6-týždňové bábätko sa nevie vykakať

20. júl 2022

Ahojte mám doma 6 týždňové babatko na UM Kendamil Bio a ma problém s prdením a kakaním..cez noc je dobre ale cez deň sa pučí a nič niekedy pomôže nosenie na rukách a po hodine sa vykaka ale mňa strašne boli chrbát a nevladzem, cely deň som s ňou lebo nevie zaspať a v noci to doháňa...keď je veľmi zle použijem rektálnu rúrku…skúšala som feniklový caj a babycalm ale príde mi že sa z nich trápi ešte viacej resp. ešte viacej ju nafukuje ale nič nejde von 😔 dávam jej prevarenú vodu z ovsenych bloček neviem či to pomôže..máte nejake rady? Ďakujem

nikol789
20. júl 2022

Ja som skúšala babycalm , sabsimplex nepomohlo... trosku nám pomohli espumisan kvapky... žiaľ, do tých 3 mesiacov to bolo najhoršie.. ale opomáhalo nám len cvičiť, masírovať bruško, sem tam rúrka, probiotiká a výrazne nám pomohla zmena mliečka a to už som si myslela že nám nepomôže nič

sejbipi
20. júl 2022

Určite by som žiaden čaj nedávala. Maximálne by som si zohnala feniklový olejček a potierala a masírovala bruško, nič by som piť nedávala. Ja osobne som nepoužívala ani rúrku. Keď pomáha nosenie, tak sa noste, nie je nič lepšie. Ak ťa bolí chrbát, tak popros niekoho o pomoc- mamu, svokru, partnera, sestru, kamošku kohokoľvek. Ale pomaly trénuj chrbát, lebo keď bude mať 1 rok tak to bude iná váha na ruky 😁 veľmi dobrý pomocník je ergnonomický nosič a šatka. Naštuduj si, je to síce stále záťaž na chrbát, ale vyrovná sa váha a ruky máš voľné, vieš počas toho robiť čokoľvek iné. Ešte by som svoje bábo uložila na nejaku nepremokavú podložku a nehala ho holučké bez plienky, aj to pomáha. A ďalej by som skúsila teplý kúpeľ keď sa pučí- kedykoľvek počas dňa aj 2-3x za deň ak to bude pomáhať. Držím palce🫶🏻

autor
20. júl 2022

@nikol789 aha no my sme už menili mliecko na kendamil..asi 2 týždne bolo dobre a teraz ju začalo znovu zapekať 😔 používam espumisan 5 kvapiek každé kŕmenie a probiotiká tiež

nikol789
20. júl 2022

No nám sadlo až tretie mliecko...:( tiež pri druhom bolo dobre chvíľku a zas zle ... potom som dala hipp combiotik a je dobre 🙏🏽

cyberk
20. júl 2022

zmenit znacku? ja som vyskusala 5 UM pokym som natrafila na to spravne, medzi nimi bol aj kendamill a teda vykakat bol boj na 15 minut .. strasne ju zapekalo z neho... jedno z UM (france lait) jej npr bol dobry 2 tyzdne a zacalo ju zas zapekat.. lieky su sice fajn ale dobre je zistit z coho konkretne ju zapeka a kedze je na UM a je tych znaciek neurekom tak sup prejst na ine ...skusaj a verim ze najdes to prave
fyi. nam feniklovy caj aj espumisan robil este horsie stavy...

barbora0308
20. júl 2022

Kvapky coliprev 👍 i ked s kakanim problem nemame nas trapilo bolave brusko a to riadne. Odkedy mu davam pred kazdym papanim tieto kvapky, tak sa mi obcas uz pocas papania s prepacenim totalne doserie 😁 strasne dobre mu ponom travi.

surama
20. júl 2022

Ahoj, spominala si nizsie Espumisan, ze davas 5 kvapiek. Nie je to malo? Viem, ze nam vravela pediatricka davat normalne 25. Ked das malo, tak len zatazis travenie, ale nepomozes. Inak nam pomahal feniklovy caj a mlieko sme zmenili na sunar complex a bolo dobre.

nikol789
20. júl 2022

Probiotiká sa dávajú 5kvapiek ale espumisan 25..

autor
20. júl 2022

Aha tak možno tam robím chybu..Ach jaj ja som jej dávala iba 5 kvapiek stále kvôli tomu aby neboli bubliny v mliečku no skúsim dať teraz 25 a potom to vysadiť

kkovacovak
20. júl 2022

Espumisan 5 kvapiek je malo. To je zbytočné dávať. Je tam písané 25 kvapiek pred každým papanim. Môžeš to dať tak. Nie je to návykové ani nič. Nepíšeš nič o probiotikach tak kedy ich dávaš? Zbytočne by som mliečko každú chvíľku nemenila. Cvič s bruškom a veľa bábo dávaj na brusko. Keď sa nemôže vykakať vyzleč ho, choď nad vaňu a drž chrbtom k tvojmu bruchu a nohy priťahuj k brušku. Ako keby boli nohy zavesné o tvoje ruky a riťka visí. Tak sa bábätkam najlepšie kaká. Čaj nedávaj vôbec. Fenyklovy už vôbec nie.

marcellka32
20. júl 2022

V týchto teplotách ak je na UM, môžeš podať trochu vlažnej vody pomedzi ďalšie kŕmenie mliekom

autor
20. júl 2022

@kkovacovak aha ďakujem za rady ☺️ Dávam 5 kvapiek biogaii v noci

autor
20. júl 2022

@marcellka32 áno dávam prevarenu lucku..

beata_k
20. júl 2022

@surama Pozor, pozor! Espumisan pre deti 25 kvapiek, ale pre dospelych len 5. ( az 10, v letaku to pisu)

beata_k
20. júl 2022

@kkovacovak 25 detsky espumisan. Pre dospelych len 5 kvapiek.

kkovacovak
20. júl 2022

@beata_k veď ja viem. Prečo by niekto dieťaťu kupoval pre dospelých keď je aj pre deti

beata_k
20. júl 2022

@kkovacovak Ja len aby autorka nedala 25 kvapiek z dospelackeho.
Napr. ja kupujem pre dospelych a davam 5 kvapiek. V noci dojcim x krat. Kym napocitam do 25 tak zaspim. 😃

kkovacovak
20. júl 2022

@beata_k tak to ano ale predpokladám že má snáď rozum a vie to oddeliť 😃

banalu
20. júl 2022

Harmancekovy caj - zmakcuje 💩 ale pozor je to mozny alergen, tak ak sa vyhadze, treba na to mysliet. Moja s tym mala problem ked bola mensia a od 6 M v pohode s harmancekom.
Vodu - na to aby crievka spravne fungovali, potrebuju vodu a v tomto teple obzvlast.
Probiotika - biogaya alebo ine
Mrkvova stava - to radili na gastre, moja ju nechce 🤷🏻‍♀️
Slivkova stava

bielavila
21. júl 2022

Rektalna rurka

vikes
21. júl 2022

Pozrite si, aký je obsah železa v UM a keď budete meniť mlieko hľadajte s nižším obsahom železa. Železo je dôležitá zložka UM, ale pri vyššom množstve môže zapekať.