5 mesačný synček má veľmi zležanú hlavičku

murkodm
15. nov 2012

prosim vas poradte mi , maly ma zeala hlavzanu hlavicku, uz od malicka vobec nechcel byt na jednej strane, vzdy sa mu lepsie spinkalo na druhej, aj ked som ho polohovala hlavicku vytocil sam do druhej strany. vedel ju otacat len mu bolo lepsie tak. teraz sa uz pretaca vytaca zdviha, cize uz na chrbatiku nechce byt. ked mu aj dam vankusik specialny tak ochvilu uz ho nema pod hlavou ale kdesi vedla aj ked spi tak ho ma chvilu pod hlavkou ale ked sa obcas zavrti zo spanku uz je inde. co mam este robit, snazim sa ho co najviac zaujat na tu druhu stranu ale hned sa otoci na brusko. hlavku ma strasnu.vobec to nieje pekne.

sympa1
15. nov 2012

@murkodm hmmm neviem ci sa to da este nejako moc napravit v 5 mesiacoch...moje mali obidve zlezane..ale to hned nejako v prvom mesiaci sme si vsimli a hned vtedy som ich davala spavat na striedacku na boky este vo vankusiku, kedy sa neotacali same od seba...ono sa to casom spravilo.ale myslim ze postupujes spravne ako si pisala ze sa snazis polohovat...skus sa poradit s detskou dr.. alebo ho skus zaujať niecim na co bude pozerat na opacnej strane ako spinkavat...

ellahop
15. nov 2012

@murkodm ahoj, moj maly ma tiez. ale... ja by som zasla k pediatricke nech vas posle na neurologiu. nas preferoval lavu stranu,, a prislo sa na to, ze ma hypertonicky syndrom, teda stuhnute svalstvo. na krku a rukach a hypotonicky bol na chrbatiku a trupe.. cvicili sme vojtovu metodu. hlavicka sa mozno trosku zlepsila, ale nie moc, ja to vidim stale.. 😒 vraj to tak uz asi bude...

murkodm
autor
15. nov 2012

@ellahop maly ale nema problem s pohybom, otaca sa do kazdej strany aj hlavicku otaca ako chce, nema stuhnute svalstvo...

sendy182
15. nov 2012

@murkodm už je na to trošku neskoro........no neboj určite sa nájde riešenie....... http://www.pluska.sk/mamina/zdravie/zlezana-hla... .............. http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&...

xenicka13
15. nov 2012

moj ma 9 rokov a pod dobrym ucesom to nevidno 🙂

maminuska
11. okt 2018

@murkodm existuju tvarovacie helmičky , ide čechov, pobočky majú v Martine a v Prahe. Výsledky majú krásne.

tiumen
11. okt 2018

@maminuska ona to riešila v roku 2012 tak už trochu neskoro píšeš 😂😂

maminuska
11. okt 2018

@tiumen no máš pravdu .

gloria9
23. mar 2021

@murkodm dobrý deň ako ste dopadli vtedy s hlavičkou