8 ročnú dcéru každý večer svrbí celé telo

pepa2375
1. okt 2014

Ahojte.Moju 8rocnu dceru kazdy vecer svrbi cele telo.Nic na tele nema,tak ja nechapem z coho to moze byt.Trva to uz asi 3roky,spominala som to aj u alergologicky,neurologicky.Zistili jej ze ma vysoky histamin,ale nekazali nam ani dietu dodrziavat,ani nic,akurat p.dr povedala ze to moze suvisiet s tym,naopak neurologicka povedala,ze ona si nemysli ze by to mohlo suvisiet s tym,skor ze je to nervoveho povodu.Zacali sme chodit k psychologicke,ta zasa povedala ze si mysli ze je to zlozvyk,ze dcera ma potrebu stale sa natierat.Som z toho zufala.Je pravdou,ze nepouziva nijake speialne kremy,natiera sa cimkolvek co mame doma a prestane to.Alergologicka jej predpisala lieky na alergiu,neurologicka povedala ze jej ich mam vysadit,lebo ze ich berie zbytocne kedze alergiu jej na nic nezistili.Nemate niekto skusenost????

paskolinka
1. okt 2014

@orlik4 no ale mal aj ine priznaky ako svrbenie? pises, ze vyrazky uz nema, ale asi ich mal?

pepa2375
autor
1. okt 2014

@sono2 Presne aj lekari tvrdia ze je to psychickeho povodu,my nemozme mat kludny vecer,ona ma tak buzeruje,nemozem si ist lahnut kym ju neprikryjem,ked sa ideme sprchovat tak ju musim 100krat volat aby uz sla,kym ja cakam v kupelni a nervacim,pozerat musim len to co ona chce......Skor ja asi pojdem z nej na psychiatriu 😀

zubufi
1. okt 2014

ahojte, moja dcéra ako 2 ročná mala svrbľavku, boli sme aj v nemocnici. mala vyrážky na nožičkách a rukách, ale ju to vôbec nesvrbelo. dostali sme ichtiol a bolo. ale od vtedy kazdú jeseň a na jar sa stále škriabe, že ju svrbia nožičky- stehná z vnútornej strany. spomenie si na to ráno a večer. vtedy sa krémujeme s krémom ktorý je mastnejší, niveu pre deti do vetra mala naposledy. teraz budeme mať už 8 rokov a stále sa to opakuje. natrieme a má pokoj.

katarinamarkova
1. okt 2014

@pepa2375 a z akeho dovodu sa nechas buzerovat 8 rocnym dietatom? preco skaces tak ako ona piska?

pepa2375
autor
1. okt 2014

@katarinamarkova Lebo to je uz neznesitelne co robi.Ja viem ze je to moja chyba,ale neviem co robit 😖

katrin21
1. okt 2014

@radlinka presne ALOE som jej aj ja pisala.... robim s tym a je to zazrak.... + vyborne je to pit vnutorne, pomaha pri ekzemoch, alergiach, traviacich tažkostiach ( ktore sa mozu prejavovať casto cez pokozku ako ekzemy a svrbenia a pod....)
Ak nie Aloe vyrobky, co je ozaj priroda a skvela volba, tak potom ten Excipal Lipolotio z lekarne...

A co sa tyka volania 100x a pod.... zabudni na to ! zavolaj ju raz, druhykrat jej povedz ze ak hned nepojde, tak odides a nebude sa kupať a hotovo. Ale to aj dodrz !!!!! to je najviac. Nebojsa, 8r dieta je dost velke na to, aby to pochopilo, ze nesrandujes, ale aj dost velke na to, aby s tebou mavalo ! a to nemozes nechat tak....
Ze chce aby si ju prikryla a dala dobru noc, to je OK, to jej ponechaj.. ale ostatne neposluchania a skakania okolo nej, to nie....

0silvia0
1. okt 2014

@pepa2375 treba urobiť stop buzerácii a najlepšie hneď dnes 🙂

orlik4
1. okt 2014

@paskolinka uz rok a pol nema vyrazku, a predsa sa sem tam skriabe - ale vacsinou to ma vinnika. ako pisem, u nas napr. paradajky. alebo vitamin c. atd...

sono2
1. okt 2014

@pepa2375 neni to zábava. Verím ti. Niečo je v rodine si s mužom ok? Určite neni chorá. Chce to psychológa a porozprávať sa o všetkom nie len svrbenie. Určite si týmto niečo kompenzuje. Neviem, čo by psychológ odporučil tak ďaleko niesom. Ale určite neni pani ona, aby si skákala ako ona píska . Len treba ísť na to rozumne . Asi by som pomaly prestala robiť to čo robíš trebárs jednu vec. A nekomentuj prečo načo . Proste nie.omam robotu . Žiadne vysvetľovanie motivovanie. Pomaly. Na to. Určite ti psychológ na to povie dobrú radu. A ak nestačí tak psychiatra. Potrebujete to vyriešiť v tomto menšom veku nie že vás bude cvičiť do neviem kedy. Otázka aj je, či ste jej sami takéto nezaviedli a teraz chceš od nej aby to nerobila. Myslím že je to na dlhú debatu nie len že dcéra sa krémuje čo s tým...

pepa2375
autor
1. okt 2014

@sono2 myslim ze to trva od vtedy co nezijeme s jej otcom.Ona ho nechce ani vidiet,nechce sa s nim stretnut.

d_anica
1. okt 2014

@pepa2375 Ahoj! Ako tu už niekto písal, môže to byť práve zo sprchovania. Môj manžel tým trpí, po sprchovaní ho svrbí pokožka, ale našťastie nie každý deň. Obvykle pomôže natrieť a voľné oblečenie. Raz ale dostal taký neznesiteľný záchvat (po návrate z dovolenky, kde sa trochu spálil), že musel na pohotovosť ☹

katkarv
1. okt 2014

U mna sa chronicka žihlavka tiež tak začala,ked som lahla do postele,ale tiez ked som sa trela uterakom po sprchovani.A zaver?Chronicka žihlavka,alergia na roztoče,beriem denne Cezeru a je mi dobre.Hlavne ked som lahla do postele to bolo preto že tam su roztoce tak to svrbelo.

sono2
1. okt 2014

@pepa2375 aaaha. Takže termín k doktorke a debatu.

hradnapani
1. okt 2014

@pepa2375 ak by islo o prejav histaminovej int, tak by tieto prejavy mala do dvoch hodin po konzumacii nevhodnej potraviny. Priklanam sa k nazoru @sono2 ze ide zrejme o psychicku zalezitost. Mozno je koren prave v tom zlom vztahu k otcovi, precitaj si nejaku literaturu o psychosomatike.
Taketo svrbenie moze napriklad znamenat, ze dcera ti tym chce nieco nevedome povedat (deje sa to len za tvojej pritomnosti), mozno potrebuje viac pohladenia (supluje si to sama tym natieranim), mozno nieco ine. Toto ale prosim neber ako obvinovanie teba, lebo nic viac nepises, to su len moje dohady. Odpoved na svoju otazku si mozno das casom aj sama, ak si mozno nieco na tuto temu precitas, je to velmi zaujimave a musim povedat, ze dost to funguje - najma v pripadoch, ked su lekari bezradni.

zeiko
1. okt 2014

@silvikam ano, u nas to iste, obe nase deti maju HIT, dcere cervenie tvar, inak nic, ale maleho strasne svrbia hlavne nozicky :( na zmiernenie mame predpisany zyrtec, nedavame pravidelne, iba ak sa velmi skriabe.....ked je potvrdena HIT, urcite by som dodrziavala dietu a uvidis, ci to pomoze

sissy27
1. okt 2014

@pepa2375 čo sa týka pokožky - ja sa tiež musím po každom sprchovaní natrieť krémom, mám suchú pokožku a keď sa mi nechce alebo nestíham, tak tiež ma svrbí telo, takže ak jej to vyhovuje, nech sa kremuje. Ale zaráža ma, že 8 ročnú sprchuješ ty? prečo? To predsa musí zvládať sama v tomto veku,aj vlasy aj intímne partie...takisto TV -prečo by sa malo pozerať len to, čo chce ona? Na tvojom mieste si spravím doma s princeznou poriadky, lebo ti prerastá cez hlavu... Je možné, že nezvláda rozvod, spolupracovala by som so psychológom, je pochopiteľné, že to je pre ňu ťažké, ale to jej nedáva právo s tebou cvičiť...

gabrielasofia
2. okt 2014

@pepa2375 len jej prosím ťa nekupuj hocijaké telové mlieko a ešte parfumované... ona je malá, najlepší je ten excipial z lekárne ani neni až tak drahý, ja som uplne zanevrela na tie drogérkové preparfumované mlieka, to je čistý hnus.

gabrielasofia
2. okt 2014

@katrin21 nehnevaj sa, ale stále tu píšeš o aloe, napadlo ti niekedy, že nie každý na to má peniaze dávať ho piť dieťaťu non-stop? uvedomuješ si že je to dosť drahá sranda? ako chápem že človek dieťaťu dopraje ale skúšať od tej najdrahše verzie liečenia? a keď to nepomôže tak čo? vyhodené peniaze...

loxa
2. okt 2014

Chod ku Dr..pokial sa to opakuje len vecer , je to zvlastne..nebyva unavena? neprekonala teraz nejaku virozu ?

katrin21
2. okt 2014

@gabrielasofia prepac, ale nie je to zase take drahe... a na taketo veci je to fakt vyborne... napisala som o aloe za cely cas co ho robim mozno do 3 tem, ak vobec, lebo ja na MK ani velmi nechodim do tem.... a ked uz, tak to bolo vtedy, ked sa to tykalo veci, kde to mohlo realne pomoct, nemam pocit, ze by som to " stale pisala", to si na omyle..
Neviem ako ty, ale ja by som svojmu dietatu dala tu najlepsiu liecbu a skusala veci aj mimo lekarov... nehladiac na peniaze.... keby oz o to islo.. sama som sa vyliecila zo stitnej zlazy biorezonanciou a pomohlo mi to.. ano, stalo ma to nejake peniaze, ale stalo mi to za to , pol roka na to chodit, nez cely zivot do seba pchat tyreostatika, alebo si nedajbože nechat vyoperovať ŠŽ... vies, to je otazka priorit....
A podotykam, ze som napisala aj to, ze ked nie Aloe skusit, tak natierat tym Lypolotio Excipal z lekarne.... takze nepisem len o aloe, ako si to ty vseobecne nezvala...To si prehliadla????.
A tiez som nepisala, ze to ma brat cely rok.... mozno by stacila kura 2-3 mesiace, pricom mesacne by ju to aloe stalo mozno 25E .. to je faaaaakt obrovska suma... ozaj.. to dam za lieky na jedno prechladnute 😝 😝, alebo nepojdem s partnerom na veceru,alebo co ja viem co, radsej to dam do dietata a jeho zdravia...

Je to len moznost o ktorej som napisala, nikoho k nicomu nenutim. Nespomenula som to jedina, aj ina baba sem dala fotky Aloe First a gelu.... preco asi? zeby preto, lebo na pokožku je to zazrak a navyse prirodny bez chemie?. MOzem vobec nieco navrhnut, ked to povazujem za spravne, alebo potrebujem tvoj suhlas? 😉 Takze peace.

katrin21
2. okt 2014

len este doplnim, že vyhodene peniaze to NIKDY v tomto pripade nemozu byt, keby si nieco o aloe vera vedela, taku blbost by si nenapisala.. lebo to pomaha a zlepsuje zdravot. stav uz od urovne buniek, vsetky mozne organy, travenie, metabolizmus, srdce, ladviny, atd atd.. takze je to vzdy prospesne, o imunite ani nehovorim 🙂 tu potrebuje kazdy 🙂

gabrielasofia
2. okt 2014

@katrin21 ano, hlavne to bol pred pár rokmi obrovský reklamný ťah 🙂 ja ti to neberiem a ani som nemyslela že spomínaš aloe v každej téme, to vôbec nie, to len v tejto ako som to čítala... a mimochodom, autorka spomenula že žije s dieťaťom sama ak sa nemýlim, myslím že 25 eur nie je zrovna malá čiastka. ale podla príznakov a celej témy čo som si prečítala, by som určite skúsila najskôr nejaký krém z lekárne, ktorý nestojí 25 eur na mesiac.. a áno, dala by som za zdravie dieťaťa čokolvek, ale nie pri svrbení pokožky, to je trošku smiešne, ak to nie je životohrozujúca choroba. a určite nechcem útočiť, vyjadrujem svoj názor tak ako aj ty 🙂

monikac
2. okt 2014

@pepa2375 co tak skusit nech sa nesprchuje, ale sprav jej vanu z prevarenej vody. a na potieranie skus detsky olejcek napriklad ale velmi dobry je Bio-Oil, sice trosku drahsi, ale na suchu pokozku super 😉

katrin21
2. okt 2014

@gabrielasofia opakujem, pisala som aj o Excipale Lipolotio..alebo o vynechani sprch. gelu.. to nevidis??
svoju fin. situaciu nech si uz zhodnoti sama...
ja len viem, ze svrbenie nemusi byt LEN zo suchej pokožky, ale byva aj priznakom niektorych zavažnych ochorení, by si sa cudovala.. a prave navecer, alebo v noci...
Takze tvoj prispevok povazujem za bezpredmetny, prepac, ale je to tak.
Aloe kazdopadne nie je ziadny " reklamny tah", o tom by ti vedeli rozpravať ludia, ktorym vyrazne pomohol, aj lekari.
Akurat nie je aloe ako aloe... ale to je na inu temu....

ivetbb
30. aug 2015

@pepa2375 už ste to vyriešili? ak len za pomoci liekov je "pokoj" tak príčina je stále v tele a je len potlačená.. dieťa si odčervi my máme tiež problémy s pokožkou a prieduškami a lekári zlyhali- vraj astma- a nakoniec sú škrkavky a pásomnica psia a neviem aké parazizy.. Pani čo nás liečila vravela, že mala prípad ked si dieťa od vnútorného svrbenia búchalo hlavu o stenu- boli to tiež parazity! Ja vravím preventívne odčerviť!

vejda
30. aug 2015

nedavaj jej ziadne sladke a uvidis co bude