5 týždňové dieťa sa prehýba ako luk

syrik
11. máj 2015

Maminky, ako zistím, či malej nesedí umelé mlieko? Ja mám málo mlieka, dokrmujem umelým, ale v poslednom čase sa po každom jedení, pri kakaní, pri odgrgávaní pučí ( máme aj pupočnú herniu) a ťahá hlavu dozadu a prehýba sa ako luk. čitala som niečo o hypertonii, teraz mám paniku. Môže to robiť aj pri kolike, pri refluxe vraj. Sem tam aj vygrcne. Najhoršie je, že ja neviem, koľko vypije môjho a keď jej dám 60 ml UM ešte, stále pýta jesť a potom sa krčí, grcká. Keď skúšam len moje, každú hodinu prikladám, nič neťahá, len dudle. V noci mi ale prespí aj 5 hodín a potom jej stačí moje. Najradšej by som sa na kojenie vykašľala už, lebo naozaj neviem, či je hladná alebo prejedená. Máme 1 mesiac aj týždeň. Prosím poraďte. Ďakujem

tinqua
11. máj 2015

@syrik no asi by si mala skúsiť iné UM...ja som si mlieko odsávala od pôrodnice, pretože malá nechcela normálne, nikto mi nebol ochotný pomôcť a keď som prišla domov, tak drobec už len z fľaše, samozrejme mi mlieka ubúdalo rapídne, takže prišlo na rad dokrmovanie... nám doktorka kázala dávať sunar a vraj to skúšať aspoň dva týždne, po troch dňoch grcania a prebdených nocí som milý sunar vyšmarila do koša a prešla na france lait....okamžite bola malá spokojná, žiadne grckanie a pokojný spánok....a moje kojenie vyšlo do stratena po troch mesiacoch

sante81
11. máj 2015

@syrik ak ti nejde kojit, tak to nesíl a hlavne neber na vedomie rečí druhych, ja som sa trápila 4 mesiace s dojčenskym strajkom, dnes by som to uz riesila ináč, nieje nič lepsie ako spokojna kludna mamina a k tvojej otázke, myslím ze dieta ma reflux

syrik
autor
11. máj 2015

Dávam France Lait. Oni majú aj AR mlieko, nie?

tinqua
11. máj 2015

@syrik ...ano majú, ale bežne v obchodoch ho nevidím ....tak vám, ale zrejme veľmi nesedí a drobček sa trápi...ono je to veľmi individuálne, kamarátka si nevie vynachváliť nutrilon a známej zas neznesie iné ako bebu...ja by som naozaj skúsila vymeniť značku, ale ber ma s rezervou ja nie som odborník

syrik
autor
11. máj 2015

Asi máte pravdu. Dala som jej o 12:15 UM, este stale nespí, ide ten dudel zjesť, tak dudle, pýta jesť, ale pred chvíľkou som jej dala za lyžičku sirupu na železo a už vygrcla. A pár krát sa stane, že má v ústach mlieko dlhšie po jedení.

bonaqa2013
11. máj 2015

Maminka, choď čo nejskôr na poradňu za lekárom, povedz čo je vo veci, nech dieťa preváži. Lekár bude vidieť či bábo priberá, alebo nie, resp. málo. S tým prehýbaním to poznám - skončili sme na vojtovke. V tvojom prípade je ešte zavčasu o tom hovoriť, všetko sa môže zmeniť.

bonaqa2013
11. máj 2015

@tinqua každé dieťa je iné, my sme pri deťoch skúšali rôzne mlieka a pri všetkých 4 sme skončili na sunare. ale ja som každé kojila, takže je asi rozdiel kojiť 11 mesiacov a potom dávaťUM, alebo hneď dávať UM.

syrik
autor
11. máj 2015

@bonaqa2013 Priberá dobre. Naposledy skoro kilo za 3 týždne.

syrik
autor
11. máj 2015

@bonaqa2013 Mali ste hypertoniu?

vierkaviera
11. máj 2015

mali me podobny problem, malej moje mlieko od zaciatku nestacilo :( tak sme dokrmovali, potom bola stale hladna a zňuz druhy tyzden davame nutrilon 6x do dna a moje medzitym, prakticky od smadu... doktorke si to prehybanie a zasklby nespominala??? podla mna ti poradi skor ako my tu, ale to je na tebe... drzim palce 🙂

syrik
autor
11. máj 2015

@vierkaviera Ešte nie, idem budúci týždeň na poradňu.

tanickaskorokubikova
11. máj 2015

@syrik Áno 🙂

syrik
autor
12. máj 2015

Tak dievčatá, kúpila som tie homeopatiká, musím povedať, že hneď prvá tabletka zabrala, ale dnes je to také všelijaké. Je to oveľa lepšie s nimi, ráno som dala aj Gastrotuss. Z toho ju dosť napínalo - riedite to s vodou? Je to dosť husté. Ale - večer klasika nemohla zaspať, v noci som ju dala na prsníky, nedávala som homeopatika, lebo v noci bývala kľudnejšia a ani moc nevytiahne môjho, ale stačí jej. No túto noc horor...Vytiahla ako vždy cca., aj vygrcla a do rána sa krútila, stonala.Večer som si odsala moje mlieko a to som jej dala ráno. Ešte väčšie kŕče. Potom som jej už len umelé a je to lepšie, ale nie tip top. Stonala aj vonku v kočíku, stále sa budí. Nasadila som dnes aj probiotiká, masírujeme bruško, cvičíme s nožičkami. Do luku sa prehýba stále, akurát večer bola pokojná, tak to nerobila. Včera, keď zaspala, bola aj v manduce 2 hodiny, dnes ani za svet do nej. Už som zúfalá. Do toho 3 ročná robí napriek, presne opačne, čo od nej chcem, no des...Ale k tomu mlieku...paradox, nikto mi to neverí, ale už odkedy prikrmujem som si všimla, že umelé toleruje lepšie, ako moje. Dnes v noci sa to potvrdilo, ani muž nechápal, ako môže mať také kŕče po mojom mlieku. Dnes ešte skúsim odsate moje jej dať aj s homeopatikom a uvidím.

syrik
autor
12. máj 2015

A ešte, včera za celý deň som odsala z oboch prsníkov 125ml, dnes od poltretej rána 90 ml. Málo.....

duracko
12. máj 2015

My sme boli na tom podobne, maly sa tiez prehybal, plakal, az sa zachadzal. Mala som malo mlieka, nechcel sa prisat. Skusali sme vselico, kojenie, cievku, dokrmovanie z flase MM a UM. Po troch tyzdnoch som si povedala, ze si chcem maleho uzivat a nie sa cele dni venovat krmeniu, tak sme zostali len na UM, na Nutrilone, maly prospieva vyborne, uz ma teraz 2,5 roka. A suvislost kojenie a imunita, tomu moc neverim, ja (mam 36 rokov) a moj brat sme boli len na UM, imunitu mame ako malokto a ziadne alergie. Takze je to na kazdej mamine, ako sa rozhodne.

natalym
12. máj 2015

@syrik Tak asi niet čo riešiť. Prídete na to. Držím palce.

syrik
autor
12. máj 2015

Písala som ešte na jedno fórum a tam sa takmer všetky prikláňajú ku kojeniu...No ja už ale ozaj neviem, ako by som to rozbehla...Už som skúsila asi všetko...Okrem nosenia - malá sa nechce nosiť a nespím s ňou, lebo muž je proti, bojí sa. Inak okrem tabletiek Costi som skúsila všetko...

natalym
12. máj 2015

@syrik Rob ako Tebe pasuje.

duracko
12. máj 2015

@natalym presne tak, ja som sa rozhodla netrapit maleho ani seba a uzivat si spolocnych chvil, lebo tie tri tyzdne to bolo naoxaj trapenie

jajka257
12. máj 2015

@syrik ja som to mala podobne. Tak som sa na kojenie vykaslala asi po 10 dnoch. A perlicka bola, ze mala nieco vytiahla z prsnika a tak sa pogrcala, az som sa zlakla a ostala som na UM. Do 3 rokov ziadne antibiotika, potom 1 a az teraz v 6 rokoch mala troje za sebou, ale inac nic mimoriadne sa nedeje. Kojenim sa matkou roka nestanes, vsetci hovoria kojit a kojit, ale stastna a spokojna matka je pre dieta lepsia ako vynervaceny kojaci uzlik....ja som davala do UM kvapky na prdiky a bol pokoj.

zltalienka
12. máj 2015

@syrik Píšeš, že dcérka pribrala za 3 týždne kilo. Už vtedy si dokrmovala UM? Lebo ak nie a malá pribrala len z Tvojho mlieka kilo za 3 týždne tak málo mlieka nemáš a problém by som hľadala inde.
Píšeš, že tieto problémy má malinká v poslednom čase. To je ako dlho? Resp. od akého veku? Môj starší dostal cca na mesiac koliky a trvali presne 3 mesiace, nepohlo vážne nič ☹
Ak mu mliečko tečie do pusinky v zlom uhle (teda nie je správne prisaté, čo je možné, keďže používaš aj fľašu aj cumeľ) môže ho hltavo piť a popritom pohltať veľa vzduchu, to môže byť tiež problém.
Pre tie záklony dozadu a zášklby by som možno skúsila neurologičku. My sme toto pri jednom synovi mali, mal zvýšený svalový tonus a dávali sme mu magnézium

syrik
autor
12. máj 2015

@zltalienka To pribrala už pri dokrmovaní. A aj ste cvičili Vojtovku?

vierkac
12. máj 2015

@syrik Prebehla som si rady len priebezne. Ja len tolko, ze mne sa tak syn prehybal, az som myslela, ze sa prelomi, bol z toho reflux. Skusala som nosit, aj po hodine vela vygrcol, gastrotuss, sibsamplex (ci ako sa tie lieky volaju), ale po necelom tyzdni som vsetko vysadila, lebo to vobec nepomahalo. Vlastne teda nepomohlo nic, len jemnucko manipulovat, kojit casto v malych davkach a vydrzat. Reflux je hnusoba, musi to prejst. Ked pribera, je to ok, len to musite vydrzat 😒
Super, ze si nedala Costi, mne sa vlasy dupkom stavaju ako to mozu laktacne odporucat, ked v zahranici pomaly zvazuju zakaz 😠
Ci uz budes dokrmovat ci nie, drzim palce, neboj, ono sa to postupne zlepsi! 😉

zltalienka
12. máj 2015

@syrik Aha. Nie Vojtovku sme necvičili, ukazovali nám iné cviky podľa Bobatovej (tuším tak sa to volalo) ale nám sa to veľmi rýchlo upravilo, ani sme veľmi necvičili.

syrik
autor
12. máj 2015

A to sú tiež také cviky, že plaču deti pri tom?

zltalienka
12. máj 2015

@syrik hm... to neboli cviky, to bolo skôr o tom, ako máme MY správne chytať dieťa do rúk, čo a ako s ním máme robiť, prípadne nerobiť. Ako ho máme správne namotivovať urobiť ten pohyb správne. Neplakal pri tom, nemal dôvod, pre dieťa to bola skôr hra. Žiadne také, že teraz sa ide cvičiť nebolo, stále sme mali pamätať na to, ako máme s ním manipulovať. Sama som bola prekvapená, koľko chýb sme my ako rodičia robili pri manipulácii s dieťatkom, aj keď to už bolo druhé dieťa a mysleli sme si, že vieme čo a ako.

zltalienka
12. máj 2015

@syrik A ako dlho už trvajú tie problémy? Od kedy si začala prikrmovať? Alebo neskôr? Bola nejaká iná zmena? Najjednoduchšia pomôcka či dieťa dosť papá je spočítať pocikané plienky, 6-8 plienok na deň by malo byť.

syrik
autor
12. máj 2015

@zltalienka Prikrmujem od druhého týždňa, odkedy sme boli v nemocnici kvôli silnej zltacke. Koliky máme týždeň, od jej 1.mesiaca.

mfmf
12. máj 2015

ja neviem, čo tu čítam... viem, že človek je takmer v panike, lebo silou mocou by chcel dieťatku dať to najlepšie a tiež si myslím, že MM ním asi bude, ale neodcudzujem tie, čo prikrmujú, je to ich vec. Ja som síce mala deti pred 12 a 13r. a v tom čase som veľa info čerpala z časopisu Mama a ja - hlavne, čo sa týka kojenia. Potrebuješ si hlavne veriť, vôbec sa nerozptýľovať spôsobom, že pije málo, lebo pije krátko a pod. Jeden syn bol prilepený na prsníku cca 20-30 min., druhý max. 5-7 min. Obe deti si prešli svojim, prvý mal reflux, a druhý mal koliku, tiež trvala 3 mesiace a mohla si si nastaviť hodinky podľa času, kedy prišla, najhoršie na tom bolo to, že prichádzala o 2.00 hod. nad ránom...naozaj s tým nič nespravíš, nám tiež žiadne lieky nepomohli. Čo sa týka mlieka, z osobnej skúsenosti vravím, že je to prevažne o psychike. Moja svokra nekojila, lebo jej vždy mlieko "odtieklo a preto ho nemala...", a hlavne v sprche...myslím si skôr, že jej striekalo tak ako aj mne na začiatku kojenia, kedy sú prsia narvaté mliekom a pokiaľ sa v nich tlak uvoľní, mlieko zvykne striekať. Potom k plaču mojich deti stále dookola mi opakovala, že "ta čo nemáš mlieko? Nemáš dobré mlieko? Máš slabé mlieko...lebo ona vie, že to je riedke mlieko a nemám husté... atď." podsunula som jej aj časopisy, aby si prečítala a získala nejaké poznatky z dojčenia, ale škoda reči, nezaujímalo ju to, lebo ona všetko vie sama veľmi dobre, až som v 4. mesiaci, kedy som začala mať pocit, že mi mlieko odchádza, to som už nevydržala a povedala jej, aby mi už v živote nepovedala žiadnu poznámku na moje mlieko, pretože deti riadne priberajú, lekárka vravela, že papajú asi smotanu, lebo prírastok bol viac ako tabuľkový, ale ona si povedať nedala, lebo jak je potom možné, že stále plačú.... to asi boli nervózni z mamky, ktorá bola nervózna z babky... 😠 (mimochodom svokra bývala pod nami a teda bola u nás sto krát za deň). Na moje veľké a milé prekvapenie svokra stíchla a mlieko sa nanovo obnovilo, normálne som z toho vydedukovala, že mi oslabila moju sebadôveru v to, že dokážem dieťa dojčiť, no našťastie sa to potom nanovo upravilo a dojčila som do roka obe deti. Mimochodom druhý syn od malička spával tak, že bol ohnutý ako luk, ale nič sme s tým nenarobili, prešlo to. Držím palce, nech sa už rozhodneš akokoľvek, ale hlavne nepripúšťaj si negativizmus, skús myslieť pozitívne a ver si 😉 🙂 🙂 🙂

syrik
autor
13. máj 2015

@tanickaskorokubikova Ako dlho môžem dávat Gastrocinezine A Gastrotuss? Vďaka