9 mesačné dieťa má problém so zapekaním. Poradíte?

sarlota412
25. apr 2013

a ked tlaci tak pritom dost place lebo mava tvrdu stolicu.davam mu umele mlieko a si mylim ze aj z toho ale ale uz ho ani moc nechce pit,a radsej si da presnidavku a ine veci.poradte mi co by mu pomohlo dakujem

zuzi0110
25. apr 2013

Kamarátka dávala vodu z vyvarených vločiek. Vraj to dobre zaberalo. Ale viac neviem lebo u nás ten problém nebol.

hanuliq
25. apr 2013

slivkovy dzusik 😉 alebo kup v lekarni vlakninu. mojej malej to pomohlo.

s.i.m.k.a1
25. apr 2013

skus dat probioticky jogurt, za vyskusanie nic nedas

marianna2468
25. apr 2013

Musi pit viac tekutin, stale mu po ukaj. Neviem ake mate skusenosti ale mne dokt. Radila ze mam nastruhat surovu mrkvu nam pri zapchach pomaha aj banan.vyskusaj. Inak ked je to vazne tak tyzden podavaj Duphaston alebo tak nejako, nam to dala lekarka, je to prehanadlo a odkedy sme to pobrali tak mame pokoj so zapchami.

rolak
25. apr 2013

Pokial viem,tak mrkva a banan je dobra pri hnacke. Ak banan tak uplne dozrety nie zeleny. Kratko povar ovsene vlocky vo vode aby ta voda nebola moc husta a umele mlieko zalej tym vyvarom, ma to upravovat stolicu. Davaj pit slivkovy dzusik ( v dm maju) alebo namoc do vody susene slivky a z tej vody priprav umele mliecko. Aj vlaknina by mala teoreticky pomoct, nasa z nej mala jeden den hnacku a potom ju zapekalo dalej. Vela tekutin, ovocia. Z umeleho mlieka casto zapeka. @sarlota412

kkl82
25. apr 2013

umele mlieko zvykne narobit riadnu sarapatu v crevach, lebo je do neho popridavane kadeco umele a neprirodzene, len aby obsahovalo isty objem tukov, cukrov, vitaminov, mineralov atd.
dlhodobe riesenie je, podla mna, vo zvyseni prijemu tekutin - hlavne cistej vody a inych nesladenych napojov. a zaved kvalitne probioticke jogurty (nie aktiviu) a mozes primiesat aj za lyzicku rozpustnej vlakniny, napr. inulin (ta jogurt trochu osladi, poskytne stravu pre probiotika a pomoze aj so stolicou). na rychlu pomoc je dobra slivka - kup v dm-ke ich vyzivku hruska-slivka, pripadne cistu slivkovu od hipp. tu cistu slivkovu mozes rozriedit vodou a dat pit ako dzus.
babatku mozes pomoct aj zmenou polohy pri kakani, idealne by bolo, keby si sa naucila drzat ho "v klbku". tzn. chytit pod kolienkami a opriet chrbatikom o svoje brucho. skuste takto kakat nad umyvadlom alebo prebalovacim pultom. nasmu syncekovi to velmi pomohlo a zaroven budes mat aj trening na nocnik (zacnes si vsimat, kedy musi kakat a ono sa zacne po case pytat samo).
masiruj brusko cistymi olejmi (napr. mandlovym - rychlo sa vstrebe a neostava mastna pokozka) kruzivymi pohybmi v smere hodinovych ruciciek. ak nahmatas "hrcu", skus jemne rozmasirovat. pomozes tym pohybu stolice v crievku a znovurozbehnut peristaltiku criev.
ako uplne poslednu moznost zvol volnopredajne lieky ci lieky na predpis. ak to nie su ciste probiotika, tak su to zbytocne chemikalie, ktore maju tiez rozne neziaduce ucinky.

zivika
26. apr 2013

suhlasim s @kkl82 len ja by som este pridala zmenu znacky UM a kym nezacne normalne kakat, tak by som mlieko nedavala...

jarkamartin
26. apr 2013

máme 7 a pol mesiaca, tiež sme mali problém so zapečením, skúšali sme slivkovú výživku z DM ako píše niekto vyššie- u nás nezabrala, síce potom kakala, ale ešte to nebolo ono. Minulý víkend sme dali hrušku,mala jednu na dva dni, a v pondelok kakala 4x 🙂 možno skús dať hrušku 🙂

vcielka2505
26. apr 2013

nam zabrala Activia, stacila jedna - dve lyzicky a maly zacal pekne kakat. davala som mu 3di actviviu bielu, a potom sme presli na biely jogurt..takto sa mu dari kakat kazdy den, bez problemov.Activiu bielu deti mozu od ukonceneho 4mesiaca.vyskusajte.:)

evelin325
26. apr 2013

my sme mali tiež problém so zapekaním, raz nám pomohla slivková šťava, raz biely jogurt, a vkuse sme niečo vymýšlali, ale vkuse sa nám to vracalo a stále synčeka zapekalo, problém nám vyriešili mineráli, kakanie sa mu krásne upravilo 🙂

0550
26. apr 2013

my sme to mali tiež chúdatko malinké ☹ Ja som prišla na to že nám to robí žltok ktorý som mu mixovala zo zeleninkou teraz mu ho už nedávam a je dobre 😉 pomáhal nám aj slivkový,jablčkový džúsik a veľa veľa tekutín.Kakame jedna radosť

sabiatko
26. apr 2013

Bude treba vlakninu s vodou. Vlaknina je v kazdom ovoci, zelenine a celozrnnom pecive. Velmi dolezity je ale pitny rezim, hlavne v tomto horku. Ak nechce moc pit, tak zried mlieko.

zuzka1008
26. apr 2013

nam pomohli v tomto veku hruskove, slivk. a marhulove presnidavky

saranata
26. apr 2013

Ovsene vlocky .povarit a do ovocia alebo zeleninky davat.vlocky su najvacsi zdroj vlakniny.rychlo pomozu.mozes davat vzdy do jedla a mate po probleme