7 týždňová dcéra stále plače. Je to kolika?

lenuskasweet25
2. nov 2012

dobry den,poradte mi prosim som zufala,mam 7 tyzdnovu dcerku ktora stale place,nedokaze sa zobudit a len tak si lezkat ,je prebalena,napapana.tazko sa jej zaspava a vzdy vecer je to katastrofa,place aj dve hodiny v kuse,jedine co plati na chvilocku je ked je rozbalena 🙂 vtedy sa utisi 🙂 ale to zase len na chvilu...ma zachvaty zlosti,hneva sa puci ..zatina peste,stipe a dava sa do krcov..uz nevieme co mame s nou robit,vetry ma,ale stolicu mava len kazdy treti den,a papame nutrilon...ani to neviem ci je normalne...prosim poradte mi ....dakujeeem

danusskaaa
2. nov 2012

doma poriadne nakur, rozbal ju a cvic s nozickami. poriadne jej popuc brusko, pomoz aj rektalnou rurkou nech sa vyprdka a uvidis ci pomaha. skus davat pocas dna castejsie cajik, ktory nam moc pomohol na koliku. malinkej sa mliecko zmiesalo s cajikom a kludne si prdkala a kakala. bolo jej super. cez den spavala v kresielku, kde bola v takom polosede a v noci v perinke a na plosinke, kde bola zase trosku vyssie. na rovnom nechcela spat, lebo ju bolelo brusko. vyskusaj, ono to p case prejde... a ked vecer moc place, skus ju uspat na rukach / na reci, ze sa na ruky nauci, nereaguj. moju malinku sme vzdy uspavali na fitlopte a nenaucila sa na nic. teraz zaspava pekne sama v postielke a ked sa jej nieco nezda, alebo potrebuje byt pri nas tak ju zase pohojdame... a co ved je to nase babo a nech sa ma dobre!/lepsie akoju vidiet utrapenu

sviezost
2. nov 2012

Moja mala mala tiez kolíu to som jej natierala na brusko kremik na koliku ale aj tak som jej musela pomoct hadickou na vetri nas to drzalo 3mesiace a teraz uz nema problem vecinou kolika trva do 4 mesiace mozno jej treba vymenit ine mlikeko ak nemala predtim problem. Ak vam to nepomoze treba povedat doktorke a su zevraj aj kvaky na koliku ale to nemam vyskusane to viem len spocutia.

lalinko2010
2. nov 2012

ahoj, malú bolí brušku, zmeň mlieko, poraď sa s lekárkou, neni to normálne, ak niečo takéto sa deje, tak treba mliečko zmeniť, možno jej nutrilon nevyhovuje. a to že kaká každý tretí deň, to má aj väčšie bábätko problém, nielen takéto malé, neni to sranda. zmeň mlieko na iné, je ich na trhu dosť, ak zmeníš tak ho podávaj týždeň dva a uvidíš reakciu čo ďalej! držím place, bude to ok!

78lenka
2. nov 2012

ak ma koliky vtedy velmi kope nožkami a brusko je tvrde ,kaka normalnu stolicu alebo tvrdu?,nechce zaspat po kupani?okup ju rano.Aj moj maly mal takyto problem,nam pomohla vodička,mlieko som robila z dojčenskej vody,kedže sme zmenili vsetky dostupne mlieka a nepomohli.Alebo potrebuje inak zaspavat.

zmrzlinkams
2. nov 2012

Kolika možu začať v 6tt a možu trvať až do 5 mesiaca, my sme mali do 4mes. - podla toho čo pišeš to možu byť koliky, vyskušaj epunisan alebo infadol, ale ak malička prdka tak skus rentalnu trubičku ak by si kojila tak babo aj 5dni nemusi kakať ale ak krmiš UM tak može sposobovať to že ju boli bruško aj koli tomu že jej nejde vykakať ale ak ti kaka pekne každy 3 den bez problemov tak treba potom skušať len cvičenie s nožičkami, masirovnie bruška napr. aj pupikom čo babätku ulavi na brušku, davať čajik feniklovy, alebo vyskušaj do mliečka dať trošku obyčajneho masielka aby sa jej lešpie kakalo a nebolelo ju tak bruško.
koliky treba len trpezlivo pretrpieť než sa skončia, každy večer v tu istu hodinu a niekolko hodin plaču, nám vždy začinala plakať okolo 21h večer a niekedy do 23h alebo do pol noci a raz mi do 1 a raz do 2h takto plakala ale väčšinou do tej 23h a zaspinkala tak že som ju vyslovene na rukach ukolisala 🙂 nam napr. cvičenie nepomahalo ....
a eše jedno skus sledovať stolicu lebo bršuko može bolieť aj z mliečka, my sme ako prve davali sunar a mala mala taku zhrčavelu stolicu a taku ako zkysnutu a z ustočiek jej tak smrdelo a aj grckala občas, tak ja som prešla na hami a to jej robila velmi dobre to mliečko jej sadlo len sme mali rozdraždene bršuko a taktiež koliky takže sme trošku dlhšie brali to mliečko hami než sa trošku dalo bruško do poriadku.
držim palčeky aby ste sa dlho netrapili 🙂

ivulik91
2. nov 2012

@lenuskasweet25 moja malinka mala tiez tieto bolesti asi do tretieho mesiaca, cvicili sme, natierali brusko, davali rurku, brala kvapky aj harmancekovi cajik pila... (tiez bola spokojna ked sa s snou cvicilo alebo bola rozbalena) zmenili sme mliecko a potom sa to zlepsilo...papala tiez najprv nutrilon, treraz papa hipp bio combiotik a som s nim spokojna.. 😉

cucuriedka
2. nov 2012

no nemusi to byt iba kolika. Ja som pri synovi takto prisla na to ze ma reflux. Bol stale placko a uz sme nevedeli co robit, isli za doky na Kramare, a ta nas poslala na sono a dovysvetlovala ze place koli tomu ze ho pali zaha, ze ma sliznicu rozozratu, a zakazdym zapijal bolest preto stale chcel papat a inac nebol utisitelny. Zabrali antacida, vdaka ktorym sa mu zahojili sliznice, a podstatne sa jeho stav zmiernil.

fatima30
2. nov 2012

ja si myslim ze to je kolika my sme to mali cca do 5 mesiaca vydrzal nam plakat aj 3 hodiny vkuse,potom sme mu zacali davat kvapky biogaia a pomaly to prestalo.ale viem si predstavit a vcitit sa do teba ked viem co to bolo my od unavy vycerpani a zaspal ze o 11 hruzaaaaaaaaaa 😝 😝 😝 drzim palec a skus vyskusat biogaiu to su probio kvapky.

anusicek01
2. nov 2012

Taketo iste priznaky mal aj moj maly okolo 6-14 tyzdna. Je plne kojeny,tiez som myslela,ze je to brusko a prdy... Ale nezdalo sa mi,ze by mu kvapky,masaze a pod. pomahali :( Najviac mu pomohol neustaly kontakt so mnou, bol na prse kazdu chvilku - tak sa citil najistejsie - proste potreboval byt v neustalom kontakte so mnou- maminkou ;) Mozno niekto povie ze hlupost,ale mne to prislo ako keby sa adaptoval na tento svet a s vela vecami si nevedel poradit a tak po celom dni vecer vela plackal (aj 3hod v kuse) .Takze mu najviac pomahalo byt co najblizsie pri mne,citit teplo a vonu mojej koze ;) Maminka je istota a bezpecie ktore pozna este z bruska. Drzim palceky! Aňa

madlei
2. nov 2012

navrhujem zmenit znacku mliecka a vyskusaj aj detske masaze. my sme nastastie nic take nemali, kojime sa doteraz (mala ma 10 mesiacov) ale masaze su dobre aj preventivne, pomahaju upokojit aj pri raste zubkov. ale ako tu uz niekto spominal (vyssie) moze to byt aj reflux. este zalezi aj na tom, kedy Ti mal aplace...rano vecer, cez den, hocikedy??? ak iba vecer, moze to byt takzvany PLAC prvych troch mesiacov, je to len vecer, bezdovodne, resp. ide o taky sposob adaptacie na zivot mimo bruska. ten prestane naozaj az po prvych troch mesiacoch a treb alen trpezlivost. drzim palce

eva76
2. nov 2012

Ahoj aj my papali nutrilon HA1 a popritom som dávala aj feniklový čajík alebo INFACOL kvapky
INFACOL kvapky boli tie naj. Dve kvapky priamo do pusinky a o 2 minuty nám nič nebolo.

zuzka1008
2. nov 2012

my sme mali zhruba vtom veku koliku, pravidelne plakavala od 18,30 -20h, bolo to asi take ako opisuješ, tiež bola dost hnevliva, skus masaže prip. sa porad s lekarkou

silviatko
2. nov 2012

My sme to mali našťastie len 5 týždňov.rely.rurka pomôže,odporúčam,nieje pravda že babo si na ňu zvykne.my sme ju používali často a žiaden problém.plus skús odvar zo sušených sliviek.uvidíš:-) nám to pomohlo

lucymk
2. nov 2012

ahoj.ja som malu kojila do 5tyzdnou a potom som jej zacala davat mlieko hami a nepamätam sa ale po dajakych tyzdnou mi zacala kolikovat.nastastie to trvalo len 2tyzdne,ale aj tak mi to pripadalo jak cela vecnost.plakala mi stale kazdy vecer od 7 do 10vecera a potom uz pekne zaspinkala.ked som jej cvicila nozkami tak to na chvilu pomohlo.bola som uz zufala,ani kremik ani kvapky epomisal nepomahali.este ktomu mi mama vykrikovala,ze co jej to davam za mlieko,ze to bude z neho.jedna pani mi poradila jedne kvapky.volaju sa INFACOL,dostat ich vsade v lekarni je to 50ml flasticka..stalo to 6eu.malej som dala len 2x po jednej kvapke a hned zabralo.koliky uz boli prec a mliecko pila do 1roku a uz nic jej nebolo.prajem vela stastia

lujza123
2. nov 2012

Koliku spoznas podla toho ze sa opakuje kazdy den v priblizne rovnaku hodinu..Aj moja mala tym presla..po case som prisla na tom ze ked zo stravy vylucim mlieko, surove ovocie a zeleninu je to lepsie
A najviac nam pomohlo vedierko na kupanie..tam ked sa skrcena ponorila neplakala vobec..

chovancova27
2. nov 2012

Nepoteším ťa, môj malý preplakal 3,5 mesiaca, bola som už zrelá na psychiatriu spolu s manželom... len plakal a plakal a plakal... doteraz neviem čo mu presne bolo... potom to zo dna na den prešlo a odvtedy je to krásne usmievavé dieťatko...

ivetkabj
2. nov 2012

Ahoj, ja som mala taky isty problem. Mam tiez 7tyzdnovu dcerku. To co opisujes je kolika. Nam pomohlo masirovanie bruska s mastou, ktora sa vola pupik.Masirovala som jej brusko skoro pri kazdom prebalovani pocas dna aj som jej trocha pocvicila s nozkami. A do kazdeho mliecka jej davam kvapky na koliku ja pouzivam espumisan. A raz za den jej davam troska fenikloveho cajika. Odvtedy mi kaka kazdy den a uz asi dva tyzdne sme nemali koliku. Alebo skus zmenit znacku mliecka.