Bábätko nekaká

3. apr 2023

Ahojte, je v poriadku keď od piatku dávame bábätku prikrmy a stále nekakalo? Doteraz bolo kojené čiže mi to prišlo normálne keďže čisto kojené deticky nemusia kakať aj 10 dni. Pekne si ale prdi neplače žeby ho bolelo bruško.

anjelicek26
3. apr 2023

Pri prikrmoch by malo kakat kazdy den.. "malo" je samozrejme relativne, ale dnes je to treti den, to je nejak dlho... samozrejme ak sa bavime o tom, ze dieta aj nieco zjedlo a nie len olizlo dve-tri lyzicky... moze ho z toho, co ste zvolili, samozrejme zapekat... sleduj si ho...

autor
3. apr 2023

@anjelicek26 je jedák takže zjedol vcelku dosť nie len 2-3 lyžičky, dávala som čisto len uvarenu mrkvu+ trošku olivového oleja a dala mu to zapiť trochou dojčenskej vody…

pribinak
3. apr 2023

Určite zvýšiť pitný režim, vodičku ideálne alebo sypany čaj.
Vynechaj mrkvu a petržlen. Dávaj take že zemiacik, ruzicky karfiolu a brokolice, určite cuketu a tekvicu.
Nedávaj zatiaľ ryžu.
A odporúčam dať za kávovú lyzicku oleja ak je to bezmäsitý prikrm. Ak Je s maskom tak dávaj vývar kde sa masko varilo
Skús robiť prikrmy viac taký riedky

anjelicek26
3. apr 2023

Tak daj aspon lyzicku jablcka k tej mrkve, vela deti zapeka... kazde dieta reaguje na prikrm inak, mojmu zasa vadil zemiak...

autor
3. apr 2023

@pribinak
@anjelicek26 a keď nebude kakať naďalej mám mu dať čípok alebo to pripadne riešiť s pediatrom? Vôbec neviem čo v takýchto situáciách keďže máme prvé bábätko, ale zatiaľ je vysmiaty neplače nevyzerá žeby ho niečo trápilo

anjelicek26
3. apr 2023

Tak rektalna rurka by mala stacit myslim, ono sa to pohne, pocvic nozickami, kupel a potom olejicek a masaz bruska, ale pokial sa tvari spokojne, take dramaticke to zatial nebude.

pribinak
3. apr 2023

Zatiaľ skúšky cvičiť nožičkami a pomasirovat bruško, dávaj veľa piť

tianna
3. apr 2023

Neviem kto vymyslel túto sprostosť s mrkvou.. mám 37 a mrkva ma stále zapeka.. treba začať cuketa, tekvica, bataty, hrášok.. nie mrkva a zemiak.. áno, mám s tým vlastné zle skúsenosti 😑 malému/malej daj vypiť slivkovu alebo hruškovu šťavu HiPP, dávala som pomer 2 diely vody, 1 diel stavy.. a odporúčam pokračovať vyššie spomenutymi druhmi zeleniny..

tianna
3. apr 2023

A isto kým sa nevykaka mrkvu už nedaj..

marcellka32
3. apr 2023

Mrkvu, ryžu, banány nedávaj...dobre hovorí tianna slivkovu alebo aj marhulovu šťavu HiPP a pôjde to

3nikus30
3. apr 2023

Ahoj,
Daj čípok,mohlo ho zapiecť z mrkvy,to už musí ísť von U niektorých bábätiek môže zvyknuť takyto problem pri prechode na tuhu stravu. Odporucam teraz cuketu,kludne aj 4-5 dni,crievka si musia zvyknut na inu stravu,potom tekvicu napriklad. Zaradit mozes aj probiotika infant dophilus napriklad.

autor
3. apr 2023

Nakoniec sa teraz vykakal sám, ale tiež len tak trošku ale 💩 dosť tuhé a musel tlačiť ako o život, čiže od zajtra už žiadna mrkva a viac vody, ďakujem vám

tianna
3. apr 2023

Tak super 🙂