8 ročný syn sa zahľadí a zostane mimo

marsel82
28. júl 2014

Dobrý deň.Potrebovala by som od *Vás pomoc,radu,názor.Mám 8 ročneho syna a poslednu dobu sa mu stáva,že sa zahľadi,nekomunikuje a nejde s ním ani hnuť.Laicky povedané zostane visieť.Pochvíli sa vráti do normalu.Nemate s tým niekto skuseno?.Mám z toho trochu strach.Ďakujem za všetky odpovede,rady ,názory

eeffka
28. júl 2014

@marsel82 skusenost mam, epilepsia, zachvat. Take akoby prispatie s otvorenými ocami. zasla by som pre istout na neurologiu.

maja031
28. júl 2014

takto prebiehali u sesternice epilepticke zachvaty ☹

marsel82
autor
28. júl 2014

No toho som sa obavala.Už staršiu dceru mám epileptičku.Ukončili sme liečbu.Jej sa to stavalo večer dopolnoci,dostala krče.Ale syn sa prosre zahľadfi a nič.a to ako prejavuje.Inak ďakujem za odpoveď

marsel82
autor
28. júl 2014

No toho som sa obavala.Už staršiu dceru mám epileptičku.Ukončili sme liečbu.Jej sa to stavalo večer dopolnoci,dostala krče.Ale syn sa prosre zahľadfi a nič.a to ako prejavuje.Inak ďakujem za odpoveď
@maja031 Aj ona máva otvorené oči

misaelka
28. júl 2014

skutocne to vyzera ako maly epi zachvat

marsel82
autor
28. júl 2014

@misaelka to čo známena malý epi záchvat.Je to tak isto na liečbu alebo ako?

maja031
28. júl 2014

@marsel82 ano normalne ako keby sa iba zahladela, zo zaciatku by som si to ani nevsmila, iba by som si pomyslela ze hladi do neurcita. asi takych 20-30 sekund.

sasa1983
28. júl 2014

@marsel82 epilepsia je neurologické ochorenie, ktoré sa prejavuje záchvatmi rôzneho druhu, dĺžky trvania a intenzity, resp. skôr by som povedala dramatičnosti.. Rozhodne bež za neurológom, som lekárka. Saša

marsel82
autor
28. júl 2014

@maja031 A lieči sa nato,neovpyvnuje ju to v živote
@sasa1983 ďakujem akurát zajtra ideme s ním k obvodnej tak to asi bude vyzerať že ďalšie dieta navštivi neurologiu.Ale radšej prv ako neskor

sintra
28. júl 2014

epilepsie je viacero druhov, jednoynacne zajst na neurologiu. Trochu ma sokuje, ze starsiu dceru mas epilepticku, a ked sa syn takto prejavuje, nejdete k lekarovi ale radis na na MK 🙄

maja031
28. júl 2014

@marsel82 no ovplyvnuje jej to velmi cely zivot, berie lieky, ma obmedzenia, nesmie robit niektore veci ako soferovat atd. keby sa neliecila tak by mala zachvaty ovela horsie.

marsel82
autor
28. júl 2014

@sintra Ano ideme s ním k lekárke,len som chcela vedieť či stým nemate tiež nejakú skúsenosť.Snáď to tu taká diskusia veĹmi neprekáža ľudom

kiki68
28. júl 2014

ja som mala nieco podobne ako decko,ale diagnoza Aspergerov syndrom,cize HFA, ale moze byt aj nejaka forma epilepsie,viac povei psycholog,neurolog. A epilepsia moze mat rozne formy epizod, od malinkeho tiku na tvari, cez taketo malinke vypadky az po tie klasicke zachvaty,kde clovek ide do bezvedomia a telo vypne do luku atd.

gumimaci
28. júl 2014

Taketo "vypadky" ma aj moj brat. Ma epilepsiu. Treba ist na neurologiu.

marsel82
autor
28. júl 2014

@kiki68 To sa ako prejavovalo?TEn syndrom ma aky priebeh.No dnes som sa objednala na neurologiu,tak v pondelok budeme o niečo mudrejší.

kiki68
28. júl 2014

@marsel82 ten syndrom je lahsia forma autizmu, niekde sa to vola aj vysokofunkcny autizmus. Ale to by si spozorovala uz davnejsie, pozorovat sa to da od 2-3 rokov, tie deti inak a horsie komunikuju a vadi im spolocnost,napr kolektiv v skolke. Proste maju radi uplne ine veci ako normalne deti. Casto maju svoje zaujmy v ktorych vynikaju a iny svet ich velmi nezaujima a ludia v nom uz vobec nie. Nie je to ta tazka forma autizmu,ale nie je to zase ani uplne najlahsie, lebo to vidiet stale. Na aspergerov syndrom je tu samostatna tema.
Ale ak bol doteraz uplne v phode,normalny,tak to bude mozno skor ta lahka forma epilepsie.

putney
28. júl 2014

taktiez nieco taketo poznam ako neskor diagnosikovanu epilepsiu ☹

kikushka2386
28. júl 2014

S tymto mavam aj ja problemy ☹

marsel82
autor
28. júl 2014

@kikushka2386 Stými vypadkami,ako sa to prejavuje dáte sa potom do poriadku sama,liečite sa na to ,ďakujem
@putney poznate sama na sebe?

putney
28. júl 2014

@marsel82 nie, takto to bolo u mojej netere. Drzim palce nech to je u vas nieco menej zavazne.

marsel82
autor
28. júl 2014

@putney ďakujem všetko sa vyjasní v pondelok

kikushka2386
28. júl 2014

@marsel82 ja to mam dlhsie.take okamihy ze proste podobne ako ked sa zamyslim a zapozeram.cca 6 rokov dozadu mi zistili z eeg hlavy epileptiformnu aktivitu.a magneticka dopadla dobre nic nenasli.tak som to neriesila.neviem ci to ma spojitost ale pamet mi trosku hapruje.idem asi buduci tyzden neurologicke sice kvoli tetanii ale budem sa na toto pytat.

iwkaajarko
28. júl 2014

ja som mala spoluziacku ktorej sa toto stavalo.. ze proste "zamrzla" bola s tym aj u lekara ale ako je natom teraz neviem

marsel82
autor
28. júl 2014

@kikushka2386
@iwkaajarko ďakujem veľmi pekne

anareei
28. júl 2014

petit mal epilepticky zachvat by to mohol byt

lauderdale
29. júl 2014

Ked som mala dvanast,tak som to mala. Na par sekund som videla tmu.isli sme na neurologiu,tam nam povedali,ze je to nabeh na epilepsiu. 3 roky som brala lieky,každý tretí mesiac na kontrolu krvi,následne ako sa to zlepsilo,tak 2roky som brala sirup.este ma dva roky sledovali, a ked to bolo ok,tak odvtedy som na neurologiu nebola.a to uz mam 27 rokov. Mala som obmedzenú telku,žiadne športy vo vyskach,žiadny alkohol ani disco,ale v tom veku som take neriesila 🙂 neboj sa a zabehnite na neurologiu.ozaj,zachvat som nemala

tykat
29. júl 2014

znamej dcera to tak mala - zahladenie - casom sa frekvencia stupnovala, vtedy vobec nevnimala - vysla z toho epilepsia, toto bol petitmal (maly zachvat), dostala lieky, grandmal (velky zachvat) este nemala (je to 10 rokov).