8 mesačný synček je vysypaný. Môže to byť z antibiotík?

anicka246
24. máj 2014

Ahojte mamičky, prosím vás viete mi niekto poradiť... malý má streptokoka v hrdle, dr nám predpísala antibiotiká Amoksiklav, po prvom dni užívaní som si všimla, že má aj bruško, hrudník a aj chrbátik vyhádzaný.. Dr. nám kázala nie veľmi po slnku, samozrejme že sa nedá úplne vyhnúť slnku teraz ale snažím sa viac po tieni.. môže to byť tými liekmi? Má to také malé červené bodky, neviem či sú to potničky :( alebo teda tie lieky... v papieri sú napísané nežiadúce účinky a je tam aj kožná vyrážka, že ak sa vyskytne nejaký tak kontaktovať lekára, ale mne dneska dr nedvíha :( neviem či máme radčej zájsť na pohotovosť.. nemáte prosím niektorá z vás skúsenosti s týmito liekmi? Dakujem za rady

ushuaia
24. máj 2014

@anicka246 kedze mal vcera nasadene ATB, dovtedy ziadne vyrazky, je to jasna alergicka reakcia, urcite nie potnicky...Amoksiklav je ATB na baze penicilinu, niektore deti mozu PNC horsie znasat. Mali by ste navstivit lekara, moze pridat nejake antihistaminikum, alebo jednoducho zmeni ATB...

monicm
24. máj 2014

@anicka246 tiež si myslím,že alergická reakcia,kedže dr. nezdvíha telefon,zavolaj na pohotovosť,čo ti poradia

miku1
24. máj 2014

@anicka246 Keďže sa ti vysypala hneď na druhý deň po podaní antibiotik, tak to bude najskôr z nich. Už jej ich nedávaj, keď tak choď na pohotovosť, nech ti dajú niečo iné, alebo hneď v pondelok späť k lekárke. Mne lekárka kázala dať malej ditiaden, keď sa vychádzala z antibiotík.

anicka246
autor
24. máj 2014

Ahojte, dakujem vám za rady, naša dr mi volala späť, a hned povedala že máme ísť na pohotovosť, tak sme boli, tak že vraj to nemusí byť z ATB, že aj ten streptokok môže narobiť takéto vyrážky, lebo že z liekov to vyzerá inak a ešte plus toto teplo... takže nám dala frnistil kvapky a ak bude mať horšie po dalšej dávke ATB nemám viac dávať a v pondelok k našej ... tak dúúfam že mu to pomôže .. a dakujem ešte raz 🙂

ushuaia
24. máj 2014

@anicka246 aspon ste poriesili a si kludnejsia... 🙂

tamaram283
31. máj 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

super ze malemu je lepsie. my sme mali so syncekom prese takuto reakciu a teda bolo to z ATB.. ale pediatricka nam potom nasadila probiotika Actibax, a sa to zlepsilo. aj ATB lepsie a rychlejsie zabralo 🙂

filipka3
31. máj 2014
Používateľ filipka3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od filipka3.

my tiez fungujeme na Actibax. a teda nie len pri ATB. ale stale.. su vyborne. hlavne napodporu imunity od malickeho babatka az po velkych 🙂 dokonca aj my s manzelom ich berieme. nemusia byt v chladnicke. su cenovo prijatelne.. pomahaju imunite aj naprave criev.. nie je co riesit 🙂

adka455
6. jún 2014
Používateľ adka455 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adka455.

baby a ktore tie actibaxky pouzivate? ja som asi pred 2 mesiacmi kupovala dcerke.. ma 5 rokov.. casto bola chora a teda vela v skolke vynechavala...tak mi poradila znama ze ona ma s nimi vyborne skusenosti..tak sme zacali uzivat actibax ale tie lentilky s coko prichutou.. dcerka mala v skolke nejaku epidemiu. kopec deti bolo chorych. take klasicke ochorenie.. tipy kasel..soplik.. a nasa mala nic.. a to predtym stacilo aby ju ofuklo a bola chora.. a teraz stale zdrava ako rybka 🙂 som rada ze jej actibaxky tak zlepsili imunitu..

oravese
12. jún 2014

Dobry den moja skusennost maly sa mi tiez vysypal po ATB aj po ockovani cele telo mal vyrazkove boli sme u lekarky ta mi dala na to fenystil, ona ho totiz dava na vsetko a bolo, vyrazka mu po 4 dnoch presla.

lauricita7
31. júl 2014

@adka455 ja mam doma 2 deti starsia dcerka chodi do skolky ta uz berie tie lentilkove. s mladsou som este na materskej a tej davaj kvapky.. neviem si vynachvalit probiotika Actibax. vyborne na podporu imunity a upravu crevnej mikroflory po castom brani ATB

tslobik
31. júl 2014

@anicka246 Môj malý keď mal 6 mesiacov bral tiež ATB a vyhádzal sa. Lenže Dr. povedala, že tak nevyzerá vyrážka po ATB, mal šiestu chorobu. Tie vyrážky ho nesvrbeli a boli zarovno s kožou, čiže nie vystúpené ako napr.ekzém alebo žihlavka.

1elluska1
28. nov 2014

my mame doma tie lentilky actibax, ako sa ochladilo zasa sa na nas lepiii takze ocakavam zasa nejake vynechavacky z roboty, antibiotika.... a kolecko je pred nami ☹