5 ročnému chlapcovi nejde stiahnuť predkožka

dedinka123
21. aug 2014

ahojte baby, môj malý má 5r a nejde mu stále sťahovať predkožka, dnes po poradni nás pediatrička odporučila urológovi dr. Cvikovi v TT. Mám obavy, ísť tam však musím. Nemáte niektorá skúsenosti s týmto lekárom? Alebo vlastnú skúsenosť so sťahovaním u starších /4r a viac/ detí?

svuniecko
21. aug 2014

Ahoj. Moj synovec mal stym velke problemy. Tiez mu to neslo stiahnut a dokonca bol aj na operacii s tym. Ked mal asi 5rokov. Lebo inak sa to uz asi neda riesit len operacne ale nic s toho lebo mu to zarastlo naspat. Az potom si to nejako sam pretiahol pomaly ked sa kupal. Inac niektori lekari to zvyknu aj nasilu pretiahnut je to strasne bolestive. Ja mam 18mes.synceka a tiez nas asi nieco take caka lebo ani nam sa neda pretiahnut predkozka :(

marikago
21. aug 2014

Na internete som o tomto citala lebo syncek ma 2 roky prec a nejde mu to uplne este ..a docitala som sa ze jedna pani napisala ze na slovensku hned skalpel na vsetko ale v rakusku kde ona zije tak jej synovi dali daku masticku a natierala mu asi prikupani a po kratkom case sa mu dalo stiahnut ....na internete treba dake fora pozriet je toho velmi vela pisane

serpentino
21. aug 2014

@dedinka123 Ahoj,malemu to obvodna stahovala,ked mal 3 roky..vsetci ma strasili,ze treba to riesit chirurgicky u urologa,ale isla som sa opytat najskor k obvodnej,ta mi povedala,ze to nic nieje,ze ho mam polozit na chrbat..tak som ho polozila,hlavu a ruky som mu drzala,ona stiahla nohavice a za 5 sukund bolo po vsetkom,zostalo jej na prste trocha ako keby bielej kozicky s ktorou to bolo zrastene...najhorsie bolo v ten den cikanie lebo ho to stipalo,ale neda sa to porovnat s chirurg.zasahom...myslim,ze kazda obvodna,by to mala urobit v ordinacii sama,na druhy si ani nespomenul

sendy182
21. aug 2014

@dedinka123 ak to nemá zapálené alebo bolestivé tak by som s tým nerobila nič.....možno iba pri kúpeli vo vode trocha jemne skúsila.....staršiemu synovi sa nedalo no mal to v kľude.....doktorka že to sa to vie neskôr v období pred pubertou upraviť samo......aj sa tak stalo.....ušetrila som ho bolesti.....zbytočnej bolesti......mladší syn detto....má 8 rokov a nič.....mal to tak aj mm....každý urológ si urobí svoju robotu....a im je jedno ☹ ....asi tak...to je môj názor a mala som šťastie že pediatrička nás nikam nesúrila.......

krevetka2
21. aug 2014

Ahoj, tak moj syn ma necele tri roky a po zapale predkozkoveho vaku nam na urologii odporucili chirurgicky zasah, ze mu nejde stiahnut. Nedalo mi to, obratila som sa na pediatricku, ta zhodnotila, ze to teda na zasah vobec nie je, ze je to fyziologicke, predpisala kortikoidovu masticku Triamcinolon a do dvoch tyzdnov sa mu predkozka pekne roztiahla. Pretiahnut to zatial celkom nejde, ale nasilu s tym nemame robit nic, Len kazdy den pretahovat kolko ide, aby sa to nevratilo do povodneho stavu. Momentalny stav je vraj na jeho vek primerany. Tolko moja skusenost 🙂 Som rada, ze som syna usetrila od zbytocnej traumy a zaroven vdacna pediatricke, ze mu ani ona nasilu nic nerobila...

veriiii
21. aug 2014

ja sice nemam chlapca,ale zijem v UK a tu sa neodporuca stahovat predkozka az do 6 roku,ze medzi 2 -6 rokom sa postupne uvolnuje sama..nieco na tom bude,lebo vsetky kamosky co stahovali od mala, mali problem stym ..

lucianak
21. aug 2014

Skús si prečítať článok od jednej kočky, tuším sa volá hajanka, je tam všetko o tom napísané, síce trocha dlhší článok, ale stojí to za to 😉
Ani môjmu nejde vôbec stiahnuť predkožka, má rok a 10 mesiacov takmer. On tam má ešte tú blanku, ale vôbec to neriešim.

slivka3
22. aug 2014

@dedinka123 Aj môjmu to nešlo celkom stiahnuť,ale s dr. sme sa dohodli,že tomu necháme čas,že sa to možno poddá samo,že si to bude sťahovať v kúpeli sám koľko mu to pôjde,ale keďže sa mu to do 6 rokov úplne nepodarilo,šli s k urologovi a ten len niečo urobil,ani riadne neviem,čo lebo po pár sekundách bol hotový,malý ani nestihol zareagovať,nieto ešte zaplakať,troška nás to ešte v ten deň pri cikani štípalo,ale na druhý deň už pohoda,už nič necítil.
Ja by som sťahovanie predkožky určite nesílila aspoň do tých 6 rokov,ak sa to dovtedy nepoddá samo,tak potom už len zásah,ale tiež záleží ako moc to je zrastené,mi sme to mali málinko,stačil len ten ambulantný zákrok.

56578
26. máj 2020

Viete mi niekdo poradiť súkromne

stulrajterova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bruneta880
22. jún 2021

Vôbec to nerieš prosím ťa, ešte je skoro...
Už im naozaj niektorím zahrabáva...mne do telefónu minule sestrička, že 5 ročnému treba dentálnu hygienu 🤦‍♀️ no určite...
Jej treba, ale mentálnu, hneď som ju zrušila...

stulrajterova
23. jún 2021

@bruneta880 no dentálna hygiena je veľmi dôležitá...., ale aj mentálna...a aj tieto veci s predkožkou..no každý lekár to inak rieši....naša čím skôr tým lepšie ...

bruneta880
23. jún 2021

@stulrajterova riešiť predkožku v piatich rokoch je skoro, a násilné strhnutie, zanechá jazvu, ktorá ak je veľká vie narobiť problémy v sexuálnom živote...
A myslím že päťročné dieťa má čas aj na dentálnu hygienu...ale každý ako uváži...za tým vidím len ich zisk.

stulrajterova
23. jún 2021

@bruneta880 svagrina je hygienicka...vidime to z inej dimenzie