . Dr. povedala, ze je to virusove. Brali jej krv na rozbor, ci nema nahodou zapal obliciek, potom moc, z ktoreho robili rozbor aj v labaku /obsahoval krv/. Dnes som ju nezastihla a tak mi sestricka odporucila pohotovost. Ja som sa jej opytala, ze ake vysetrenia by jej tam mohli urobit. Povedala, ze pocuvanie... a v pripade potreby predpisu ATB. Ja na to, ze ci to len tak tipnu ktore ATB su vhodne. Tak nakoniec vzala ster z ust a manzel ho dnes zaniesol na rozbor, zajtra budu vysledky...zajtra rano mam ist s nou k dr. Dalsie priznaky boli pred vypuknutim choroby, ze ju asi 2 tyzdne pred tym pobolievalo brusko, ale to som nebrala az tak vazne....poznate to boli brusko aj prstek, aj rucicka. Ked som sa jej opytala, ci ju to brusko boli silno povedala, ze iba malicko. Bojim sa co ma caka v noci. Viem, ze teraz maju tie virusove ochorenia dost tazky pribeh...no ona nikdy nemala tak vysoke teploty, ktore sa drzali skoro v rovnakej vyske 4 dni. Stretli ste sa niektora s podobnym priebehom???

zabka78
autor
8. mar 2009

sara2, tak dnes aby som neuriekla je bez teploty a uz konecne vystraja a papa. Nam trvali tie horucky dokopy 7 dni a 3 krat to vyzeralo, ze je to uz na ustupe. takze pre vsetky mamicky, ktore sa s niecim podobnym stretnu moze pomoct aj tato tema...

zabga88
10. mar 2009

zabka78 tesim sa ze vam je lepsie 😉

anielikadarom
26. mar 2011

dievčatá všetkým vám ďakujem.upokojili ste ma svojimi skusenostami.Práve horúčkujeme a sme v tom este panicovia.prajem vám všetko dobré a trvalé zdravie pre tých naších drobcov

seve_ranka
16. nov 2011

Ahojte, prosím Vas, môžem dať malej panadol, ked od dnešného dna užíva aj antibiotika? Teplotu nemá, ten panadol by som jej dala od bolesti. Dakujem.

pumagold
4. dec 2011

zabka78, zrovna prebiehame niecim podobnym a dost som sa upokojila, ked som si precitala tuto temu. lebo 3. den teplotujeme bez priznakov a som nestastna, ked z hyperaktivnej 3 rocnej strely je len kopka nestastia ☹ vecer je to najhorsie. vtedy mam pocit, ze ani striedanie Panadolu s Nurofenom nezabera. ale este davam malej slaby urologicky caj a cucoriedkovy sirup. hadam teda uz to bude kazdym dnom lepsie 😅

zuzy21
28. okt 2014

Baby pomoooc. Moj mali horuckuje od soboty poobedia.37,5 az 38,8. Vcera sme boli u lekarky.dala ATB.ma aj soplik. Vcera navecer vysla teplota na 39,8.skoro som zinfarktovala. No chvala bohu sme ju stiahli. No horucky stale pretrvavaju. Ja som z toho hotova a mali vycerpany. Poriadne nespi a mrnci. Pomozte kedy ta horucka konecne ustupi? Mate niekto stym skusenosti.

trgypadl
28. okt 2014

@zuzy21 kym zaberu atb,tak okolo 3 dni...davaj zabaly,antipyretika,veeeela tekutin

trgypadl
28. okt 2014

@zuzy21 a vacsinou vzdy na vecer vybehne teplota,pripadne v noci

zuzy21
28. okt 2014

Dakujem. To som potrebivala vediet. Ze kedy zaberu Antib.Mali dobre pije. Papat mu nechuti. Len tu a tam zobme.

trgypadl
1. nov 2014

@zuzy21 dufam,ze uz je lepsie 😉

3107199222
13. dec 2014

Ahojte moja mala ma 7 mesiacov ma 5 dni teploty 38.5 ....39.0,,,,,a takto sa pohybujeme stale ...doktorka mi tiež povedala že je to virus,,brala jej aj krv a nic,,,lenže ja sa bojim že može dostat nieco horsie ..davam jej panadol a paralen 125,,,pomaha jej to a kolisame sa na 38.0....39.5 neviem či sa jej može stat nieco horsie ale bojim sa a na pohotovost nejdem lebo sme boli už dva krat u nasej obvodnej ☹

bohumila1988
13. dec 2014

Lepsie je striedat paralen a nurofen( sirup) mozu byt potom krqtsie rozostupy medzi podanim... A teda ak nema zapalove parametre zvysene tak len cebion a osprchovat nie studenou ani nie teplu vodou... A ak tak si daj zopakovat zapalovky... Su teraz chripky

ena70
13. dec 2014

@3107199222 ked je uz vysoka teplota od 39, davaj aj zabaly ale len okolo telicka, ziadne na ruky ci nohy, to moze sposobit periferny sok! niektore mamicky tak robia, a nerobia dobre. ja som davala plienku namocenu v studenej vode, a na to suchy uterak,aby mohla lezat na postielke, aby to slo od podpazuch a po pupcek. nizsie nie, aby zas nemala mocove cesty. zabal daj na 15 minut, potom 5 minut pauza, a takto daj 3 serie. teplota by mala klesnut o par stupnov. a na teploty lepsie zaberaju cipky, ale striedaj, najprv paralenovy a uz po 2 hodinach mozes dat nurofenovy (ibuprofen). rozdiel medzi kazdym paralenom je 6 hodin a taktiez aj medzi nurofenom, cize ked podas napr. o 10.00 paralen, o 12.00 daj nurofen, potom zas o 16.00 paralen, o 18.00 nurofen. nech pije vela tekutin - cajik, vodicku, alebo dzusik, do jedla netreba nutit..... pridaj vitamin c - cebion

3107199222
13. dec 2014

ena70 @ ja to skusim dakujem len ja sa bojim žeby sa jej nestalo nieco ine ☹ ☹ ☹ ☹ už s tym bojujeme 5 den a stale to je take iste cez den len 38 ,,,a ku veceru aj 38.5....39.0 ☹

blue99
10. feb 2015
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
kakalamama
16. jan 2016

Som uz dospela ale sa chcem spytat, mamicky, mala som horucky par dni a zrazu presli ma, neviem doteraz co to mohlo byt a moč je v labsku, to trva asi pat dni kym zistia co v nom je, hovorila som doma ze kym zistia co je v moči, budem fit... 😲

kakalamama
16. jan 2016

@kakalamama chcem sa opravit v labsku, to ma byt v labaku, spravila som chybu a vlastne chcem vediet od vas, ze co som to mohla mat za chorobu,oblicka?

katrin21
16. jan 2016

@3107199222 pre buducnost... teplota 38 sa ani neznizuje.. je pre telo prospesna, lebo vtedy bojuje s chorobou imunita, vacsina virusov a bakrerii hynie totiz pri teplote 38 a viac... Ak ju moc skoro znizis, odstavujes tento proces, co nie je dobre..
Teplotu znizovať az ked je NAD 38,5 🙂
AK trva viac ako 3-4dni, tak uz treba zopakovať aj CRP, to uz moze viroza prejst do zapalu a tam uz vacsinou treba ATB....

miculienka
16. jan 2016

@3107199222 no akurat tu citam tuto temu , normalne mi prisla vhod , mojav5rocna dcera tiez, ziadne priznaky na nejaku chorobu , len zrazu dnes poobede puf 38,5 , pospala si , po zobudeni 38,9 , tak to uz som jej dala sirup odcteploty , horucka zisla raz dva , teraz tu uzc2 h vystraja aj najedla sa , na nic si nestazuje , hrdlo ma ciste , no take zahadne je to cele , uvidim co bude v noci a zajtra , vam to uz preslo ?

ivusenka123
26. feb 2016

Ahojte , neviete mi poradiť čo je dobre na vysoke teploty ?

nikita002
2. jan 2017

A prosim vas spytam sa je lepsie 4 rocne dieta zakrit a nechat vypotit alebo moc nezakrivat ????

matuspika8
10. mar 2017

Existuje viacero variant liekov, ktoré vám pomôžu teplotu dostať pod kontrolu. Ak je dieťa príliš malé na to, aby lieky skonzumovalo, ideálne je použiť čapíky alebo inak nazývané čípky. Na obaloch nájdete vždy presný návod aké množstvo lieku má dieťa vo svojom veku užiť. Pri zavádzaní čapíku nie je na škodu trocha namočiť špičku liečiva do mastičky na zadoček a tým zvlhčiť koniec, aby sa čapík ľahšie zaviedol a nepôsobil pre dieťa priveľmi dráždivo.

Zdroj: www.familia.sk

jurajkonik
19. dec 2019

Nasa skusenost s teplotami do 38 stupnov bez liekov od teploty, okolo 38uz meriame casto a pri teplote nad 38 nurofen. Vaha dietatka /2 (napr. 14kg/2=7ml dame radsej 6.8ml) no zacne teplota klesat az po 30-60 min. Potom ak je do 38 tak ok, a ak zacne zas az po 6hodinach rast, nad 38 tak zas nurofen.. ak neklesa alebo je skor nad 38 tak po 4hodinach panadol (tam je davkovanie kg/2) a zas vydrzat 4 min. hodiny.. (s obkladom ak nema studene nohy ci ruky) a striedame s nurofenom (ronaka zlozka na teplotu min. po6h odstup ina zlozka min
medzi 4hodiny ked su moc vysoke teploty tak 3.5-4h)

jurajkonik
19. dec 2019

Samozrejme ked mu klesne tak sa ho snazime drzat v klude, aby nevystrajal a nestupla mu skor, taktiez neprikrivame, na noc len oblicku na prikritie, tenke oblecenie atd. aby sa zbytocne nezahrieval organizmus plus pri kazdel prilezitosti voda.

jurajkonik
21. dec 2019

Este ma napadlo ze toto by mohlo pomoct: (priložený screenshot)