Acidko a jogurty namiesto probiotik

23. mar 2023

Ahojte, myslíte, že namiesto probiotik stačí Acidko a Jogurty? Beriem atb a pravidelne mam po odobratí mykozu... A žiadne probiotika mi nezaberajú, beriem ich počas celého uzivania. A tak ci tak sa musím potom preliečiť aj po ženskej stranke... Ma niekto skúsenosť? Vdaka.

viestta
23. mar 2023

Staci, ale musia to byt vyrobky so zivymi kulturami.

kvetinka75
23. mar 2023

pozor pri niektorých ATB mliečne výrobky môžu znížiť vstrebateľnosť lieku.

autor
23. mar 2023

@viestta dakujem pekne.
@kvetinka75 áno, pozerala som v letáku, nie je tam nič o tom, že by sa mliečne výrobky nemali užívať. Ide o Zinnat 500 mg.

autor
23. mar 2023

A koľko vlastne? Jeden 2 dc pohár? Alebo aj menej stačí?

stanulienkat
23. mar 2023

Jasne, ze nie. Ak myslis bezne dostupne. Myslis, ze nieco, co vydrzi 1 mesiac, ma cokolvek zive v sebe? Ked bezali reklamy na Activiu- zdrave brusko, tak robili testy a mali tie jogurty este nizsi obsah zivych kultur ako obycajne jogurty.
Ak beries Atb, tak mliecne ti moze vyvolat hnacku. Pocas uzivania nejedz mliecne. Kup si Biogaia.

kvetinka75
23. mar 2023

@stanulienkat activia patrí medzi najhoršie jogurty

autor
23. mar 2023

@stanulienkat ale mne probiotika z lekárne nezaberajú. Dokonca som mala aj čisto ženské, pearls... Tak ako si pomôcť?

viestta
23. mar 2023

@stanulienkat tie so zivymi kulturami nie su tie, co vydrzia mesiac a mame aj jogurty so zivymi kulturami na trhu, je to na kelimkoch napisane

beata_k
23. mar 2023

Dak si kyslu kapustu. Tam mas probiotik az az 😃

autor
23. mar 2023

@beata_k a toto mi nenapadlo. A mam domácu 👍

beata_k
23. mar 2023

No vidis a este domaca 😋

deginko
23. mar 2023

Ahoj,ja som tiež v poslednej dobe brala dvoje AtB a tiež sa mi vždy spravila mykóza,kúpila som si probiotiká Candistop a zabrali vždy do 3 dní,sú lacné a teda mne pomohli vždy,neviem či si ich už skusala

marcellka32
23. mar 2023

Najviac probiotik je v májovej bryndzi

mamelka
23. mar 2023

Ešte si precitaj o tibetskej hube https://bodymind.cvicte.sk/joga-1/tibetska-huba... môžeš si kefír sama robiť a je to zdravé 😊

zafir01
23. mar 2023

Domáca je top, tiež mame a používame v zvýšenej spotrebe v čase choroby ... A ak môžeš mliečne, tak zincicu. Všade sú totižto iné druhy

autor
23. mar 2023

Vďaka baby za rady.
@deginko ďakujem, ano, mam overené, čo mi rýchlo zaberie, ale najradšej by som sa mykoze úplne vyhla, preto skôr hľadám nieco, čo zabráni jej vzniku 🤷‍♀️

agnes28
23. mar 2023

Nepíšeš síce o akú mykozu ide, ale predpokladám že vaginalnu... ak áno, na to odporúčam probiotika určené priamo do vaginy. Napr. Gynolacta, Beliema... je toho veľa na trhu

autor
23. mar 2023

@agnes28 áno, vaginálna mykoza. S Beliemou mam dobru skúsenosť, ale ako naschvál som v prvý deň uzivania atb dostala ms. A ako som písala, väčšinou mi nezaberajú probiotika z lekárne. Ani orálne užívanie, ani vaginálne. Aj tak po dobratí atb mam problém. Neviem, možno mám takto nastavený organizmus. Ale skúšam kdeco, aby som sa mykoze vyhla. Ako ju preliečiť, to zvládam, ale celkovo ju nechcem opat dostat.

agnes28
24. mar 2023

Tak to sa zrejme nevyhnes tomu, že sa mykoza teraz prejaví. Už ma napadá len obmedziť cukor a sacharidy, ovocie... ale to zrejme ovladaš... ak je mykoza len po dobrati atb, nie je to také hrozné, ak teda atb nepotrebuješ často

autor
24. mar 2023

@agnes28 ano, hlavne po atb. Neberiem často našťastie, ale po covide mam imunitu ako skolkarka, takže do seba trepem lieky zhora aj zdola 🙄