5 ročné dieťa sa stále z hlboka nadychuje

nikushq44
30. jan 2021

Mamičky mam 5 ročneho chlapčeka ktory sa začal stále z hlboka nadychovať. Začalo to keď teraz po novom roku nastúpil do školky. Hraje sa, šalí sa, skáče, tancuje (nezadycha sa ) ale keď je v kľude začne vzdychať. Počas minulého týždňa to ustupilo no dnes to robil často a keď som sa ho opýtala prečo to robí povedal že ho tu bolí tak preto to robí ( ukazal na trojuholnik- bránicu) samozrejme v pondelok budem kontaktovat doktorku. Len by som chcela vedieť či s tým mate nejaku skúsenosť 🙁 Ďakujem 🙁

kacena4
30. jan 2021

ja mam taketo astmaticke zachvaty bud s pisklanim alebo bez ked sa mu zle dycha nech si sadne na stolicku nohy zapriet do zeme predklonit sa na tretinu ruky na kolena a dychat zhlboka pomali nadych nosom vydych ustami ako keby dychal cez slamku nie cez otvorene usta dokoram mne to zo zaciatku pomoze stabilizovat dychanie kym si nedam ventolin drzim palceky

nikushq44
autor
30. jan 2021

@kacena4 praveze on sa len raz z hlboka nadychne a ide dalej, ze sa mu nedycha tazko , a vecer ked si lazka do postielky a zaspinka tak kolko krta som pri nom sedela a ppcuvala tak krasne cisto dycha

kacena4
30. jan 2021

@nikushq44 pises ze sa "stale" z hlboka nadychuje, teraz pises ze "len raz"... neviem poradit

nikushq44
autor
30. jan 2021

@kacena4 ano stale pocas dna, ale nadychne sa len raz z hlboka a ide dalej, pardon nespravne som sa vyjadrila 🙁

xela007
30. jan 2021

@nikushq44 syn mi to robil presne keď mal 5-6rokov, trvalo to vždy mesiac/dva a potom prestal, na vyšetreniach všetko OK, ale vyzeralo to hrozne, teraz už 2 roky nič...

nikushq44
autor
30. jan 2021

@xela007 ani vam nepovedali cim to moze byt? Ach boze nech uz to mame za sebou aj my 🙏 trha mi to srdce

dzulli1980
30. jan 2021

@nikushq44 Nemôže mať problémy so srdiečkom?

xela007
30. jan 2021

@nikushq44 preto som Vám aj napísala lebo aj ja som bola z toho na prášky, pozeral v kľude telku a zrazu nádych a za chvíľu zase... boli sme aj na kardio, všetko v poriadku, naša Dr. sa vyjadrila, že skôr psychika asi... ja som to mala odsledované na začiatku jesene tak to u nás mohlo byť nástupom do škôlky a školy potom...ale čítala som tu také prípady detí tak som bola potom trochu kľudnejšia, tiež to trvalo pár mesiacov, 1-2 roky a prestalo... hlavne sa ho asi na to nepýtajte lebo ja som mala pocit, že to robil potom ešte častejšie... ale teda pre pokoj určite zavolajte Dr.

staskast
30. jan 2021

@nikushq44 aj nás syn to robil. Ale to zato že si uvedomoval ako dýcha tak potom stopoval dych a potom doháňal. Šľak ma išiel trafiť. Nesťažoval sa ale na dýchanie. Držím palce

nikushq44
autor
30. jan 2021

@dzulli1980 minuly rok sme boli na kardiologii a bolo vsetko v ppriadku 🙏🙂 a ako vravim nastupilo to s nastupom do skolky a ziaden iny problem nema 🙁

nikushq44
autor
30. jan 2021

@xela007 presne tak ako pisete 🙁 je to sialene a velmi ma to nici 🙁 napadlo ma to kedze nastupil do skolky s tym ze nesiel do svojej triedy ale do zbernej ma tam svojich kamosov len troch, rano s placom chodil ze tam nechce ist atd. Ale ukludnilo sa to chodime po neho na obed rano neplace usmieva sa preto mi to nejde do kopy 🙏 doma je ako maly certik vsetko super skace beha hluppsti robi len to vzdychanie 🙏

xela007
30. jan 2021

@nikushq44 aj môj vyzeral úplne v pohode... ja som naňho vkuse pozerala a sledovala ho.... ako som bola s druhou dcérkou minulý rok v nemocnici tiež tam bola mamička so 6ročným dievčatkom na pozorovaní pre toto a nič jej nezistili... verím, že to bude v poriadku a prejde to tak ako nám...

nikushq44
autor
30. jan 2021

@xela007 verim v to aj ja ze tak ako rychlo to prisll aj to rychlo pominie 🙏 dakujem Vam upokojili ste ma ♥️

mineralwater
30. jan 2021

ja som mala v detstve nieco podobne,nadychovala som sa dohlboka,niekolkokrat,(nedalo sa mi ako keby nadychnut az do konca),az kym sa to nepodarilo. mala som zapal pluc. v lete. bez teploty,bez kasla,toto bol jediny priznak.
verim,ze to nebude vas pripad.
drzim palec.

babydesire
31. jan 2021

@nikushq44 moj sa tak zhlboka nadychuje pri rozpravani...ale to myslim suvisi s vyvojom reci ..bude mat 5r.

kristiii
31. jan 2021

@nikushq44 aj môj to robil, možno to bolo aj v tom veku, nepamätám si presne, ale jeho nič nebolelo. Ako to prišlo, tak to aj odišlo.

zuzarumanova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivulec1
4. jan 2024

@nikushq44 dobrý večer viem ze je to stará téma ale chcela by som sa spýtať ako ste dopadli u doktora co zistily malému....mne to teraz robí syn asi 3den

diaszoky
4. jan 2024

@nikushq44 ja spm to mala ako8rocna zo stresu

sofia1979
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka099
4. jan 2024

Dobrý večer, my to máme doma tiež dcera skoro 4 roky a takto tazko sa nadychuje sama mi povie nedá sa mi dobre dýchať. Dr. Ma dovolenku v pondelok jej budem volať. Už sme to riešili minulý rok, avšak tiež to bolo považované za psychické.. ako to prišlo tak to aj odišlo. Avšak teraz sa mi to zdá zhoršené.

1mina
4. jan 2024

@kacena4 mozem otazku trosku pomimo, pri astme sa moze stat zeby piskala, respektíve vrzgala na prieduskach stale alebo je to len obcas ? Lebo ja uz som na nervy z dcery, uz od zaciatku decembra jej piska, vrzga na prieduskach, uz mala 2 vytery z hrdla, antibiotika, rtg, krv jej brali (vysledky krvi budem vediet az po dovolenke ktoru ma dr buduci tyzden) ale atb uz dobera a proste ja jej tam to zavrzganie aj tak sem tam pocujem 🤦 uz detska dr aj imunoalergologicka mi spominaji asmtu, na imunoalergologiu ideme zas budúci tyzden na kontrolu, ale ja uz som z tohoto na prasky ze ci jej to uz ostane ci co

kacena4
5. jan 2024

@1mina piskoty a vrzgoty mozu byt z astmy ale aj zo zapalu priedusiek/pluc. skor obcas ako stale

1mina
5. jan 2024

@kacena4 ano no na zapal priedusiek ju uz liecia od toho zaciatku decembra a furt to uplne nepreslo, preto som uz z toho mimo. A astma sa ako zistuje prosim ? Lebo uz obidve dr aj to spominaju, tak ze co ju asi caka este.

kacena4
5. jan 2024

@1mina testuje sa cez prostroj na dychanie a spirometria u plucneho ci imonoalergologa

1mina
5. jan 2024

@kacena4 aha dakujem takze by si to mala vediet poriesit priamo ta imunoalergologicka aj

anna222
5. jan 2024

Moja dcéra to tiež robila,vtedy som nevedela prečo sa tak zhlboka nadychuje,mala som ale pocit ,že to môže súvisieť s travením,cítila ako keby bola strašne najedená,niečo ako keby predychavala.Nevedela presne opísať, ako to cítila..Neskôr jej bola zistená celiakia, neviem na 100% či to súviselo spolu,ale po začatí diéty jej to postupne zmizlo.

1mina
13. jan 2024

@kacena4 tak nakoniec mala bronchopneumoniu (xapal priedusiek aj pluc 🤦🏿) porazilo by ma, cely december ssme chodili ako na klavir k dr, kazdy tyzden, vytery, odbery, rtg...chvalabobu jej dala detska potom atb na zapal pluc aj ked tam nebola dr co popisovala rontgeny lebo teraz na kontrole tp uz pozerali ze mala uz pluca chytene. Ale aj tak som cakali ze by som videla vacsie priznaky keby mala zapal pluc 😔 ani dr sa to nezdalo take zle stale

nikushq44
autor
10. mar 2024

@ivulec1 dobrý večer 🙂 ospravedlňujem sa že odpisujem tak neskoro, samo to prešlo. Prestala som sa ho pýtať prečo to robí , nespomínala som to a odznelo to samé

ivulec1
11. mar 2024

@nikushq44 našťastie aj nám asi za 2dni ......vôbec neviem prečo to robil