5 ročný syn hrozne kašle

tehotna40
12. okt 2021

Ahojte baby, idem si po radu. Malý je chory (5r o par dni), a dnes na vecer začal tie hlieny vykasliavat, lebo mu to tam stálo, dr mu dala sirup na vykasliavanie, od kedy som ho teraz o 20.00 uložila na spánok, stále len kasle, budi aj malu, viem mu nejako pomôcť? Mate nejaké skúsenosti? Ešte asi nikdy takto nekaslal žeby sa v noci takto "dusil kaslom". Mate nejakú rýchlu pomoc ?

zuzubb007
12. okt 2021

No ziadna rada by sme mali teraz to iste kaslala mi dcera dve noci daky super odolny virus ide nikdy sme tak nemali, ale ze komplet nespala nic ani ja, nakoniec sirupy, pamycon nic, po tyzdni predsalen antibiotika

tatisna
12. okt 2021

@tehotna40 tak sú sirupy na potlačenie kašľa. Ale vtedy by sa nemal na noc brat sirup na vykasliavanie resp. produkciu hlienov. Môžu ho dráždiť hlieny čo stekajú na priedušky. Nám ešte dr. dávala na noc dithiaden polovicu tabletky a dosť to pomohlo. Zajtra určite volaj doktorke že v noci to máš hrozne, mala by niečo vymyslieť lebo bez spánku sa ťažko lieči...

evkao
12. okt 2021

@tehotna40 u nas sme to tiez riesili, dva tyzdne dozadu syn, teraz dcera... sirup na vykasliavanie hlienov dostanu posledny krat tak 3 hodiny pred spanim, a pred spanim na skludnenie a proti kaslu im davam fenistil kvapky (su na predpis)

mabenn
12. okt 2021

@tehotna40 ked mal v noci syn take zachvaty kasla, dala som mu po trosku napit teply caj s medom...nic rychlejsie asi nejde...so sirupmi z lekarne na kasel nemam dobre skusenosti, robievam domaci cibulovy sirup, ale to je na par dni

mizu89
12. okt 2021

@tehotna40 môj teraz tiež pokasliava tak cez deň stopkasel,stoptusin.nieco na kašeľ a cez noc mu pustím aróma difuzer s eukalyptom a je kľud.cez noc aspoň nedrhne.ono noci sú hrozné lebo ten hlien deťom zatecie a stále kašlú 😞

jarmila2010
12. okt 2021

stoptussin(alebo distustat,ak mas)+fenistil...majorankovy caj s medom...

tehotna40
autor
12. okt 2021

@evkao mame ich doma, dali nam ich cez leto na alergiu na ustipnitie, prosím ta, malý ma brat 3x 13 kvapiek, tak mu mam dat celu dávku na váhu naraz ak to je proti kašlu alebo len tých 13 kvapiek ?

pehavcek
12. okt 2021

@tehotna40 fenistil len 13 kvapiek pred spanim.Ak si nedala tak kludne daj teraz. A sirup na kasel max do 17tej.neskor uz nie.

hipuska
12. okt 2021

Ja v takýchto prípadoch dávam piť, kúsok chleba zjesť. Niekedy proste tá dráždi a nedá sa prestať kašľať

nikpa
12. okt 2021

@tehotna40 daj mu ten fenistil ale normálne len jednu dávku podľa návodu, tuším 2 kvapky na kilo váhy deleno 3.

tehotna40
autor
12. okt 2021

@pehavcek
@nikpa ďakujem dala som, už spinka

evkamotka
13. okt 2021

Vecer sa nedavaju lieky na vykasliavanie, presne pre toto

engel76
13. okt 2021

@tehotna40 na hlieny davam solmucol. Pri zachvatoch kasla fenistil kvapky

tehotna40
autor
13. okt 2021

@evkamotka tak dr povedala ráno naobed a večer. Tak som dala večer. Ale dnes sme boli naspäť, zmenila mu lieky.

fiafia
13. okt 2021

@tehotna40 a čo mu zmenila? Dcérka má od nedele kašeľ, včera sme boli u dr ale je to masaker. Je zahlienena a má taký kaslisko až ma bolí to počúvať. Bola týždeň doma so soplom a NATO hneď kašeľ. Vôbec to nechápem

lenka2710
13. okt 2021

@tehotna40 lieky na vykasliavanie max do 17, ja dávam takto keď mala kašle! Ráno a obed na vykasliavanie a večer dávam Stoptusin alebo Tussin

maminkadeticiek
13. okt 2021

Ved mu daj na noc bud fenistil kvapky alebo dithiaden podla davkovania.Ved to ti mala dr povedat.

tehotna40
autor
13. okt 2021

@fiafia nás tiež, je to vraj nejaký vírus, dostal to v škôlke, už je 2x chorý za mesiac čo chodí do škôlky. Mal mu.cosolvan a zmenila mu na trifed expectorant a dostal aj isoprinosine. Tak hádam bude lepšie, prajem veľa zdravia.

perthes
25. okt 2021

@tehotna40 nám pomáha sirup PAXELIDANE

tehotna40
autor
27. okt 2021

@perthes pýtala som sa na neho dr, videla som ho na nete keď som pozerala niečo od kašlu ale povedala ze to je na suchý dráždivý kašeľ, a maly vykasliava

perthes
28. okt 2021

@tehotna40. Veľa detičiek je teraz chorých, kašeľ. Nás syn tiež tak kašľal a z kašľu prešiel rovno do angíny 😥.