7 dňový novorodenec nepravidelne dýcha

26. aug 2021

Som prvorodička. Ide o moje prvé dieťa. A možno mi už z toho hrabe. Maličká papá z fľaše a niekedy hltá že jej zabehne. A preto som si dnes všimla že dýcha dáko nepravidelne. Raz dýcha nornalne potom sa pár sekúnd nenadýchne a potom po tej pauze dýcha zrýchlene. Nikdy som ju nesledovala ako dnes. Odvtedy ju mám v postielke na monitore dychu🙈🙈čítala som že to majú z toho že ešte nemajú vyvinutý nervový systém. Je to pravda?? Lebo nie je v ničom iná ako doteraz len som si všimla to dýchanie. Bojím sa o ňu 😔

zuzikak
26. aug 2021

ak ju mas na monitore dychu tak je to v poriadku. Keby nieco - da ti to vediet. Zavolaj si pediatricke a ries s nou konzultaciu. Ona malu pozrie a povie, ci je vsetko v poriadku. Objednaj sa s nou u lekara. Zeny tu na modrom koniku su mozno skusene v mnohych oblastiach ale su situacie a temy, kedy navstevu lekara nenahradis nicim. Budes aj ty kludnejsia a budes mat istotu s informaciami od odbornika. Nie len tak od cudzich zien, ktore ti tu mozu popisat hocico.

nika82
26. aug 2021

ak sa ti nieco nezda zajtra zavolaj jej dr a popytaj sa budes kludnejsia

nikpa
26. aug 2021

Nemusí to byť nič ale aj môže a ak áno tak to s dýchaním nie je sranda. Treba aby ju vyšetril lekár, minimálne zatelefonovuj a uvidíš čo ti povie.

3petka
26. aug 2021

Môj maly to tak mal. Tiež sme ho s mužom sledovali. Presne ako pises dýchal potom dlha pauza a znova rýchlo začal. Nejak sme to ale neriešili prehnane. Bol na monitore dychu a nikdy sme nemali alarm. Ak jej ide veľa mlieka tak sa ti bude zakuckavat. Môj dlho pil z fľaše s najmenším prietokom nevedel si zvyknúť na veľký a zabiehalo mu

deti95060810
26. aug 2021

zájdi zajtra k pediatrovi... možno sa mýliš, mne sa stalo že som tiež tvrdila že dieťa má niečo s dýchaním - isto chytá zápal pľúc a pediater zas tvrdil že malému nič nie je...

ankare
26. aug 2021

@deti95060810 a bolo mu nieco?

deti95060810
26. aug 2021

@ankare v našom prípade vôbec nič... len som pozorovala dieťa a myslela si že sa niečo deje..

horwi
27. aug 2021

My sme boli aj za dr s tym.... Vraj je to v porode, ze sa to upravi... 4x nadych, vydych a pauza, cumela som na malu celu noc vystresovana ci dycha... Vraj ak ta pauza nie je dlhsia ako 20 sekund, je to ok. Casom sa jej to fakt upravilo a teraz dokonca ssm tam aj chrape (3mesiace)😂

pupava36
27. aug 2021

Ja by som sa pytala pre istotu kardiologovi. Nemusi to byt nic ale istejsia budete aj vy

veronikaza
30. aug 2021

@horwi Dieťatko by ale nemalo chrápať, asi má zapchaté dutiny a zle sa jej dýcha. Treba skúsiť nosovú odsávačku. Čo samozrejme nie je spojený s tým, že detičky dýchajú nepravidelne - nám tiež pediatrička povedala, že takáto aritmia je normálna.

horwi
31. aug 2021

@veronikaza chrapanie myslim ako tvrdy spanok