5,5 mesačnej dcére puká v kostiach a kĺboch. Je to normálne?

mimik07
2. júl 2013

Moju 5,5 mes.dceru ked dviham na ruky popod pazuchy,citim ako jej tam puka,pritom ju chytam jemne.
Vigantol uzivame pravidelne.Neviem ci to prejde,ci je to normalne,nic take si nepamatam pri synoch.Mam to spomenut lekarke na poradni? Inak je zdrava,sikovna.Dakujem.

atreyu
2. júl 2013

@mimik07 prejde to

mimik07
autor
2. júl 2013

@atreyu Dakujem,som kludnejsia. Tiez to poznate?

atreyu
2. júl 2013

@mimik07 áno ani neviem kedy to prestalo 🙂

demonique
2. júl 2013

@mimik07 presne na to som sa minule pytala doktorky 🙂 vravela,ze je to bezne a vpohode. malo by to prejst v cca druhom roku veku dietata 🙂

jumama
2. júl 2013

Nam povedal ortoped z klbikov, ze je to normalne, nasa ako babatko velmi pukala kolienkami, niekedy aj laktami a clenkami. Detom sa vyvijaju klbiky to preto pukaju... Teraz ma tri roky a jednym kolienkom vie pukat ked je nervozna, ked trucuje. Pediater ju ohodnotil ako hypermobilnu, teda ma take viac ohybne klby ako ostatni, ale to nie je na chybu, ani sa to nijako nelieci ani nic 🙂

simca06022011
2. júl 2013

@jumama treba davat do buducnosti pozor na hypermobilne deticky, posilnovat svaly, vela cvicit... oni povedia ze to nic nie je, ale takyto ludia maju vacsi nabeh na urazy, bolesti a choroby klbov. Mne odjaziva pukali klby, a teraz sa mozem zblaznit.. az teraz mi povedala neurologicka ze k tomu osm aj mala predpoklady s hypermobilnymi klbami, akonahle sa zatazili, mam o zabavu postarane;)

jumama
2. júl 2013

@simca06022011 ano to je pravda, viem, ze je lahsie mozne prist k vyklbeniu... Zatial nasa celkom rada vsetky sportove aktivity a klbiky su ok. Vsimla som si, ze ak ma nejaku silnejsiu chorobu aj s teplotami a nepapa vtedy dobre a schudne, hned sa dostavi pukanie kolienok. Takze hej, sport velmi pomaha.

simca06022011
2. júl 2013

@jumama nejde len o vyklbenie, ale doslova o deformacie, ochorenia klbov, rozne vyrastky a podobne (to nie je ale problem malych deticiek, to az ked budu "Velki" len bohuzial nik im to asi nepovie vopred, preto ich treba viest k sportovemu zivotu uz domala 🙂.. )

latvia
2. júl 2013

@mimik07 aj mojmu malemu pukali klby, dost hnusny zvuk to bol, ale preslo to samo, ako rastol, pediatricka mi tiez povedala ze to malych deti byva

hamca
2. júl 2013

@mimik07 ja som si to u mojej dcerky tiez vsimla, spomenula som to pediatricke i na rehabilitacii (tam sme chodili kvoli hypotonusu) a obe doktorky mi povedali, ze mala je pravdepodobne hypermobilna, ze vtedy zvykne detickam pukat v kostiach.

hamca
2. júl 2013

@jumama
@simca06022011
baby, suhlasim, ja som tiez hypermobilna, ako decku mi to nepovedali a samozrejme som robila vsetky mozne sporty vratane gymnastiky, co je pri hypermobilite nanajvys nevhodne a teraz sa mozem zblaznit ako ma bolieva chrbat. a pri akomkolvek natiahnuti mi rapka cela chrbtica 😒

erikasadek
2. júl 2013

@mimik07 ahoj mne pukali pukaju klby od malicka 😉 😉

ziadne problemy som nikdy nemala ani nemam vyklbeny clenok som mala raz v zivote 😉
ziadna zlomenina ani problemy mam 37 rokov 😉 😉

snad ta to upokoji 😉 😉 ako odpoved

mimik07
autor
2. júl 2013

Vsetkym velmi dakujem za odpovede.