9 mesačná dcérka má dlhší čas zvýšenú teplotu

ninast
5. okt 2011

Ahoj...Mam devätmesacne dievcatko.Vyzera uplne zdravo 🙂 a je z kategorie zivsich deti 🙂 🙂 Ale uz dlhsi cas ma zvysenu teplotu,skoro kazdy den.Kedze sa jej prerezavaju zubky,tak som to velmi neriesila.Ale....Uz druhy krat mala v ustockach soor (taky biely povlak) a mala dost stiahnute hrdielko,to sme zase vyliecili,ale teplota ostava ☹ Najviac ma 37,5.Ma za sebou vsetky potrebne vysetrenia a vsetky vysli dobre....Dnes mi lekarka povedala,ze ked bude mat aj dnes vecer zvysenu teplotu,tak jej da antibiotika...Nema niekto podobny problem????Chcela by som vediet,co je za tym....Dakujem

strapco13
5. okt 2011

@ninast ATB sa nikdy nema davat len tak..ziadaj vysetrit moc, krvny obraz, CRP, vytery z nosa, hrdla aj na mykozy...a potom ked tak dat cielene podla vysledkov vyterov a nie len tak naslepo
duplom ak mala soor..tak ATB by mohli porusit rovnovahu v bakterialnej mokroflore a mohol by sa vratit
ta teplota..kde ju merias? ak v zadocku..odcitavas tych 0,5 stupna?

ninast
autor
5. okt 2011

@strapco13 Ahoj.Krvny obraz,vytery, moc aj CRP ma v poriadku.Teplotu jej meriam pod pazuchou s digitalnym teplomerom.Pocula som ze neni moc spolahlivy,tak som si pozicala ortutovy,a vysledok rovnaky...Nie som nadsena z antibiotik.A tiez neviem co s tou teplotou....

strapco13
5. okt 2011

@ninast mate doma nejake zvieratko? moze ist o nejake ochorenie prenosne zo zvierat na cloveka . toxoplazmoza alebo parazity
ale asi to budu zubky
kedy jej zacali tie teploty..bola najprv nejak chora?

anjelicek26
5. okt 2011

Kamaratka ma syna, co ma od narodenia teplotu 37,7, zdravy ako ryba, len ta teplota... lekarka to uzavrela,ze je to u neho asi normalne. Vylucili vsetko ostatne.

@ninast - teplotu u tak maleho dietata by si mala merat v ritke.

A antibiotika naslepo su uplna hlupost, zataz na organizmus a mozno treba uplne nieco ineho preliecit.

ninast
autor
5. okt 2011

@strapco13 Teploty zacali uz skor,priblizne tak dva mesiace.Vtedy jej este zubky nesli.Teraz sa jej uz tri prerezali.Lekarka vravela,ze pri zubkoch vyskoci teplota raz a je vyssia, a potom uz nie.Zatial nebola chora,vobec nic.Iba ten soor mala.No a mame macky.Ale tie su vonku a ona s nimi nebola v kontakte,ani ich nehladkala ani nic podobne.Inak dakujem za ochotu pomoct mi 🙂

ninast
autor
5. okt 2011

@anjelicek26 Rada by som merala teplotu v ritke,ale to by musela byt troska kludnejsia.Par krat som to skusila,a stacilo.... 🙂 🙂 🙂

anjelicek26
5. okt 2011

@ninast - pridrz ju, pritlac kolienka, ved digitalny ti pipne pod 10 sekund 😕 Isteze to neni prijemna procedura, ale merat 9 mesacnemu dietatu pod pazuchou je jednoducho nepresne.