• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

4 dni má vysoké teploty. Čo by jej pomohlo?

autor
sara2, tak dnes aby som neuriekla je bez teploty a uz konecne vystraja a papa. Nam trvali tie horucky dokopy 7 dni a 3 krat to vyzeralo, ze je to uz na ustupe. takze pre vsetky mamicky, ktore sa s niecim podobnym stretnu moze pomoct aj tato tema...
8. mar 2009 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zabka78 tesim sa ze vam je lepsie :wink:
10. mar 2009 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčatá všetkým vám ďakujem.upokojili ste ma svojimi skusenostami.Práve horúčkujeme a sme v tom este panicovia.prajem vám všetko dobré a trvalé zdravie pre tých naších drobcov
26. mar 2011 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, prosím Vas, môžem dať malej panadol, ked od dnešného dna užíva aj antibiotika? Teplotu nemá, ten panadol by som jej dala od bolesti. Dakujem.
16. nov 2011 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zabka78, zrovna prebiehame niecim podobnym a dost som sa upokojila, ked som si precitala tuto temu. lebo 3. den teplotujeme bez priznakov a som nestastna, ked z hyperaktivnej 3 rocnej strely je len kopka nestastia :frowning2: vecer je to najhorsie. vtedy mam pocit, ze ani striedanie Panadolu s Nurofenom nezabera. ale este davam malej slaby urologicky caj a cucoriedkovy sirup. hadam teda uz to bude kazdym dnom lepsie :sweat_smile:
4. dec 2011 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby pomoooc. Moj mali horuckuje od soboty poobedia.37,5 az 38,8. Vcera sme boli u lekarky.dala ATB.ma aj soplik. Vcera navecer vysla teplota na 39,8.skoro som zinfarktovala. No chvala bohu sme ju stiahli. No horucky stale pretrvavaju. Ja som z toho hotova a mali vycerpany. Poriadne nespi a mrnci. Pomozte kedy ta horucka konecne ustupi? Mate niekto stym skusenosti.
28. okt 2014 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzy21 kym zaberu atb,tak okolo 3 dni...davaj zabaly,antipyretika,veeeela tekutin
28. okt 2014 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzy21 a vacsinou vzdy na vecer vybehne teplota,pripadne v noci
28. okt 2014 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem. To som potrebivala vediet. Ze kedy zaberu Antib.Mali dobre pije. Papat mu nechuti. Len tu a tam zobme.
28. okt 2014 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzy21 dufam,ze uz je lepsie :wink:
1. nov 2014 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte moja mala ma 7 mesiacov ma 5 dni teploty 38.5 ....39.0,,,,,a takto sa pohybujeme stale ...doktorka mi tiež povedala že je to virus,,brala jej aj krv a nic,,,lenže ja sa bojim že može dostat nieco horsie ..davam jej panadol a paralen 125,,,pomaha jej to a kolisame sa na 38.0....39.5 neviem či sa jej može stat nieco horsie ale bojim sa a na pohotovost nejdem lebo sme boli už dva krat u nasej obvodnej :frowning2:
13. dec 2014 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lepsie je striedat paralen a nurofen( sirup) mozu byt potom krqtsie rozostupy medzi podanim... A teda ak nema zapalove parametre zvysene tak len cebion a osprchovat nie studenou ani nie teplu vodou... A ak tak si daj zopakovat zapalovky... Su teraz chripky
13. dec 2014 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@3107199222 ked je uz vysoka teplota od 39, davaj aj zabaly ale len okolo telicka, ziadne na ruky ci nohy, to moze sposobit periferny sok! niektore mamicky tak robia, a nerobia dobre. ja som davala plienku namocenu v studenej vode, a na to suchy uterak,aby mohla lezat na postielke, aby to slo od podpazuch a po pupcek. nizsie nie, aby zas nemala mocove cesty. zabal daj na 15 minut, potom 5 minut pauza, a takto daj 3 serie. teplota by mala klesnut o par stupnov. a na teploty lepsie zaberaju cipky, ale striedaj, najprv paralenovy a uz po 2 hodinach mozes dat nurofenovy (ibuprofen). rozdiel medzi kazdym paralenom je 6 hodin a taktiez aj medzi nurofenom, cize ked podas napr. o 10.00 paralen, o 12.00 daj nurofen, potom zas o 16.00 paralen, o 18.00 nurofen. nech pije vela tekutin - cajik, vodicku, alebo dzusik, do jedla netreba nutit..... pridaj vitamin c - cebion
13. dec 2014 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ena70 @ ja to skusim dakujem len ja sa bojim žeby sa jej nestalo nieco ine :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: už s tym bojujeme 5 den a stale to je take iste cez den len 38 ,,,a ku veceru aj 38.5....39.0 :frowning2:
13. dec 2014 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
Som uz dospela ale sa chcem spytat, mamicky, mala som horucky par dni a zrazu presli ma, neviem doteraz co to mohlo byt a moč je v labsku, to trva asi pat dni kym zistia co v nom je, hovorila som doma ze kym zistia co je v moči, budem fit... :astonished:
16. jan 2016 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kakalamama chcem sa opravit v labsku, to ma byt v labaku, spravila som chybu a vlastne chcem vediet od vas, ze co som to mohla mat za chorobu,oblicka?
16. jan 2016 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@3107199222 pre buducnost... teplota 38 sa ani neznizuje.. je pre telo prospesna, lebo vtedy bojuje s chorobou imunita, vacsina virusov a bakrerii hynie totiz pri teplote 38 a viac... Ak ju moc skoro znizis, odstavujes tento proces, co nie je dobre..
Teplotu znizovať az ked je NAD 38,5 :slight_smile:
AK trva viac ako 3-4dni, tak uz treba zopakovať aj CRP, to uz moze viroza prejst do zapalu a tam uz vacsinou treba ATB....
16. jan 2016 o 19:08  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@3107199222 no akurat tu citam tuto temu , normalne mi prisla vhod , mojav5rocna dcera tiez, ziadne priznaky na nejaku chorobu , len zrazu dnes poobede puf 38,5 , pospala si , po zobudeni 38,9 , tak to uz som jej dala sirup odcteploty , horucka zisla raz dva , teraz tu uzc2 h vystraja aj najedla sa , na nic si nestazuje , hrdlo ma ciste , no take zahadne je to cele , uvidim co bude v noci a zajtra , vam to uz preslo ?
16. jan 2016 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte , neviete mi poradiť čo je dobre na vysoke teploty ?
26. feb 2016 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A prosim vas spytam sa je lepsie 4 rocne dieta zakrit a nechat vypotit alebo moc nezakrivat ????
2. jan o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Existuje viacero variant liekov, ktoré vám pomôžu teplotu dostať pod kontrolu. Ak je dieťa príliš malé na to, aby lieky skonzumovalo, ideálne je použiť čapíky alebo inak nazývané čípky. Na obaloch nájdete vždy presný návod aké množstvo lieku má dieťa vo svojom veku užiť. Pri zavádzaní čapíku nie je na škodu trocha namočiť špičku liečiva do mastičky na zadoček a tým zvlhčiť koniec, aby sa čapík ľahšie zaviedol a nepôsobil pre dieťa priveľmi dráždivo.

Zdroj: www.familia.sk
10. mar o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok