8m dcéra ma neustále sople a nočný kašeľ, čo s tým?

drsmolinka
17. dec 2019

Ahojte, mam 8m dceru ktora ochorela 1novembra /silna nadcha/ a od vtedy ma neustale sople a este k tomu c noci dusivo kasle. Skusili sme sinupred, trifet, prospan, kalciovy sirup, fenistil ale stale sopli a sopli. Boli ske aj ma krcnom a ma mierny opuch sliznice nosa inak vsetko ok. Vraj to moze byt od zubov ale.....mesiac a pol v kuse sopli aj huste hlieny ?!?! Dakujem za nazor a skusenosti 🙂

kika831
17. dec 2019

@drsmolinka a ked ma mierny opuch, aerius vam neodporucili? Nam pomaha na zmiernenie opuchov.

celasapremenim
17. dec 2019

moze mat chlamydie, mykoplazmy, cierny kasel, treba dat urobit krvne odbery, co mate za lekarku

klaudiakrekova
17. dec 2019

My sme to mali s dcérkou, boli sme na ORL, dali nám Aerius sirup, zarábané kvapky z lekárne do nosa, plus máme sa vrátiť na kontrolu na ORL, pravdepodobne dcérke budú vyberať nosné mandle. Držím palce.

pininka1
17. dec 2019

My sme to mali od mesiaca, kazdy nový zub zasa sopel. Pomohol nám az zyrtec dlhodobo

patka06
17. dec 2019

Dôsledné vyšetrenie krvi, aby sa zistila príčina a zatiaľ na úľavu veľa vetrať, spať v chladnejšej miestnosti a zvlhčovať vzduch

sapetka
17. dec 2019

@drsmolinka doktorka popocuvala malu?urobila vyter? Vzala krv? Ak nie tak tieto vysetrenia su na mieste.

drsmolinka
autor
17. dec 2019

Pocuvala ju, krv brala iba na CRP a to je ok, vyter z nosa robila dnes az...... ak by mala chlamydie alebo cierny kasel atd tak by kaslala aj cez den ale ona kasle iba v noci, dokomca ked spi vecer okolo 18-20 tak krasne spinka ale kasel dusivy vzdy pride okolo pol noci ja tomu vobec merozumiem

lucia147852
17. dec 2019

CK je typický nočnými záchvatmi. Ja by som určite dala vziať krv na to co vymenovala @celasapremenim. Za to nič nedáš a mate istotu

dadus_ka
17. dec 2019

@drsmolinka suhlasim s @celasapremenim náznakom cierneho kasla je náhle kašľanie práve v noci, pričom je jazyk vystrčený von.

marlent
17. dec 2019

Moj ma sice 2 roky ale ptesne zacal soplit zapla pridusiek a po tych prieduskach mu trvali sople skoro 2 mesiace presli tp same

sapetka
18. dec 2019

@drsmolinka nas kaslal iba v nosi such drazdivy a mal zapal pluc. Crp bolo negat. Krvny obraz ok. Serologia ok ale ked ho pocivala sa jej nezdalo a vyzer z hrdla ootvrdil bakterie

celasapremenim
18. dec 2019

@drsmolinka crp nestaci. A ona to vie. Na tieto testy v labaku potrebuju tyzden

neluskas
18. dec 2019

@drsmolinka na silnu nadchu odporúčam z vlastných skúseností aloe vera first spray, na dusivy kasel propolis a na odhlienenie berry nectar gel

martinoocka
18. dec 2019

Moja ma sice 4roky ale ochorela 28.10 inak to iste akurat jej sople pred tyzdnom presli,teda nejde nic ked fuka nostek. Tiez mala trifed,tri rozne lieky na kasel, spreje do nosa ani nehovorim.Kasel v noci ako pises chyti taky zachvat sucheho kasla a nevie prestat, chrape ked spi, cez den pocut ako dychci lebo dycha ustami. Ale ja vidim ze sa jej to zlepsuje, lenze velmi velmi pomaly. Minulu noc konecne nekaslala. Doktorka povedala ze pockame mesiac ked sa to dychanie nezlepsi ze potom na krcne. Vraj teraz je tesne po chorobe ze to sa doliecuje este....

efinka666
18. dec 2019

@drsmolinka ahoj,my sa s kašľom trápime od októbra,mali sme laringitidu a zápal priedušiek,v nenocke,inhalacie atď.tyzden bol pokoj ,a odvtedy bojujeme ,kašeľ iba v noci od 12-02.00 a len hlieny a hlieny ,cez deň úplne super,zistili nám chlamidie a mikoplazmy z krvy,vyyery z hrdla boli negatívne,teraz mame ATB.no zdá sa mi že to ide nazad,porazí ma,takže dajte si vziať krvicku a nech zistia na toto 😉

klaudiakrekova
19. dec 2019

*Ja som ešte k svojej odpovedi zabudla napísať, že nám na hlieny pomáha, že dcérka začala konvičkovať (výplach nosa). Konkrétne s konvičkou Rhino Horn Junior. Posielam aj link s vysvetlením a návodom. Možno to vyzerá komplikovane, ale stačí vyskúšať a zmeníte názor. Dcérke sa odvtedy lepšie dýcha.
https://www.rhinohorn.sk/junior/

drsmolinka
autor
20. dec 2019

@klaudiakrekova dakujem ale toto by som 8m nevedela urobit zadusila by sa

klaudiakrekova
21. dec 2019

@drsmolinka Prepáčte, zabudla som, že dcérka má len 8 mesiacov. Poprípade, skúsila by som pozrieť stránku Tinkine recepty, ja od nej čerpám veľa info., ohľadom chorôb a imunity a rád a tipov... Od nej som sa dozvedela napr. aj o vypláchoch nosa.