Mačka a alergia v tehotenstve

89katka89
8. sep 2021

Ahojte 🍀

Je tu niekto taky ktorý vie ( ma potvrdenú) alergiu na mačku a mačku ma aj napriek tomu ? A ktomu celému aj tehotenstvo?
Ja som doteraz zvládala žiť s mačkou, nerobilo mi to problémy ( žiadne slnenie oči, mozno sem tam som si kychla , ale nič extrémne) avšak už mesiac sa neviem zbaviť nádchy / ucpateho nosu - predpokladám ze je to alergia na všetko možné vonku - aj na to mam alergie ,ale samozrejme ze to môže byť aj prekombinovane s mackou. Je tu niekto taky ? Ako ste to riešili? Išla macka preč z bytu ? Zvladli ste to do konca tehotenstva? Vopred ďakujem za každý postreh🍀

simca06022011
8. sep 2021

No ja ani alergik nie som a v tehu som nadchu mala asi stale... alergičky sa urcite vyjadria este.
ja viem ze ludia davaju uz z paniky macky prec v tehotenstve. Lenze ja neviem rpeco ked doteraz ti macka problem nerobila, zrazu by to mala robit a preco kvoli dajme tomu upchatemu nosu by si nezvladla tehotenstvo? 🙂 Skusila si sa poradit s lekarom napriklad?

89katka89
autor
8. sep 2021

@simca06022011 ahojky ;) alergolog ma na to názor taky ze ona ma informovala o alergii na mačku a ďalej sa mam zariadiť s touto informáciou, čiže pomoc od doktora žiadna. Samozrejme ze cica neide zo sekundy ma sekundu preč, ale keď príde na rozhodnutie do konca tehotenstva na muconasale ( co nie je super bezpečné) alebo macka pôjde "zatial" mimo tak viete kde bude priorita 😀 ale ďakujem za info ze aj nealergik mal nadchu ❤ a prečo by som nezvládla nadchu do konca ? Určite zvládla, ale dennodenne smrkanie/kychanie - reálne ma boli už z toho nielen brucho ale celý človek. Mam to celkom akútne uz mesiac.

lllenuli
8. sep 2021

Ja to mám takto ako ty, alergia na mačky a mám doma dve perzské 😂 plus ešte nejaké trávy, stromy, nepamätám si presne...som tehotná už druhýkrát teraz, mimo tehu som si musela dať zenaro tak možno 5x do roka, zvykli sme si na seba (už je to 7 rokov), a hlavne ja som sa naučila žiť s celoročnou nádchou....no a teraz v druhom tehu si musím dávať zenaro častejšie, možno raz za týždeň že mám taký horší deň...ale inak tvoja nádcha ani nemusí súvisieť s alergiou, dosť sa toho už popísalo o tehotenskej nadche, že majú ženy upchatý nos aj celé tehotenstvo pričom normálne alergie nemajú 🤷‍♀️ podľa mna to treba len nejako prežiť 🙂 a ani by mi nenapadlo dávať tie moje dva chlpaté alergény preč, je to skvele že deti s nimi vyrastajú, nemenila by som nikdy (a to mám aj astmu) 😊

aandrea9
8. sep 2021

@89katka89 nedala ti žiadne lieky? Zvláštne. Nie som alergik, mame doma dve cice. Ale muconasal na nádchu z alergie podľa mňa nie je vhodný liek ci tehu si alebo nie si.

simca06022011
8. sep 2021

muconasal sa ma pouzivat max tyzden, cize aj tak to nie je vhodne. A ako ti pisem, tiez som mala nos plny cele tehu, v porodnici som nebola jedina, co nos olejovala pinosolom ci cim, a macka ani alergia to nebola :D PRistup alergologicky je zvlastny, taky by som povedala, radikalny..pritom realne ked ti macka do teraz nerobila problem.. ehm :D

89katka89
autor
8. sep 2021

@aandrea9 to je jedine co mi zaberie do sekundy môžem dýchať ( dávam si len taky malý polostrek do dierky 😃 ) inak ho užívam- mimotehu minimálne.

89katka89
autor
8. sep 2021

@lllenuli dve chlpate alergény, potešila si ma ;) robím všetko pre to aby som to zvládla, periem, vysávač, umývam, vycesavam mačku, nemaznam sa s ňou teraz, odchlpujem celý byt ,nespi so mnou , hygiena na 100% podľa mňa;) je pravda je alergiu mávam v septembri ale toto som nemala nikdy 😃

domka222
8. sep 2021

Nemáš náhodou len tehotenskú nádchu?

89katka89
autor
8. sep 2021

@simca06022011 prístup doktora nekomentujem, ja viem ze chce pre nás len to najlepšie a vyhnúť sa komplikáciám. Ale reálnu radu mi nedala 🤫

89katka89
autor
8. sep 2021

@domka222 keď som toto povedala gynekológovi tak zevraj taka nie je. Mmmm tak ja neviem už 😃

domka222
8. sep 2021

@89katka89 švagriná polku oboch tehotenstiev mala sprej do nosa pri sebe. Tiež nádcha. Pôrodom bolo po nej

denden77
8. sep 2021

ja som mala ucpaty nos cele tehotenstvo a to nemame ani zvery.. myslim, ze mas klasicku tehotensku nadchu 😊

zojanka
8. sep 2021

@89katka89 tiez si myslim ze to bude skor tehotenska nadcha. Ja osobne som ju nemala ale moja velmi dobra kamatka ano. Niekolko mesiacov mala zapchany nos chuda.

nataly285
8. sep 2021

@89katka89 ja tiež mám nádchu a upchatý nos celé tehotenstvo, najviac v noci, dokonca to bol môj prvý príznak 🙂 alergiu nemám žiadnu, mačky máme vnútri

89katka89
autor
8. sep 2021

@denden77 a smrkala si aj a všetko? Mňa z toho smrkania keď si chcem uvoľniť nos boli brucho:( neviem ci ten tlak koze nejako uškodiť. Ach jaj 😀

89katka89
autor
8. sep 2021

@nataly285 a berieš niečo na to ? Ako si uvoľnis nos ? 🙃

denden77
8. sep 2021

@89katka89 hlavne som nevedela dychat, total ucpaty nos 🤷‍♀️😁

lindusss2016
9. sep 2021

@89katka89 vyskusaj odist na tyzden k rpdicom alebo niekam, kde tie macky nie su, ci sa ti to upravi. Ja mam celorocnu nadchu uz niekolko rokov 🤷‍♀️ nedavno som zaala na to pouzivat aromaterpeuticku zmes a zlepsuje sa to.

timi247
9. sep 2021

@89katka89 to máš tehotensku nádchu, má to skoro každá druhá tehotná, aj ja bohužiaľ. Je to otravné, treba vydržať, po tehotenstve by mala prejsť

nataly285
9. sep 2021

@89katka89 len morskú vodu, niekedy pomôže, niekedy nie

milka1988
9. sep 2021

@89katka89 alergicka a s dvomi mačkami 🙂 precitaj si o tehotenskej nadche, od 2trimestra mam Clyde upchaty nos a soplim. Nic ine. Niektoré to majú až do pôrodu

89katka89
autor
10. sep 2021

@lindusss2016 vyskúšala som tvoj nápad. Som od včera večera u našich a dnes od obeda môžem dýchať bez pomocných látok 🤩 uvidíme ako to pôjde, zajtra pôjdem pozrieť cicu a padne rozhodnutie 🍀

89katka89
autor
10. sep 2021

@milka1988 ja som dnes bez macky a darí sa mi celkom dobre 😄 uvidíme ci to príde naspäť keď ju prídem pozrieť zajtra 🙏🤞

sugarfree_mina
10. sep 2021

@89katka89 a myslela si si, že lekár si tu mačku k sebe vezme? Lebo nechápem, ako ti mal pomoct zariadiť sa, či útulok hľadať alebo utešovať ťa? 🙂

89katka89
autor
10. sep 2021

@sugarfree_mina nerozumiem tvojmu komentáru, hľadala som pomoc od kociek v podobnej situácii. Samozrejme ze od žiadneho lekára nebudem požadovať aby sa mi postaral o moje súkromné záležitosti.

sugarfree_mina
10. sep 2021

@89katka89 S dovolením ťa citujem: ,, alergolog ma na to názor taky ze ona ma informovala o alergii na mačku a ďalej sa mam zariadiť s touto informáciou, čiže pomoc od doktora žiadna.” akú teda pomoc od doktora si čakala? Pretože jeho povinnosť nie je riešenie toho kde dáš mačku, na ktorú máš alergiu. Diagnózu stanovil. To je jeho práca.

lindusss2016
10. sep 2021

@89katka89 super, ja by som skusila aspon take 3 dni pockat, ako sa budes citit

89katka89
autor
10. sep 2021

@sugarfree_mina vy ste sem prišli pomôcť? Alebo vo voľnom čase idete do cudzích ludi a beriete ľudí za slovíčka? žiadnu radu ste tu neposkytla len sa do mňa navazate.Pekny večer

milka1988
11. sep 2021

@89katka89 ale je pravda ze najlepsie sa buduje imunita na zvierata tak ze s nimi zijes. Ja som kedysi extremna kychala, oci mi opuchali ked som prisla k novemu zvieratu na navsteve, ktoreho pachy moj nos nepoznal, dnes mozem byt aj pri 10 psoch a nemam taku alergiu ako predtym. Ani ziadne antihistaminika nepotrebujem uz brat, ako ano kycham stale, soplim, ale je to nic oproti tomu co predtym bolo. Proste si moj organizmus na to casom zvykol

89katka89
autor
15. sep 2021

@milka1988 moje macacie babo išlo na skúšku k priateľovi, a uvidíme ako mi bude po dvoch týždňoch;) uz to neberiem tragicky ako pred týždňom-tu nádchu samozrejme;) ja potrebujem zvieratko pri sebe , a pevne verím, že to bola "blba" zhoda náhod- alergia na veci co kvitnú a podobne, tehotenstvo a v neposlednom rade ano určite aj mačička 😀 ďakujem za vašu skúsenosť 🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre