adka455
Používateľ adka455 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adka455.
adka455
23. nov 2015

Ahojte. Píšem svoju skúsenosť s používaním rektálnej rúrky. Naša malá mala často nahromadené plyny, ktoré som jej pomáhla dostať z tela von. Môj tip je natrieť rúrku olivovým či iným olejčekom a pomaličky vsunúť krúživým pohybom. Časť rúrky cca 3 až 4 cm musí ostať vonku. Nikdy rúrku netlačte nasilu, musí ísť dnu sama bez "zádrhov". Po zasunutí stačí jemne točiť a čakať...kým sa bábetku ulavi. Potom sme ale objavili kvapky Coliprev, ktoré sú proti nadúvaniu a ... po rektálnej rúrke sme už nesiahli. Veľmi dobré kvapky, ktoré malej priniesli úľavu 🙂

adka455
22. nov 2015

Tiez s tebou súhlasim @tamara283 nam tiez len Coliprev kvapky pomohli. Nedam na nich dopustit 🙂

adka455
30. okt 2015

Tiež máme dobrú skúsenosť jedine s Coliprev kvapkami. Dávala som ich pred kojením malej na lyžičke. Bolesť bruška, nadúvanie aj plač zmizli 🙂

adka455
23. okt 2015

Na intoleranciu laktózy u bábätka môžem odporučiť kvapky Coliprev, ktoré obsahujú prírodný enzým laktáza a tým napomáha bábätku tráviť. Dávali sme ho našej malej keď mala koliky, nadúvalo ju a nevedela stráviť materské mlieko.

adka455
28. sep 2015

Ahoj nám pomohli Coliprev kvapky, masáže bruška, trpezlivosť a pevné nervy 🙂 našťastie to dobre dopadlo a po cca 4 mesiacoch bolo po kolikách.

adka455
15. júl 2015

Na prechladnuté močové cesty ja používam brusnicový extrakt. Mám s ním veľmi dobré skúsenosti. Ak chceš mať istotu skús aj probiotikum Urologica probiakut, ktoré mi odporučili v lekárni a odvtedy ho mám doma tiež. Obsahuje brusnice a aj látky čo majú redukovať infekciu močnových ciest. Nosím ho so sebou aj na dovolenky lebo ja som dosť precitlivené aj na mokré plavky a som spokojná.

adka455
18. jún 2015

Urcite krem na spalenie, dezinfekciu, naplasti a nieco na crevne problemy. My pouzivame Probicus na hnacku aj zápchu.

adka455
17. jún 2015

skús mu dat Biolac baby kvapky - ti su určené na bolesť bruška. Ja som ich dávala malej tiež a pomohli aj pri hnačke či zápche.

adka455
31. máj 2015

My sme davali malej kvapky coliprev tiez pred kazdym kojením aj UM a dobre bolo. Bolesti bruška pominuli, ani nam po krmeni uz neplakala.

adka455
autor
31. máj 2015

Dakujem veľmi pekne @marthuska, su to super recepty, urcite niektore z nich vyskusam. 🙂 😉

adka455
31. máj 2015

Case kakanie pri zmene mlieka nie je nic neobyvkle. Ak mas ale pochybnosti skus sa poradit so svojou lekarkou. My sme pri problemoch s kakanim ci bolestou bruska davali pred kojenim malej kvapky coliprev. Tie jej robili dobre. Tak skuste aj vy co vam pomaha.

adka455
autor
31. máj 2015

Ahoj vsetci, viete nejaké zdravé, rýchle a kreatívne cestovinové recepty. Dajte inšpiráciu. Musím sa priznať, že som už lenivá variť stále tie isté, ktoré mám v zásobe a keď som počas týždňa veľmi zaneprázdnená som rada, že večer padnem do postele. Poprosím teda niečo rýchle a zdravé. Ďakujem za každý nápad. 🙂

adka455
17. máj 2015

Ahojte, ja som minule skúšala nový recept na paradajkové cestoviny, ja kupujem penne alebo špagety od podravky, lúpané paradajky a aj pasírované paradajky od podravky, 4 PL syr Mascarpone, červenú papriku, olivy a akukolvek zeleninu podla chuti, soľ a talianske korenie. Je to skutocna basta, mnamka ako sa patri

adka455
2. máj 2015

Ahojte baby, ja som dnes robila jednoduche paradajkove cestoviny, skusila som prvykrat pasírovane paradajky Podravka a bola som velmi prijemne prekvapena, aká je to mnamka, spravila som z nich omacku, pridala kukuricu, kuracie masko, talianske korenie a na vrch syr. Manzel sa oblizoval az za usami. 🙂

adka455
29. apr 2015

My sme si tiez uzili to svoje ked sme mali najprv hnacku, potom zapchu a takto dookola. Nastastie nam pomohli kvapky coliprev. Pridavaju as do mlieka - takze ziadne drahe specialne mlieka sme kupovat nemuseli. Nemozem si vynachvalit.

adka455
29. mar 2015

Nám pri problémoch s kolikou pediater odporúčal kvapky coliprev tie sa pridávali do mlieka. So zmenou mlieka postupne a skúste tie kvapky preventívne. A určite sa poradte aj s vašim pediatrom.

adka455
29. mar 2015

nám kolika trvala skoro 4 mesiace. treba nájsť vhodné mlieko aj spôsob kojenia, teda taký aby sa jej čo najmenej vzduchu dostalo s mliekom do bruška. My sme do mlieka pridávali aj kvapky coliprev, ktoré sú práve na koliku. tie nám veľmi pomohli. Tak skúste aj tie a tie polohy pri kojení tiež.

adka455
22. mar 2015

ahoj @jananana5, dcerku sme dali do školkz v Kezmarku, s ktorou som velmi spokojna. Detom sa maximalne venuju, robia s nimi aktivity, mavaju anglictinu, chodia na spoznevacie vylety a kazdy den na prechadzku, kde spoznavaju mesto a prirodu. Dcerka je vzdy nadsena, ked sa vrati domov a rozprava mi o vsetkom co zazila. 🙂 Teraz sa MŠ zapojila do sutaze Hrajte s mackom Linom. Zapojili sa ucitelky, rodicia, aj deti. Vystrihujeme obrazky macka lina a lepime ich na hraciu kartu. Daju sa vyhrat skvele ceny a paci sa mi, ze ucitelky vedia deti skvelo nadchnut. Skuste zapojit aj svoju skolku 😉 http://www.podravka.sk/news/hrajte-sa-s-mackom-linom-a-ziskajte-skvele-vyhry

adka455
19. dec 2014

kvapky coliprev su dobre, masirovali sme brusko a odporucili sme si ich maminky medzi sebou od jednej susedy

adka455
19. dec 2014

my sme uzivali kvapky coliprev a 2 baby - maminky v mojom okoli tiez a pomohol, treba vraj skusat, ale ja mam dobru skusenost
kamoska ma chlapceka a vraj tym trpia chlapci viac, ale je to jedno, ked drobcek trpi :( treba pomoct 🙂

adka455
19. dec 2014

ano potvrdyujem a tiey odporucam kvapkz coliprev, davala som ich malej, vraj chlapci trpia kolikami viac ako dievcatka, ale je to jedno, kayda maminka chce pomoct svojmu dietatku 🙂 a cim skor tzm lepsie

adka455
22. nov 2014

To sa stáva..podľa mňa takéto problémy rieši viac žien, ako sa zdá. Ja som tiež brala incovenal comfort ale treba aj cvičiť. Tie tabletky sú dobrá vec, lebo nie sú založené na hormónoch...tam účinkuje výťažok z ľanu a tekvice, čo mi je sympatickejšie ako nadžgávať sa hormónami. A cvikov na panvové dno je plný internet, to si stiahni a treba is nájsť každý deň chvíľočku 🙂 určite to zaberie

adka455
22. nov 2014

Ahoj, ja mám tiež v ubľube trampolíny aj jogu a občas sa mi tiež stalo že mi proste cvrklo ... zistila som, že odkedy mám sedavú prácu asi mi to tam dole nejako ochablo alebo čo. ie cviky na panvové dne treba cvičiť, proste svaly sú svaly...ak ťa to vzrušuje o to lepšie nie? 🙂 a ja som si kúpila ešte Incovenal Comfort - to mi odporučila gynekologička. Sú ta tabletky ale nie na báze hormónov takže mi vyhovovali a táto kombinácia cvičenia a incovenalu mi velice pomohla.

adka455
12. jún 2014

aj ja som pocas tehotenstva fungovala na tych gastro psyllium vulm.. jedine co mi zabralo.. ani tepla voda, ani slivky, ani rozne caje.. ani kapustova voda..

adka455
12. jún 2014

moja svokra s tym bojujem.. a neviem ci aj ty ale jej napr. velmi robia zle aj zmeny pocasia.. clovek nikdy nevie v akom stave ju najde.. raz je uplne super a fit.. a raz uplne navaly.. potenie.. uplne vidiet ze nie je vo svojej kozi.. mam znamu lekarku.. a ta jej odporucila skusit senior femina vulm.. a svokra si to velmi pochvaluje.. funguje na tom uz par mesiacov a je ako vymenena.. 🙂

V diskusii: Klimaktérium