Aká je inkubačná doba pre šarlach?

sapetka
10. aug 2019

Prosim vas o nazory a skusenosti🙏, moj 2r syn bol od pondelka do stredy(tento tyzden) v kontakte s dietatom ktoremu vo stvrtok diagnostikovali sarlach. Otazka znie aka je sanca ze to dostane aj moj syn? Pred 4m sa liecil na pneumoniu, sposobenu streptokokom tej istej skupiny A. Je sanca zeby bol vzhladom na to rezistentny a nemusel ochoriet?v stredu este dojedol po nom aj polievku😞

jana_eyre_2
10. aug 2019

moj najstarsi mal sarlach p
v maji ci v juni uz neviem.. maldsi surodenci to vobec nedostali a to sme boli vaetci spolu ako vzdy.., dostala som to ja 😅 ale teda len vo forme normalnej anginy.. predpokladam, ze preto, ze som velmi unavena, takto chora som nikdy nebybala a uplne ma to polozilo..

sapetka
autor
10. aug 2019

@jana_eyre_2 ach aj dospeli mozu dostat? Som myslela ze to je detska choroba😏nevies ako dlho moze trvat kym sa objavi?

jana_eyre_2
10. aug 2019

@sapetka vraj je inkubacna doba od 1 do 7 dni.. ja som to dostala asi tak 5dni po synovi..

tak snad to nedostane.. skus zvysit prisun vitaminov D a B, ak by nahodou..

sapetka
autor
10. aug 2019

@jana_eyre_2 och uz neberie vit D.. davam imunoglukan leb

jana_eyre_2
10. aug 2019

@sapetka no skus dosadit, u nas uz povinne vsetci, aj cez leto.. je to vyborne na imunitu.. ja davam vigantol, ale au vseliake pripravky, aj jemieson ma dobre.. drzim palce..

elly23
10. aug 2019

Ja som sarlach mala ako dieťa a v rodine ho nikto nedostal ani rodičia ani sestra...

pininka1
10. aug 2019

Môj synovec mal sarlach trikrát po sebe, aj primár povedal že to ešte nezažil. Ani jeho sestra ani rodičia to nechytili.

ivec16
10. aug 2019

sarlach mozes dostat viackrat, je priblizne 80 druhov streptokoka ktory ho sposobuju, rezistetny je jedinec len na toho streptokoka ktoreho prekonal, ale moze dostat iny tip zas,..,

sapetka
autor
10. aug 2019

@ivec16 ano ano to viem ze ich je velmi vela.. len som myslela ze ked uz mal z tej skupiny A tak bude rezistencia😏

sapetka
autor
10. aug 2019

Dakujem za odpovede.. tak uz len cakat co bude😞