9 ročná dcéra má stále pocit, že zvracia

jazminn
9. feb 2014

Moja dcéra má stále pocit, že zvracia. Neviem, či sú to symptómy niejakej choroby, žiadne problémy vážnejšie nemá, niekedy ju boli bruško, ide sa vykaká a prestane. Bruško ju zvykne bolieť ráno, keď vstane a treba ísť do školy. Cez víkend bez bolesti. Alebo je to zo stresu a boji sa školy...

livka299
9. feb 2014

Ja by som povedala, že zo stresu...aj môjho ráno pred školou bolieva bruško, cez víkend nie....a môže byť aj to vracanie..ale ja by som zašla za detskou, alebo len cez telefón sa informuj...

katey
9. feb 2014

Ja si pamatam, ze asi v jej veku som mala hroznu traumu z vracania a dokazala som to dohnat az do takeho extremu, ze som uz zaspavala s triaskou a strachom, ze budem vracat. Nemalo to ziaden opodstatneny vyznam. aj ked toto je asi iny pripad, neviem

jazminn
autor
9. feb 2014

@katey presne tak dnes zaspávala, ako opisuješ...a ako to dopadlo v tvojom prípade...?

aduskatt
9. feb 2014

@jazminn to iste mal moj syn, stale tvrdil, ze vsetko v poriadku a nevie, z coho to je, nakoniec sa mi podarilo patranim na vlastnu past zistit, ze ho v skole sikanuju, tak pozor na to. Drzim palce

miruska320
9. feb 2014

ahoj,moj brat pokym bol maly,maval casto podobny problem,suviselo to so skolou a hlavne z ucitelkou,ktorej sa doslovne bal.Casto, nielenze ho bolelo brucho,ale aj zvracal,ci uz rano alebo priamo v skole.Bol kvoli tomu aj hospitalizovany,kde mu urobili rozne vysetrenia-ale vsetko bolo v poriadku,takze to uzavreli tym,ze to suvisi so psychikou.Vsetko sa vyriesilo,ked nastupil na druhy stupen a dotycnu ucitelku stretaval uz len na chodbach-nie je nieco podobne aj u vas?Nervozita z ucitelky,pripadne nejaky problem z konkretnou vyuc.hodinou?Alebo spoluziaci?Skus rozhovor doverny ,az to nepomoze ,riesit to s obvodnou-mozno ju pali zaha-alebo nieco podobne..drzim palce aby to co najrychlejsie preslo 🙂

slaskou
9. feb 2014

no ak by to bolo dlhodobejsie,chod k psychologovi radsej 😉

januska4444
9. feb 2014

Ahoj ja v jej veku som mala ten isty problem..vzdy rano ma tahalo na vracanie,klepala som sa atd,problem bola skola a moj triedny ucitel..nikdy som sa s tym mame nezdoverila (teraz by som konala inak) a tiez som behala po roznych vysetreniach..vsetko bolo ok..az nakoniec sme sli k psychologicke a ona vo mne nasla pravy dovod "skola" konkretne triedny ucitel pritom mi nikdy priamo neublizil ani nic,ale bol velmi prisny a vela od nas ocakaval..takze drzim palce aby to nebolo nic vazne a nech je to rychlo prec..

katey
10. feb 2014

@jazminn mna to potom preslo,ale dost dlho to trvalo,mozno aj rok. Ale ja som to zas nemavala kazdy den. A skoly som sa tiez nebala. Len ten strach z vracania. Dokonca aj ked sombrozmyslala o tehotenstve,tak vzdy som riesila len ci budem vracat.

samantha223
1. máj 2014

nasa to ma od nastupu do skolky, ma psychosomaticke bolesti bruska v case ako pisetre, dostala peritol, co je aj na nocni des babatiek, a odvtedy je ok, ale do marca tohto roka sme to nevedeli vyriesit, kym mi to neporadil kamarat-lekar, ze to davaju detom na ukludnenie. Je to liek akoze na alergiu, ale pouizivaju to natoto, ajked to znie divne. Ako 10 rocnej (po 7 rokoch) ju to prestalo boliet. Zevraj je velmi citliva a zle znasa stres v skole. Pri vystupeniach sa mi napinala, ze sa povracia. Od stresu. V detstve ajked prisiel mikulas a tak. @jazminn

modrofuzik11
3. máj 2014

to je stres. nieco v skole nie je v poriadku. ak to z nej nedostanes ty, tak chodte radsej k psychologovi. nech nie je neskoro...

mirka414
3. máj 2014

@jazminn presne ako moja dcerka.

jazminn
autor
3. máj 2014

už sme zistili z čoho to bolo. Spolužiak ju prezýval, nadával jej škaredo a vysmieval sa ...učiteľka vôbec o ničom nevedela. Vedel o tom len chlapec, ktorý s dotyčným sedel v lavici za mojou slečnou... Chlapec všetko potvrdil a tak sme išli za spolužiakom a jeho rodičmi...Reval, myslela som , že sa zájde od plaču...určite má doma poriadnú drezúru, otec bol taký nervozny, mama ho trocha zastávala, nechcela tomu veriť, ale keď som povedala, že mám svedka, tak zmenila postoj. Povedali, že z chlapcom porozprávajú...V pondelok prišiel do školy s čokoládou a dcére sa ospravedlnil. A ked má videl, hned ku mne bežal povedať celý natešený, že už sa ospravedlnil a že už nebude...A odvtedy sú kamárati...a brucho neboli...