7 týždňové bábo má na lícach červené vyrážky

angi07
28. máj 2013

Ahoj, mám 7 týždňové bábo a má na lícach červené vyrážky . Doktorka nám na to dala taký lieh, s čím to musíme natierať, namočiť vatičku a s tým natierať. Len ako keby sa to zhoršovalo, líca už má úplne červené a na dotyk , ako šmirgel. pokožku má suchú. To asi od toho liehu. Neviem, či je to normálne, že odkedy to natieram, je to horšie. Síce hneď po natretí je to troška lepšie, nie je to také červené,len už to natieram 5 dní a nie že by sa to zlepšilo, ale naopak. Máte s tým skúsenosti ? Asi jej zavolám, a opýtam sa, či je to normálna fáza hojenia.

xlucia
28. máj 2013

@angi07 lieh nedavaj, drazdi to jemnucku kozicku. uplne natenko, to natri infadolanom. uplne ale uplne natenucko. nechaj nech sa to skludni. a hlavne ziadne hormonalne maste. maximalne kup holtov krem v lekarni

angi07
autor
29. máj 2013

@xlucia no tak neviem, to nám predpísala kožná... vidím, že to dráždi, má to úplne suché, už sa začínajú tvoriť aj také šupinky , ale už to nie je také červené... včera to bolo ešte veľmi červené ale na dnes ráno je to lepšie. nemám odvahu to natierať krémom, síce som na to už myslela, aby nemal takú suchú pokožku... pozerala som ešte nález, je tam písané, že živočervené a biele papilopustuly. Tie biele tam má od narodenia, tie červené sa tam objavili pred týždňom....

ichbinich
29. máj 2013

@angi07:
Ak kojis, natri jej to kvapkou materskeho mliecka 😉
Mojej sa tiez po pobyte vo velmi suchom prostredi zosusili licka, mala ich trochu hrablave. Dala som jej na to mliecka a celkovo asi dva krat Hipp kremik. Po 3 dnoch bolo po vsetkom.
Ja sosobne si myslim, ze cim menej sa natiera, tym lepsie. Ja ani nenatieram po kupeli, ani na zadok nedavam preventivne nic. Iba ked ma trosku cerveny, dam kremik alebo puder. No a na tie licka som jej dala mliecko a ten kremik, ale iba tenucko.
Ak ten lieh naozaj obsahuje alkohol, tak to urcite prestan pouzivat. To by aj dospelemu s normanou pokozkou urobilo zle. Zvlast ked pises, je to je horsie, odkedy to pouzivas. Tak to je dokaz toho, ze to nie je to spravne.
Vsetko dobre!

brumka
29. máj 2013

@angi07 preboha lieh nedavaj, lieh to vysusi a spali a este viac podrazdi, skus premastovat kyselinou mliecnou alebo skus bepanten, neviem co to ma tak sa mi zle radi ktory krem dat. ale lieh urcite nie

angi07
autor
29. máj 2013

@ichbinich
@brumka Je to RSB lieh,aspoň na papieri to bolo písané, ale to miešali v lekárni, sú tam ešte aj iné prísady. tak preto neviem, čo presne to je, lebo to bolo tak miešané, nie je ani nálepka na fľaške . Pár dní na začiatkoch to bolo horšie, ale ako som už písala, začína sa to zlepšovať. Skúsim nejaký ten krémik , čo píšete, aby nemal tak veľmi suchú pokožku. No a dúfam, že tá naša doktorka rozumie tomu, čo robí......

brumka
29. máj 2013

@angi07 tak potom neviem co to amate, zalezi ci to mate potnicky ekzem a tak, ci to je z tvojej stravy, je vela moznosti, ja som zazila kamaratku jej predpisala doktorka nae ekzem obycajny lieh a malemu spalila celu tvar no des, lebo ak to je ekzem ten sa nesmie vysusovat ale premastovat, napriklad mi ked mame potnicky cez leto ked je horucava pouzivam zinkovu mast alebo sudocrem ak cez zimu tak bepanten. ja dufam ze doktorka vie co rpredpisuje lebo inak by to nebolo dobre, ale kludne by som na kozne skocila

verkom
29. máj 2013

@angi07 Naša malá mala tiež takéto vyrážky, ale my sme to hneď začali natierať 100% prírodným kokosovým olejom a samé sa jej to zahojilo, tiež mala také akoby šupinky a postupne to celkom prešlo. Kokosový olej má protizápalové účinky a jej to veeeeľmi pomohlo. Odvtedy používame kokosový olej na celé jej telo a má krásnu pokožku. Dokonca aj keď mala teraz trošku červenú zadok a vyštípaný lebo mala hnačku, tak som jej to natierala po každom kúpaní poriadne týmto olejom a včera mala ešte červené a dnes už skoro nič..... Takže toto odporúčam z vlastnej skúsenosti.

diduska777
29. máj 2013

@angi07 u nas boli cervene vyrazky na lickach z intolerancie na laktozu, kedze som kojila, dodrziavala som aj ja bezlaktozovu dietu a zmizli jej. Intoleranciu ma stale a vzdy podla toho viem, ze jedla nieco s laktozou, ze ma vyhadzane licka. Taktiez mala z toho aj supinky vo vlaskoch /seborea/, na temene - doktorka povedala, ze to treba len dodrziavat dietu, hlavku natriet olivovym olejom a vycesat kefkou na zuby. Taktiez pouzivame kokosovy olej na tie licka ale to neodstranuje pricinu, len pomaha k zlepseniu kozicky 🙂

mondulka
29. máj 2013

@angi07 kúp si v lekárni kvet slezu lesného,uvar a potieraj s tým líčka mi sme to mali tiež a nič nezaberalo milion mastičiek a chodenie ku kožnej a pomohol vývar z bylinky a za cca 3 dni všetko zmizlo,keby sa to po čase opakovalo tak znovu slez lesný,treba vyskúšať,nám robili aj testy na alergiu na kravskú bielkovinu ale mali sme negatívne a bylinka nám pomohla 🙂

domak2
29. máj 2013

niekedy sice krutim hlavou nad anglickym zdravotnictvom, kde ti pomaly aj na zlomeninu daju paralen, ale som celkom rada ze na vsetky babatkovske problemiky typu vyrazky, supinky, lupinky, zdurene bradavky povedia nic s tym nerobit ono to prejde 😉 (jasne kym to nie je nejake hrozne )Novorodenecke akne maju skoro vsetky deticky a ja neviem ale ani sebe nedavam na tvar lieh.

barunka
29. máj 2013

@angi07 nedávaj mu na to nič... je to "novorodenecké akné"... zmizne to samé od seba... my sme mali tiež, majú to takmer všetky bábenká... nedávala som na to nič, len som umývala vodičkou a po cca dvoch týždňoch nemal ani vyrážku 😀

angi07
autor
29. máj 2013

@mondulka no manžel mi doniesol ten slez lesný. Ako si to pripravovala? Na prípravu čaju - na pitie- je tam písané: 1 čajovú lyžičku do 0,25 l vody....Ten vývar spravím silnejší?

mondulka
29. máj 2013

@angi07 ja som sypala odoka na spodok šálky bolo to určite viac ako jedna lyžička bolo to potom také fialkové keď pustil ten kvet a keď to bolo už len také vlažné tak som malú stále pretierala namočeným vatovým tampónikom,už som to jednej mamičke poradila a tiež im to pomohlo tak dúfam že aj vám to pomôže 🙂

angi07
autor
1. jún 2013

@mondulka 😀 Ďakujem za rady, natierala som malému 3 dni , plusom som natierala aj mojim mliečkom a efekt je úžasný! Tvárička pekná, už nemá také škaredé červené líca, pokožka už je hladká. Už len na pár miestach má maličké vyrážky.... 😀 a ten lieh som vôbec nepoužívala. Ešte raz ďakujem!

mondulka
1. jún 2013

@angi07 neni zač som rada že som pomohla 🙂

kristinka1234
1. jún 2013

moja malá to mala tiež a keď som šla na poradňu k doktorovi poradil mi mastičku ktorá sa volá Holtova masť alebo Holtov krém, zvyknú predávať klasicku namiešanú v tégliku ale aj v tube normálka..natrieť treba ozaj len minimum nevonia zrovna najkrajšie ale do dvoch dní to mimču prejde 🙂

zolinka131313
1. jún 2013

Moja dcerka to mala cca tiez v 6-7 tyzdni. Lieh nam doktorka neodporucala, lebo jemnu babatkovsku pokozku drazdi, ja som jej na to natrela na malinku cast na skusku SOS Nivea krem a za noc sa to vyrazne zlepsilo. Kupili sme aj ten Holtov krem, ktory sme nakoniec vobec nepouzivali, aj doktorka nam povedala, ze ak pomohla ta Nivea, nech Holtov krem nedavam. K tej vodicke RSB-ja som ju pouzivala v puberte na akne, no s pouzivanim na babatkovsku pokozku skusenost nemam...

verronicka
5. jún 2013

@angi07 my sme mali ten isty problem, kozna nam vzdy predpisala tu vodicku a nejaky kremik a tiez sa mi zdalo ze sa to len zhorsuje, sme chodili vzdy po cca 3 tyzdnoch na kontrolu, trvalo to pol roka a vysledok ziadny normalne mal tie vyrazky aj zahnisane (ako pubertiak) a potom som ku koznej aj prestala chodit, trvalo to par mesiacov a zlepsenie ziadne ba sa mi zdalo ze vzdy sa mu to zhorsilo ked som dala ten krem co mi predpisala Dr. ☹ Kupila som potom detsky NIVEA kremik Sensitive, plet sa nam zacala zlepsovat,sice pomalinky ale aspon sa mu nerobili stale nove a nove vyrazky...a teraz mame 1 rocik a uz mame tvaricku peknu 🙂

milota164
27. jún 2013

my pouzivame na suchu kozu Bepanthen , skus vyskusat

hama007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
napraforgo
24. máj 2021

@diduska777 Dobry vecer prajem. Chcela by som sa opytat, či sa nepamätáte nahodou, kedy ste videli zlepšenie na tvári bábätka pri vylúčení mliečnych výrobkov z Vašej stravy. Dakujem krásne ☺️

diduska777
8. jún 2021

@napraforgo zlepsielo sa to ale trvalo to aj mesiac, kým som bola na diéte a prísnej, naozaj som všetko citalala a kontrolovala, licka mala krásne akonáhle som porušila, nevedome, hneď mapa na jazyku a vyhadzane licka