4-ročný syn má alergiu na mačky

silviamcan
3. apr 2024

Dobrý deň. Mám 4 ročného syna, ktorému bola minuly rok v septembri preukázaná alergia na mačky. Vtedy sme mali doma dlhosrstú mačku, ktorej sme našli nový domov kvôli alergií. Na alergiu berie lieky sprej. Od septembra mame vypucovaný cely dom, nový gauč, prejavy alergie od vtedy žiadne. Mame aj psa, ktorý je vonku, doteraz žiaden problém. Maly mi začal poslednú dobu rozprávať na nos. Akoby mal zdurené nosné mandle. Nesopli, nekašle, žiadne iné priznaky len ten nos. Rozpráva tak len keď sme doma. Keď sme vonku aj u niekoho iného akoby sa mu dýchanie prečistilo a rozpráva čisto. Čiže z toho mi vychádza, že mu niečo zle robí doma. Žiadna mačka k nám nemohla prísť, pes by ju nepustil. My si taktiež dávame na to pozor ani my ani maly nie je v kontakte so žiadnou mačkou, mal vtedy vážne priznaky tak nato dávame pozor. Mali ste niekto niečo podobne? Napadlo má či to mohlo po čase prejsť na psa alebo nejaké kvety doma? Rozmýšľala som aj nad tým, že začala jar a všetko kvitne, ale to by sa takto dýchal a rozprával na nos aj vonku nie len doma. Samozrejme k lekárke sme objednaní, len sa zatiaľ pýtam na nejakú osobnú skúsenosť, možno nám s niečim poradíte.
Ďakujem😊

petulda333
3. apr 2024

Ja som dlho tak mala,ze som peso presla cele mesto a max ma oci svrbeli. Akonahle som vosla niekam dnu na dlhsie,kde neboli alergeny,tak vtedy sa mi spustilo kychanie a horsie dychanie. Neviem preco. Teraz mi je tazko vsade. Neviem cim to moze byt u maleho,ale ani velmi sterilne prostredie neprospieva

ibatanecnica
3. apr 2024

@petulda333 toto sa mnohým deje. akonáhle prídu domov, upchatý nos, kýchanie a pod. A pritom doma nemusí nič byť.
@silviamcan možno mu začalo vadiť aj niečo iné.

petulda333
3. apr 2024

@ibatanecnica moze byt,u mna to tak bolo asi len 4sezony. Inak mi je nonstop zle a vsade