9-ročná má bolesti v podbrušku. Môže už dostať menštruáciu?

4. júl 2023

Dcéra má 9 a už sa mi 2 týždne sťažuje na bolesť v podbrušku. Nie každý večer ale predsa. Je reálne aby take dieťa dostalo menštruáciu ? Ja som dostala 10 ročná. Ako mamka a babka neviem.

deti95060810
4. júl 2023

a má všetky príznaky puberty? prsia, chĺpky na pohlaví...

autor
4. júl 2023

@deti95060810 práve že nemá.

marca12
4. júl 2023

Ja som dostala par mesiacov pred 10 narodeninami,takze je to mozne. No pokial nema ochlpenie a trosku zvacsene prsia,tak by to este nemusela byt menstruacia.

deti95060810
4. júl 2023

tak potom nie je v puberte...

lilizzachy
4. júl 2023

Nemôže ju pobolievat močový mechúr? Nejaký zápal ?

januska12323
4. júl 2023

9 a 10 rokov až taký veľký rozdiel nie je. Choďte k doktorke a uvidíš.

nevenka
4. júl 2023

Baby, mozem sa sem privtriet? Nasa dcerka bude mat za 2 mesiace 8 rokov, ale vsimla som si, ze prsia ma uz take kus ine, je aj kusok "pri tele", ale nie je to len tukom, ona ma bradavky take kusok ine, zvacsene akoby. Chlpky este nema, nie vyraznejsie, ako doteraz, no len...spekulujem, ci ist k dr., nie je to este skoro? Ja som menzes dostala ako 11 rocna, len potom som aj rast prestala, tak sa obavam. Hoci, manzel je vysoky, takze toto moze u nej byt ine. K dr. urcite pojdem, len by som si rada precitala skusenosti.

jarmillka
5. júl 2023

@nevenka moja dostala ako 9 rocna… a teda behom toho obdobia (pol roka pred a pol roka po) velmi rychlo narastla.. dovtedy bola najnizsia v triede, teraz je najvyssia… Viem ze potom sa rast spomali, hoci aj to je individualne..ale dufam, ze aspon tych 160cm mat bude 🙈

zuzanockamt
5. júl 2023

Samozrejme, že môže. Nemusí mať hneď aj ostatné znaky.

zuzulka558
5. júl 2023

Malej kamoška dostala pred 9 rokom ako mala mat narodeniny a už mala zväčšené prsia, ochlpenie naša ma 10 tiez zväčšene prsia už, chĺpky ale menštruácia zatiaľ nič a to ma 40kg skoro a 150 cm, krv a mlieko postava