5 ročná dcéra má hrozný kašeľ

lenicka12
23. mar 2017

Ženy pomóc,ja som už zúfalá. Maja 5 eočná má zasa kašel-dusivý až zvracia hlieny,no prosto niečo hrozné. Boli sme u dr. Pred vianocami s týmto kašlom-brala krv,výtery-všetko ok. Dala jej atb prešlo na chvilu ,od nového roka zasa . Pred 4 týždňami vybrala zasa atb. Na 2 týždne sme mali ako tak klud a teraz nanovo. Dnes jej robila výter z nosa. Boli sme na krčnom a na rtg pľuc. Rtg je v poriadku,na krčnom jej dala aerius a kalciový sirup. A vraj má zväčšenú nosnú mandlu.a že ak jej ten aerius nepomôže treba dať mandlu von. Nie som presvedčená že to pomôže. Len som už fakt zúfalá. Neviem čo jej dať aby ju tak hrozne nedrhlo. Podľa všetkého je hrozne zahlienená. Vyskúšali sme cibulové sirupy nahrievame, ja už fakt neviem čím pomôcť. Sirupov od kašlu jej dr prestriedala veľa-len jej to bruško zaťažuje. Prosím poraďte mi,alebo ma hoc aj utešte že to prejde alebo čo. Ďakujem aj za prečítanie

misinka26
24. mar 2017

... skúste inhalovať Vincentku ... môjmu to veľmi pomohlo ...

kikus48
24. mar 2017

Kasel pretrvava aj 8 t po infekcii. Dobre je dat stoptussin, na vecer dithiaden miesto ineho antihistaminika. Tiez dobre zabera promethazin. Vyborna vec su inhalacie napr vincentky. A zvlhcovanie izby hlavne pred spankom. Kalciovy sirup nezaberie. Na druhej strane pri dlhotrvajucom kasli treba zvazit serologie na respiracne patogeny.

badimeria
24. mar 2017

@lenicka12 ahoj mali sme tento isty problem kazdu chcilu kasel s hlienami kazali dat nosne mandle von lebo zvecsene nebola som stym stotoznena tak sme boli u troch krciarov a kazdy jeden povedal to iste von tak sme dali von a odvtedy to uz su tri roky vobec sme neni chory absolutne ak tak raz za rok pol,rok aj to mierne chodili sme aj na alergoligiu tam nam dali tiez sirup na alergiu kde co no nepomohlo proste von.Alergolodicka nam predpisala aj inhalator ked nahodou ze ochorie inhalujeme vincentku a za dva dni sme fit mame velke aj krcne alena ze ked nemavame anginu a caste zapali hrdla tie mu mozu ostat nebran sa tomu pomozes jej nam tie sople udierali az do usi ked vsetko ostavalo za mandlami maval aj zapal ucha.....

katrinka8
24. mar 2017

Nečítala som všetko, ale skúste kúpiť inhalátor a inhalovať vincentku, aj niekoľkokrát denne. Ono sa tie čiastočky dostanú aj do dolných dýchacích ciest. Moja tiež dosť kašľala, a aj často, a teraz, keď vidím, že pokašlieva, tak inhaluje. Nám to odobrili a odporučili aj na ORL.

janage
24. mar 2017

@majolenka11 no mali sme aj obdobie ze hrozny kasel ale ziadny sopel ani hlieny. Mne uz je aj jedno ci zabral ten paxeladine, ci rybomunil po pol roku ci preplachy momentalne klop klop koncime 4 tyzden v skolke co sa nepamatam kedy bolo. Inak u nas sa to taha od 8/2016 do toho este gastrovirozy od febr. min. roka. A chora som bola aj ja co predtym minimalne.

lenicka12
autor
24. mar 2017

@kikus48 všetko čo si vymenovala sme dali,robili jej krvné testy,čo konkrátne testovali neviem,tusa od dr. nič nedozvieš,ale už sme objednaný na výber nosnej mandle,dúfam že pomôže

lenicka12
autor
24. mar 2017

ďakujem všetkým za rady,nakoniec sme sa rozhodli pre výber tej mandle,odporučil aj druhý krčný dr.,už máme termín na 9.5,držte nám palce,a tie ktoré ste dali vybrať mandle zaujímalo by ma ako to prebieha,nebola ste niektorá v pov. bystrici?ako to zvládli vaše deťúrence?

luxus10
24. mar 2017

ja by som ziadne mandle vyberat nenechala, je to prvy tachytny organ pre mikroby...ked tam nebude ,kde ma byt pojde to nizsie, a rovno bude mat v tahu priedusky a nizsie...

ked sa len laicky pozrieme na to co je to kasel-bud sa pluca snazia vypudit mechanicku necistotu, alebo chemicku, kam rozhodne patri hlien, hnis....

ak sa na nich hlien nebude usadzat, nebude anik kaslat....a to nehovorim, ze sa hlien nebude tvorit...ale treba ho rozpustit, a rozpusta ho acetylcystein, ktory obsahuje ACC, SOLMUCOL....

skusali ste SOLMUCOL, detsky v prasku, 100mg, 2x denne? AK HO NASADIS UZ VTEDY, KED SA DIETATU PUSTIA SOPLE, nemusi ku kaslu ani dojst...

samozrejme vas problem je uz teda v riadnom stadiu...ale moze to pomoct...rozpusti hlien aby sa neusadzal, ulavis aj oblickam, ktore tiez nie su stavane filtrovat hnisy...a podporis tak cely organizmus v boji s mikrobmi....

luxus10
24. mar 2017

ono sa aj pri solmucole moze objavit nutkanie na kaslanie, nech ta to nepomyli, a prestat podavat ho treba ked uz je to len nutkanie na kasel bez priciny...

moze sa podavat aj 2 tyzdne v kuse...

lenicka12
autor
24. mar 2017

@luxus10 tieto sirupy u nás nula bodov,či som ich dala na začiatku kašla alebo neskoršie,všetko jedno,len teraz jej na to kukli dvaja dr. jeden z nich je fakt odborník,a zhodli sa na tom že tá mandla je veľká,nebola som s tým stotožnená ale teraz som sa rozhodla že jej to dáme urobiť,lebo už fakt neviem čo

luxus10
24. mar 2017

@lenicka12 a ked to ulavi len na chvilu? potom odporucia vybrat co?

treba sa opytat krciara ci ma vsetky mandle-a urcite by si ich sam nedal vybrat, ale tvojmu dietatu to vrele odporuci...

to je ako chirurga sa pytat ci treba zlcnik s kamenom vyoperovat , ci daco ine...🙂

luxus10
24. mar 2017

@lenicka12
sirupy nie,to ani mne nezabralo, mohla som sa v nich aj kupat... toto je prasok s acetylcysteinom...

lenicka12
autor
24. mar 2017

@luxus10 len pchať ju sirupmi atb kolom dokola tiež nieje dobré,bohužial ja už ani neviem aký normálny hlas má moja dcéra,čo je zahuhmaná od soplov stále,už fakt neviem ako jej pomôcť,toto nie je o tom že chvílu kašle,chvílu nie,ona kašle non stop od oktobra,a sople máva ešte dlhšie.kašle prakticky denne,už si nevie rada ani obvodná,výtery,krvné testy,troje atb vybraté po ktorých sa kašel zmiernil ale neprestal,tak fakt neviem,zatial si tu prvá čo je zásadne proti,neberiem ti tvoj názor,ale my sme skúsili fakt všetko

andulinne
24. mar 2017

@lenicka12 výber krčnej mandle kvôli detským chorobám určite neurychlite. To nie sú nosné! Majú svoju funkciu, mnohým deťom aj dospelým príznaky absolútne neustúpili a začali problémy s prieduškami. Dala by som si na to čas.

andulinne
24. mar 2017

Beriem späť koment, čítam že ide o nosnú.

vonava007
24. mar 2017

@lenicka12 a kto vám to bude robiť v PB? Dr.Rác? Vraj je špička na Slovensku.

badimeria
24. mar 2017

Ved citjte idu vyberat nosne mandle nie krcne!Nosna je fsjn ked sa vybere a to niesme jediny co ju maju von a je konecne pokoj.A prebiehalo to uplne ok urobili predoperacne u anesteziologicky sme boli potom sme dosli rano na hospitalizaciu dali mu daku taku tabletku z ktorej trepal smial sa bol uplne v pohode ako opity a cakali sme boli pred nami asi tri deticky.Robili nam to v Martine a este dr bol super som zas plakala a on co placete za 15min ho tu mate vsak to je taka lahka operacia ze skoro na chodbe to robime 🙂a tak aj bolo sice dosiel spinkal ked sa prebudzal plakal ako z nakozi ale nebolelo ho po par hodinach mu dali papat a ojolo 16nas pustili domov

lenicka12
autor
24. mar 2017

@vonava007 áno on,boli sme dnes uňho v ambulancií

luxus10
24. mar 2017

@lenicka12 no takto to poviem, po mojich dlho, dlho,dlho rocnych skusenostiach od lekarov mozem skonstatovat, ze pomoc od nich nedostanes,leda ak akutnu....

eko22
25. mar 2017

Mandle vedia narobiť veľkú zlobu zvlášť tie krčné. Bývajú štartérom rôznych zápalov a chorôb. Popravde som nepočula, že by sa pri kašloch vyberali madle nosné. Tie som si myslela, že sa dávajú von keď deti nevedia poriadne dýchať a chrápu

radhikaoswaldova
27. dec 2023

@lenicka12 ahoj, viem ze je to starý príspevok. Boli ste nakoniec vyberať tie nosné mandle? Ako bolo potom? Lepšie?