Afty u trojtýždňového bábätka

lulua777
6. mar 2021

Mamicky dcerke(3t) sa spravili afty v pusinke take biele akoby pluzgierky na pere spodnej aj hornej z vnutra.V lekarni nam dali Methylrosanilinii chloridi solutio 0,5% ze to na vatovu tycinku a vytierat ale nic voac k tomu🙄 Nemate niekto skusenost 🤔Dakujem

lenkakravcova
6. mar 2021

@lulua777
Aj syn aj dcérka to mali.
U syna nám Dr dala glecianovu violeť (fialová vodička), za 3 dní potierania raz do dňa, to mal preč.
Ú dcérky nám iná Dr dala nejaké tbl, nič potom antibiotika a nič, vraj že glecianovu violeť malým deťom nie (pritom ta prvá ju predpísala). Vzala som teda opäť tu glecianku, po 3 dňoch bola pusinka čistá.

lulua777
autor
6. mar 2021

@lenkakravcova aj toto je fialova vodicka len asi ina 🤔Lebo ze ta violet neni vhodna ci jak to tam vraveli.

lenkakravcova
6. mar 2021

@lulua777 Pozerám práve zloženie
Pise tam:
genciánová violeť: metylrozanilíniumchlorid + pyoktanín

lulua777
autor
6. mar 2021

@lenkakravcova tak to neviem asi je to to iste 🤔 A boia tie afty lebo uz 2hy den mala stale place aj cez den ju take zachvaty chytia a teraz vecer najhorsie ze zaspi a zobudi sa tak po chvilke a rev jak ma noze 🙄🤔 Neviem ci su to prdiky (uz rurkou nic nejde) alebo ci to mozu bit tie afty kedze to prva nemala 🤔

ivanizna
6. mar 2021

@lulua777 Môjmu malému sa pred niekoľkými mesiacmi niečo začalo robiť v pusinke a teta mi hneď poradila, že mám urobiť pastu zo sódy bikarbóny a trochu ponatierať, vyčistiť. Tak som aj urobila, dva dni po sebe, a chvalabohu všetko zmizlo. Nie som si istá, či moje malo práve začínajúce afty, ale teta mi to radila preto, že jej obidve deti mali, keď boli malinké, a že to pomáhalo. Tak to je taká "babská" rada, len aby si vedela, ale premysli si to sama za seba. Dúfam, že sa bábätku čoskoro polepší