Africký slimák - červ

neyonka
14. nov 2017

Dobrý deň. Mám už dlhší čas afrického slimáka a nemala som s ním žiaden problém až doteraz.
Neviem čo mu to biele vytŕča z hlavy... Vyzerá to ako červ. 😨 Tiež som čítala že : Ľuďom však môže spôsobiť škody nielen na majetku, ale aj na ich zdraví. Tieto slimáky totiž prenášajú niektoré druhy smrteľných červov. "Červy parazitujú vo vnútri ľudského tela a zvyčajne končia v mozgu. Spôsobujú škaredú formu meningitídy, ktorá je zatiaľ, bohužiaľ, neliečiteľná," povedal televízii KGW epidemiológ Vincent Conte.
Môže to byť červ? Keď som sa to snažila vytiahnuť pinzetou, tak sa to úplne zmenšilo a schovalo do jeho tela. Potom to zas vyšlo a keď som ťahala, tak sa slimákovi až hlava zdeformovala...už ju má ale v poriadku. Teraz neviem čo robiť? Je to červ a mám to vybrať? Alebo to patrí k slimákovi a je normálne to tam nechať? V domácnosti máme malé dieťa, tak neviem čo robiť ... 😢

adaliskova
24. máj 2019

Africké slimáky

luxshop
29. júl 2019

Boze, boze.... Niektore ste take muuudre. Ako keby vsetci mali vediet komplet vsetko o danom zvierati. Ak raz pisu na jednej stranke tak a na druhej inak????? Pani ziadala o radu, to je vsetko. Kolke z vas to nevedeli? Az po precitani inych prispevkov.... A budete osocovat. Ma male dieta, tak zareagovala v prvom rade ako matka, myslela na dieta, nie na slimaka! Mudre a zaroven tupe poniektore

lulska
31. júl 2019

Ahoj nejonka a ako dopadol ten tvoj slimák furt to má na tvári? Lebo aj ja mám ten istí problém a zmizne im to niekedy alebo nie? Nikde totiž není napísane čo to je a mám 6slimákou a všetci to majú furt sa im to zvečuje tak kto vie tak mi prosím poraďte už som zúfalá 😢

lulska
31. júl 2019
via88
31. júl 2019

@lulska co tak precitat si celu diskusiu

relaxx11
31. júl 2019

@lulska 😩

hajlova
8. aug 2019

Dobry den mam africkych slimakov a chcem sa spytat co im mam dat ako podstielku aby mohli nakladst vajicka. Dakujem .

luba41
8. aug 2019

@hajlova a teraz na čom žijú? nakladú vajíčka aj bez špecialnej podstielky..len musia byt už dospelí a min. dvaja -pri väčšine druhov..a prvá znáška bývajú väčšinou neoplodnené

hajlova
8. aug 2019

Su dvaja a mam ich v umelom boxe bez vrchnaku a podstielky.

hajlova
8. aug 2019

Su dospeli uz im z hlavy trci to biele.

luba41
8. aug 2019

@hajlova a prečo nemajú podstielku? ako dlho ich tak chováte? jest im vobec dávate?

hajlova
8. aug 2019

A co si ty mysllis ze ich tyram hladom naco by som ich potom chovala hm

luba41
8. aug 2019

@hajlova si robíš srandu, že? tak si najdi stranku o chove niekde na internete..tam poradia viac..aj kedy tie vajcia nakladú..

revilo
1. sep 2019

Dobry den, prosim viete mi odpovedat, ci je normalne, ze nas slimak zniesol za posledne 3 mesiace uz 5x zniesol vajicka 🙈 mali sme dvoch, ale pri prvom vrhu, kedy zniesli vajicka obaja nam jeden zomrel. Uz som zufala, ze ich musim 5x zahubit. Skusala som aj nechat 3 vajicka, aby sa mu vyliahol aspon jeden kamarat, ale nevyliahli sa vobec. Ma podstielku, dost velky priestor. Dakujem za postrehy

sashabb
6. sep 2019

@revilo čo som málo prečítala o nich, tak musia byť aspoň dvaja aby si vymenili spermie. Keďže máš iba jedného, tak zrejme preto sa neliahnu. Vajíčka zrejme vie naklásť, ale niesu oplodnené a preto sa nemá čo vyliahnuť. (ak sa mýlim opravte ma, píšem len laický názor)

luba41
6. sep 2019

@sashabb záleží aký druh..taká L. fulica - sa vedia "samé oplodnit"..aj sa vyliahnu slimáčiky, ale sú to viac menej slabí jedinci..
@revilo 5x som nezažila..naši dvaja nakládli 2x po mesiaci..a už je klud..nechala som 5 vajíčok -3 slimačiky sa vyliahli, ale aj tak zdochli..ani nerástli..to sa mi ešte nestalo / pred rokmi sa mi normálne podarilo odchovat aj z 2 znášok/..

revilo
7. sep 2019

@luba41 tak dnes 6x ale tie skrupinky su ovela tensie az priesvitne. Uz som sa rozhodla vajicka nechat a uvidim ci sa vyliahnu.

luba41
7. sep 2019

@revilo ježiš , chudák, to nie je normálne tolko znášok... aký to je druh? to ho strašne vysiluje ..davaj mu vela vápnika, dostatok potravy..možno "melie z posledného"☹

hisinfernalmajesty
7. sep 2019

@luba41 vážne to jedia do kelu ja som vyhodila

revilo
8. sep 2019

@luba41 je to achatina a neskutecne vela teraz zje a tym padom aj vylucuje, takze hlinu menim kazdy tyzden. Aj ja to vidim tak, ze melie z posledneho. Asi je velmi smutny z toho, ze po 3 rokoch mu kamos zomrel.

ika11123
8. sep 2019

Preboha to neje červ aj náš to ma chudák slimačik :(

lulska
13. okt 2019

Dobrí ďeň nezháňate náhodou niekto africkích slimáčikov

lulska
13. okt 2019

?

lulska
13. okt 2019

Ponúkam aj dospelích alebo ich detičky darujem zadarmo prosím vezmite si niektorého sú ochočení a môžte si ho dať na ruku a on nezalezie tak chcete niákeho?

hisinfernalmajesty
13. okt 2019

@lulska dobrý odkiaľ ste

daily88
24. apr 2020

Dobry den ... chcem sa spytat ... Mam slimaka africkeho (dvoch) ... vcera som na 10ty den od parenia nasla v terariu 3 vajicka ... kladie vajicka nejako na etapy ci je to vsetko? Sa mi zda na slimaka malo 3 vajicka.A teda po spareni kladie iba jeden z nich vajicka ci obaja? Vdaka za odpoved.

revilo
24. apr 2020

@daily88 kladie na etapy. Me nakladli obaja, jeden prvy den skusobnych cca 10ks a do druheho rana som ich tam desiatky.

danielina30
24. apr 2020

@revilo A z každého vajíčka sa vyliahne Slimák?

revilo
25. apr 2020

@danielina30 nam bohuzial zatial nikdy ziadny. Musite ich dat mimo velkeho a urobit idealne prostredie, vlhkost, teplota..... To si nastudujete na netu.

sashabb
25. apr 2020

@daily88 kladú obaja, ja mám dvoch a v podstate teraz každý mesiac nájdem vajíčka. Mne hneď od začiatku nakládli niekoľko desiatok.
@danielina30 je to otázne. Môže, no aj nemusí. Raz som si nevšimla znášku a potom som našla už vyliahnuté slimáčiky. Čiže nerobila som predtým s nimi nič, ani neboli zvlášť ako sa odporúča.