5 týždňový plne kojený syn nekaká už 6. deň

milli3377
2. apr 2013

Ahojte baby!
Potrebovala by som poradit ohladom nekakania kojeneho synceka. Syncek ma takmer 5 tyzdnov, ked sa narodil kakal smolku prve dni, potom kakal kazdy den tzv.horcicove asi prvych 10 az 14 dni. Od druheho tyzdna zacal kakat raz za 2 dni,potom sa to predlzilo raz za 3 dni a naposledny nam kakal horcicovo v stredu a dnes to bude uz 6 den co nekakal. V stredu sme sa boli po mesiaci aj vazit pribral plne kojeny krasnych 1100g. Prdka si o sto sest a dost smradlavo, kazdy den ked pretieram dupku je pidi horcicoveho na vate len sa nevie vykakat k veceru sa to zhorsuje a strasne place ukludni ho vacsinou len prsnik na ktorom zaspi. Zijeme v zahranici, prosim poradstte mi nieco. Denne vypije aj fenyklovy napoj HIPP rozkuskovany pocas dna medzi kojeniami sa snazim aj 120ml. Co urobit aby sa vykakal? Piska pekne a aj pekne pribera len to kakanie. Dakujem za rady.

domak2
2. apr 2013

@milli3377 dojcene deti nemusia kakat aj 10 dni, lebo vacsinu mliecka vedia vstrebat, alebo mozu kakat aj 10x denne . Ale ani nepotrebuju hipp feniklovy caj 😉 Ak dojcis na poziadanie ma aj jedlo aj tekutiny ktore potrebuje.

katieg85
2. apr 2013

@milli3377 ano deti nemusia kakat aj 2 tyzdne,presne jak to povedala domak,ziadne problemi z toho nebude mat tak sa nic neboj to je len dobre,bude pekne priberat 🙂

natasjajane
2. apr 2013

@milli3377 súhlasím s @domak2 Malý bol plne kojený a stolicu mal v priemere raz za 6-8 dní. Tiež som mala strach ale pediatrička ma upokojila, vraj je to úplne normálne u kojených detí. Takže pokiaľ pekne ďalej priberá a celkovo prospieva tak by si si z toho nemala robiť ťažkú hlavu 🙂

marcelatje
2. apr 2013

@milli3377 presne ako píšu baby vyššie, dojčené deti nemusia kakať aj 2 týždne, alebo naopak kakajú niekoľko krát denne a je to v poriadku. Súhlasím aj s tým, že plne dojčené dieťa nepotrebuje čaj a najmä tie Hipp nápoje obsahujú cukor 🙄

mirka2222
2. apr 2013

Nám na predpôrodnom kurze vraveli, že dokonca 21 dní je max. koľko môže nekakať kojené dieťa, lebo materské mliečko je ľahko stráviteľné. Takže žiadne strachy, pokiaľ je výlučne kojené.

zuzkat1
2. apr 2013

@milli3377 cajik mu nedavaj nepotrebuje... kakat nemusi aj 10dni kym je plne kojeny...takze neboj...

zuzkat1
2. apr 2013

@milli3377 to ze vecer placka nemusi suvisiet s kakou... Je uz unaveny a chce haji...je super ze zaspi na prsniku... Ked prdka tak ho podla mna brusko neboli...

miku1
2. apr 2013

Súhlasím s babami, kojené bábo nemusí kakať aj niekoľko dní. A pokiaľ je plne kojený, tak nepotrebuje ani ten čajík. Mliečko mu dá všetko čo potrebuje. Nemusíš sa obávať 🙂

vandi
2. apr 2013

Ahoj, môžem ťa ukludnit, moja dcéra nekakala 21 dni, konzultovala som to s mojou kamaratkou pediatrickou a ťa mi tiež hovorila, že je to v poriadku. Taktiež veľmi veľa a citeľne prdkala. 🙂

moniciak
2. apr 2013

@vandi Ako 3 týždne to urcite nie je normálne aj 6 je dosť, podľa mňa sa poraď radšej s lekárom držím palce 🙂

kessy23
2. apr 2013

Ahoj nám pomohli kvapôčky BIOGAIA 5kvapôčiek denne sme dávali a nemá drobček ani koliky,nepoprdkáva smradíky a máme brušinko v poriadku. Vraj funguje i rektálna tyčinka je to vraj nejaká gumená hadička ktorá sa zavedie do dupky a pomôže uvoľniť stolicu bábätku. Držíme vám palčeky 😀

anetkaadamko
2. apr 2013

@milli3377 moj nekakal 11 dni a doki mi povedala, že ešte 2 dni a mám ísť do nemocnice...........tak kvôli tomu som tam nechcela ísť, však bol spokojný, jedol , priberal.........tak som si kupila easylax pre deti od narodenia.........je to z ibišteku...........a do 5 min. bol vykakaný.......a už nikdy sa nestalo tak dlho.....ale bolo tam 6 ks a minula som iba jeden.....

reanda
2. apr 2013

ten feniklovy caj mu nedavaj, prave z feniklu ho moze boliet brusko.. a ako uz mas vyssie napisane, plne dojcene deti nepotrebuju ziadne ine tekutiny, okrem mm a aj to kakanie je ok.. a ze vecer place tiez nemusi byt z bolesti bruska, aj moja dcera vecer plakavala a som si ista, ze brusko ju nebolelo.. to mas dobre, ze ti zaspi na prsniku 🙂 , my sme ukludnovali aj 3-4 hodiny

bubulka722
2. apr 2013

Mala som tieto problémy pri synovi, ktorý kakal každých 5-7 dní. Doktorka mi povedala, že je to o.k., pretože kojené deti dokážu materské mlieko stráviť skoro bezozvyšku. Dcérka kakala každý deň ale prešli sme si do 3. mesiaca kolikami. Skúšali sme skoro všetko. Dobre jej robila masáž okolo pupčeka a probiotiká Infact Dophilus, ktoré môžem len a len odporučiť. Po asi 3 týždňovom podávaní sa nám stav výrazne zlepšil. Kakala len keď bola pri prsníku, tak sa lepšie uvolnila a keď bolo už naozaj veľmi zle, tak cez rektálnu hadičku. Najhoršie bolo v noci, to plakala aj 3 hodiny kým sa vykakala. Buď sme ju stále nosili alebo bola na prsníku, s mužom sme už boli jak mátohy pretože sa to opakovalo noc čo noc. Ja som postupne zo svojho jedálnička vylúčila všetko čo by tieto problémy mohlo spôsobovať, akurát po vynechaní mlieka a ml. výrobkov sa mi zdalo, že je to o čosi lepšie. Musíte to len prežiť, nám koliky začali asi od 2. týždňa a trvali do konca 3.mesiaca. Žiadny zázračný a okamžite účinný liek nehľadaj, taký nie je. Držím palce! 😉

katka121
2. apr 2013

aj mojej známej kakal plne kojený synček raz za týždeň iba..... dr. vysvetlila že bezo zbytku spotrebúva všetko mliečko, takže by to malo byť O.K..........

bubulka722
2. apr 2013

Súhlasím s @reanda. Keď sme dcérke dali feniklový čaj, bolo to ešte horšie. Detičky veľmi intenzívne kopkajú nožičkami keď ich bolí bruško, takže ak niečo podobné nespozoruješ, vôbec to bolesti bruška nemusia byť.

andiekens
2. apr 2013

Nevahala by som ani minutu a dala mu rektalnu rurku.. Jej koniec si namoc do olivoveho oleja a zasun tak 2-3cm. Nikdy netlac na silu a ahlavne sa neboj. Nasa mala take koliky, ze kakala len cez rektalnu rurku cele prve tri mesiace..

vandi
2. apr 2013

@moniciak
Radila som sa s kamoskou pediatrickou, vravela že je to to maximum, ale všetko bolo v pohode, dcéra má momentálne 3 roky to sa jej stalo keď mala 3-4 mesiace, 🙂

januliku
2. apr 2013

@milli3377 Nasa od 1m do 6m kakala 1x za 7-10 dni (ale bolo toho aj do dvoch plienok 😀) Brusko ju ale nikdy nebolelo, nebol vobec ziadny problem. Nasa pediatricka povedala, ze uz mali aj pripad 19dni. S prvymi prikrmami sa kakanie upravilo na ukazkove 1x za den. Pokial vsak tvojho synceka boli brusko - ma ho tvrde a puci sa, treba mu trosku pomoct. Pomasiruj jemne okolo pupceka, pocvic nozickami hore dole, na strany (bez plienky), prip. vyskusaj nejake kvapky sab simplex, espumisan .... Drzim palce, musi to byt stresujuce.

wewe22
2. apr 2013

je to uplne v poriadku ten cajik mu nedavaj ale pi ho ty on ho nepotrebuje na vecer mu masiruj brusko a troska precvic nozicky ale mozno ani to nepomoze niekedy su ti place nie od bruska este mozes skusit na ti bolesti kupit probiotika

brumka
2. apr 2013

je to v poriadku take deti nemusia kakat aj 7-14dni, dolezite aby prdkali

katka22
2. apr 2013

je to ok, nasa mala v pohode 10 dni nekakala. Ja by som vynechala feniklovy cajik, nam robil neplechu.

ivinka77
2. apr 2013

vraj az do 25 dni je to absolutne v pohode... my mame rekord 16 dni bez...sice nekakala, ale za to prdela jak divaaaa 🙂

simca06022011
2. apr 2013

Prdka ti z toho fenikloveho caju, vobec mu to nedavaj. Ak by nahodou potreboval nieco na brusko na pitie, radsej zalej vriacou vodou 2-3 semienka feniklu, alebo rasce.. ale kedze prdi o 100 6 tak to nepotrebuje, to iba ak by neprdkal a bolelo by ho z toho brusko... materske mlieko sa stravi aj cele, nemusi to babatko tolko kakat

fialkadanka
2. apr 2013

Ahoj, nečítala som všetky komentáre tak neviem kto co pisal ale ja som mala podobnu situaciu... tiez som maleho plne kojila a mal rozlicne intervaly kakania, niekedy kazdy den, potom aj 3 dni nic a podobne. Najdlhsie nekakal vyse 3 tyzdnov, asi 24 dni ale bez nejakych bolesti a placov. To mal medzi 3 a 4 mesiacom vek. Potom sa pokakal a ako inak - na navsteve - tak velmi ze sme ho museli osprchovat :D aj ja som to konzultovala s lekarom, ale aby si vedela, co ta mozno caka, tak bud pripravena 🙂

fialkadanka
2. apr 2013

ozaj čaj som mu tiež nedávala, on nechcel nič iba sa kojiť