7 mesačný syn zakláňa hlavu dozadu

fiorrie89
10. dec 2020

Ahojte zienky, chcela som sa poradit, ci ste niektora mala podobnu skusenost. Viem ze je to podobna tema, ale je uz dost stara tak som zalozila novu. Boli sme aj na neurologii, doktorka to uzatvorila ako prejav v spravani, ale nie som si ista ci je to uplne v poriadku. Syn ma 7 mesiacov momentalne, rada by som nahrala video ale nie je to mozne, kazdopadne zakloni hlavu a pozera dozadu. Dakujem za kazdu radu

deti95060810
10. dec 2020

to robí len sem tam? nepadá mu na všetky strany? potom treba asi dôverovať lekárke...

fiorrie89
autor
10. dec 2020

@deti95060810 co myslis ze nepada mu na vsetky strany? robi to vzdy ked je na chrbte

margaretka_
10. dec 2020

Neobzera sa iba za zaujímavejšími vecami?

fiorrie89
autor
10. dec 2020

@margaretka_ je pravda ze vsade nieco mame na stene bohuzial a uz sa mu z toho mozno stal zvyk neviem

karhu
10. dec 2020

ak neveris lekarke, prekonzultuj s inym neurologom..ale preco hladat problem kde nie je

nelca0510
10. dec 2020

@fiorrie89 možno objavil záklon hlavy a baví ho to. Dcérka to robila keď mala 4 mesiace a bola to len zvedavosť. Dôveru lekárne a sleduj to.

margaretka_
10. dec 2020

Skus nejaky cas ho davat tak, aby bolo zaujimavejsie pred nim a uvidis ci s tym prestane 🙂

marzuz89
10. dec 2020

@fiorrie89 len pre istotu sa spýtam, pretaca sa na bruško aj na chrbatik? V 7m už viem ze áno, len pre istotu..

fiorrie89
autor
10. dec 2020

@marzuz89 ano ano motoricky napreduje rychlejsie dokonca

chrumka333
10. dec 2020

@fiorrie89 skúste pozrieť videa Evy kiedron, ako manipulujete s dieťaťom? Nosenie?

https://www.youtube.com/watch?v=jYeh8ssGtho
babydesire
11. dec 2020

@marzuz89 ako casto "pasie ovecky"? Pises ze sa pretaca,ale zaklana hlavu ked je na chrbatiku, skus ho sama pretocit na brusko.nechblepsie vidi,,mozno citi silu v chrbatiku a trenuje si chrbticu - snaha o stvornozkovanie - no musi byt na brusku

marzuz89
11. dec 2020

@babydesire ďakujem, chcela si asi označiť
@fiorrie89, my uz toto mame za sebou 🙂

@fiorrie89 pýtala som sa preto, lebo nás presne toto co popisujes robil, ale mal asi 5m, bol predcasniatko a jeho problém bol v hypertonii krcnych svalov a hypotonickom chrbte a bruski, nemal svaly v rovnováhe a pri pokuse o pretláčanie sa iba zaklonil takto, nič iné nezvládol, a tiež sa pri tom jedoval, lebo chcel, a nešlo to.

Tiež ma odhovarali, že to je normálne, že sa len zaklana, aby lepšie niečo videl. To je taka hlúposť, že až. Začali sme chodiť k súkromnej fyzio a veru sme cvičili do jeho 12m, ale nám aj na neurológii určili problém.

Tak keď sa neurologicka vyjadrila, že ti je v poriadku, skúsila by som konzultáciu so súkromnou fyzioterapeutkou pre detičky, čo na to ona.

Ale keďže naozaj neurologicka neurcila problém (bola špeciálne detská áno?) tak to bude len o objavenej novej schopnosti 🙂

fiorrie89
autor
11. dec 2020

@marzuz89 dakujem no prave vysetrila aj tonus a uzatvorila ze v poriadku, on je stale na brusku, len mozno to este ma z palenia zahy

fiorrie89
autor
11. dec 2020

@marzuz89 a kde ste boli na neurologii? robili len ultrazvuk a motoricky test?

fiorrie89
autor
11. dec 2020

@chrumka333 nosime ho len zvislo

chrumka333
11. dec 2020

@fiorrie89 zvisla poloha je vraj vhodná až keď sa dieťa samo posadí, dovtedy vôbec nie....

nini1010
11. dec 2020

Ja som pri synovi pozorovala 2x s odstupom par mesiacom 2 odlisne neurologicky podozrive javy.Po druhom ma dr poslala na neurologiu a kedze to bolo pocas prvej korona vlny dostali sme exkluzivny termin o 2 dni.Mala na nas kopec casu,nanatocila mu EEG,urobila sono mozgu cez fontanelu,vysetrila a vsetko v poriadku.Moja doktorka mi povedala,aby som si toto jeho spravanie proste nevsimala.Tocil oboma rucickami v zapasti akoby nieco sroboval.Najma ked bol podrazdeny.Prestala som to riesit,prestala som tomu venovat pozornost a komentovat to,za par tyzdnov s tym uplne prestal.Takze urcite by som sla pre pokoj v dusi na neurologiu,to bezpodmienecne ale ak bude vsetko ok tak to nechaj tak.Deti sa niekedy spravaju zvlastne a prestanu s tym.

fiorrie89
autor
11. dec 2020

@nini1010 nam to EEG nerobili, ved prave snazim sa si to nevsimat ale uz je to vyse mesiaca

marzuz89
11. dec 2020

@fiorrie89 boli sme v Trnave u detskej neurologicky, robila sono mozgu cez fontanelu, kým bola ešte otvorená, sledovala ho cca každe dva mesiace. Veľká odborníčka a milá pani doktorka.

Nosit zvislo sa nesmie kým dieťatko samé nesedí, ako správne píše @chrumka333. Samozrejme v danom momente mu to nijako neškodí, ale je to obrovský tlak ťažkej hlavičky na krcnu chrbticu a chrbticu ako celok, a môžu sa vyskytnúť deformácie alebo utlaky. Kostra ani svalstvo na to ešte nie je pripravené.

Tiež nedvíhat z podložky priamo hore, ale preklopit na bok a až potom odlepiť z podložky.

Tých zásad je viacero, je dobré ich vedieť 🤗

fiorrie89
autor
11. dec 2020

@marzuz89 @chrumka333 tak dakujem za rady 🙂 uvidime ako to pojde dalej, denne sa nenosi viac ako 15 min vacsinou to bolo kvoli odgrgnutiu, a nemal rad polohu lezmo ale vyskusam na chvilu zmenit.

sss2023
7. okt 2023

@marzuz89 ahoj ...ako ste na tom dnes ? Moj malicky ma asi to iste hlava stale v zaklone slabe brusko aj chrbat.....kam ste chodili cvicit a co ste cvicili? Vojtovku? Ďakujem za odpoved🙂

295anicka
10. dec 2023

ahojte ďakujem za túto diskusiu. Malý má tonus, tak už viem z čoho sú tie zaklony dozadu