Aká je normálna váha dieťaťa v rôznych mesiacoch?

violetka1
15. apr 2008

Viete mi maminy poradiť, ak máte nejaké rastové tabuľky, koľko by malo vážiť dieťa v konkrétnom mesiaci/roku? Dcéra sa narodila ako 3800g/52cm, teraz má začatý 17.mes. a váhu 10- 10,5 kg. Je veľmi živé dieťa, stále v pohybe, no mne sa zdá jej váha nízka. Veď sa píše, že dieťa má v roku svoju pôrodnú váhu strojnásobiť. Stravu má primeranú 5 x denne (raňajky, ovocnú desiatu, mäskovy obed, mliecnu desiatu, veceru, mlieko..).

oliinka
10. jún 2009

moj malý bude mať v juli 3 roky a váži 12,5 kg a 90 cm.je také malé nič

sirinka
10. jún 2009

http://www.rastametabolizmus.sk/rastametabolizm...

klarka ma v necelych dvoch rokoch skoro 15kg... 😒 neprejeda sa, pohyb ma...neviem co s nou...

anyjelyk
10. jún 2009

Jakubko má 9,3kg a meria 74cm..zda sa mi ze je dost malicky, tak dufam ze nebude po mne - mam len 158cm ☹

ywonnee
10. jún 2009

moja dcerka Ivana Laura ma 97cm a vazi len 13 kil.... papa ale moc nechce... naje sa aj 7krat za den ale len ako vrabcek.... strasne beha lieta a nezastavy sa ani na popoludnajsi spanok.... vecer odpadne a rano o 7 uz kuvika po byte azas sa zastavy az vecer... myslite ze to ma vpliv na jej nizku vahu???

oliinka
10. jún 2009

má niektorá takémo malého drobca ako ja

oliinka
10. jún 2009

12,5 kg a 90 cm

syja
11. jún 2009

Oliinka moja mala v troch rokoch tiez asi taku istu vahu a bola o par cm vyššia. teraz ma 5 rokov a 1 mesiac a váži 14,2 kg. Meria asi 108 cm. Je živa chvilku neposedi.

danu
2. feb 2010

davidko7 • 1d • Dnes o 10:21
Ahojte.Chcem sa spytať ako su na tom vaše deti s váhou...Moj maly ma 2 roky a strašne zle jedava.Skoro nič ☹ Každe jedlo je boj.Ma 101 cm a 12,5 kg-čo je žalostne malo.Je veľmi chudučky ☹ Výsledky ma ok,tak neviem ako to riešiť.Ale zaujima ma,či vašim deťom koliše váha?Niežeby som ho važila každy deň,ale som šťastna,keď vidim,že váha ide smerom hore.Ale raz ma 12,5,o 2 dni 13 kg o ďalšie dva dni 12,2 kg atď.Proste ma zaujima,ako často vážite svoje deti a či im to tak skače.
Vyzera to,že som tym posadnuta,ale mamičky ktore maju taky isty problem,určite chapu,aka je to radosť,keď dieťa priberie.Ďakujem za prispevky.

dadis • 2d • Dnes o 10:49
davidko myslim, ze tvoj maly je velmi vysoky, takze nedostatok zivin urcite nema...inak by bol aj malinky...je tak kostrukcne stavany...vysoky a stihly..moj Matko mal v 2 rokoch skoro o 10cm menej a hmotnost priblizne rovnako...tiez mu to tak "skakalo"...vsetci hovorili "aky baculko"..co uz...niektore veci neovplyvnis...tak sa netrap a staci ked budes vazit raz za 1-2 mesiace..

davidko7
2. feb 2010

Neviem,prečo mi uzamkli temu.Mna nezaujima normalna vaha dieťaťa,ale ja som sa pytala na KOLISANIE VAHY!!!!

simonka99
2. feb 2010

davidko7 aj my mame 2 roky a tiez nam vaha kolisa...este sa stale kojime a jeme ....no ako kedy .Ale je to skor trapenie a to uz od zaciatku zavadzania prikrmov.Postupne sa to lepsi.My mame 93cm a vahu od 12.5-13kg(ako kedy)

janka8297
21. feb 2010

Ahojte moja mala ma 2,5 mesiaca vazi 6860 g a meria 63 cm pri narodeni 3390g a 52 cm

cerkris
22. feb 2010

ahoj baby, môj syn mal 10 mesačný 13 kg potom ročný 15 a teraz má 3,5 roka a má 22kg, ale v škôlke má spolužiačku , ktorá má 3,5 roka a 13 kg a vraj je to v norme.môj druhý syn má 8 mesiacov a 11 kg tak uvidíme aký bude ked bude mať rok.ja si myslím, že váhu dieťaťa ovplyvňuje aj genetika a stravovanie celkové, ale pokiaľ vám pediater nič nenaznačil tak čoho sa obávaš. 🙂

filipka21
22. feb 2010

ahojte Filipko ma 13mesiacov a važi 9500g a 75cm 🙂

mirka197
31. máj 2010

chcela by som sa spytat ci je to podla vas normalna vaha dietata ktore pri narodeni malo 4150g a 53cm a teraz ked ma 7 mesiacov tak ma 7500g a 75cm. za odpoved dakujem.

bubelko
1. jún 2010

no moji chalani su momentalne takyto: jonas ma 6660g a 65cm a lukas ma 16,5kg a 100cm. ono vela zavisi aj od vysky a od toho, ci je to dievca alebo chlapec. jonas patri podla krivky k tym lahsim detom - aspon zatial a lukas bol doteraz v strede, ale smeruje po posledej kontrole k hornej.
pokial je vaha s vyskou v rovnakej krivke, je to ok, ak je vaha hore a vyska v strede alebo opacne, nie je to optimalne. aspon tolko podla mojho pediatra. 😉

lusiamama
9. jún 2010

ahoj, naša Miška má 2 roky a 4 mesiace a váži tých 10,5 - 11 kg a meria okolo 88 cm. Ona je taký drobček,ale za to je veľmi šikovná a doktorka povedala, že to je úplne normálne. Papá síce menej, ale pije veľa mlieka. Môj muž má ešte dve deti chlapca a dievča, ktoré boli tiež také drobné a teraz sú obaja vysoký a chudý. Takže si myslím, že aj ona sa vytiahne. Mám kamarátku, ktorá má o 4 mesiace mladšiu dcérku a vyzerá ako by bola o rok staršia od našej. A pritom ani ona ani jej muž nie sú vysoký a ja tiež nepatrím medzi najvyššie, ale môj muž ten je vysoký takže si myslím, že to je individuálne.... 😉

lusiamama
9. jún 2010

@oliinka no my sme ešte drobnejší Olinka 2 roky 4 mesiace 11 kg 88cm. 😉

zuzu101
9. jún 2010

Ahojte.môj malý mal pri narodení 2030g/43cm - 38tt.teraz má 10 mesiacov a má 7kg/67cm.pekne papá a je dojčený, no nieje to prijemné počúvať aký je malý oproti ostatným deťom v jeho veku.fakt je to rozdiel, ale oproti jeho pôrodným mieram si myslím že je to ok.

lucia20
9. jún 2010

moje baby vazia takto..... lucka- 4r. a ´6 mesiacov ma 18,3 kg a katarinka ma 3 r. a 3 mesiace a ma 14,5 kg. obe maju pekne superne postavy, celulitidu na prdelke a dvojitu bradu. :D

marorlinko
9. jún 2010

moj maly ma 3roky a 5mesiacov a ma 18.3kg,vysku 105cm, to sa narodil predcasne v 34tt mal 2850g a 48cm. kazde dieta j eine,,al epodla tabulky co som pozerala,tak maly j ev norme este,takze sa neobavam,nie je ani tucny,j enormalny,rad papa,beha,neposedi,takze asi tak.

veverca
10. jún 2010

Naša Tánička bude mať 3roky o mesiac- váži 17kg, meria 102 cm. Je trochu väčšia ako bol syn v jej veku.

davidko7- čo sa týka kolísania váhy v rozmedzí 1-2 dní, tak to je iba o "naplnení" bruška. Či je najedený, napitý, vycikaný, vykakaný.

dianab
25. júl 2010

my máme o týždeň 6 mesiacov a vážime 8 200 g. Malý nie je tučný, ale tak zdravo bábätkovsky vyzerá, faldíky trocha na ručičkách, na stehienkach, dnes sa dokonca sám posadil na chvíľku v lehátku.. silu mám poriadnu, ale samozrejme nedávame ho ešte sedieť 😀

cipriska
27. júl 2010

ahoj, moj maly ma 5 mesiacov, vaha 9 800. vyska nieco cez 70 cm. nevyzera vobec tlsty len je velky akoby mal 9mesiacov. je na nutrilione. vypije cca 1000. ludia na mna pozeraju akoby som ho krmila slaninou. 😝
inak je velmi aktivny. to zasa bude doktor na poradni vystrajat. ale co mam robit?!

dzobko
28. júl 2010

@cipriska ahoj, naseho dotoreho prezijes.... 😀 😀 😀 ...my mu tiez nepasujeme do tabuliek

anjelicek26
28. júl 2010

Pokial to neriesi lekar, neriesila by som nikdy vahu svojho dietata. Ved to je neporovnatelne. Kazde dieta ma ine geneticke predispozicie - inak velkych rodicov a pribuznych - a aj inak rastie - jedny rastu raz za cas par cm a potom dlhsie nic - ine rastu postupne...

Sasenka ma 13,5 kg a 96 cm - ma 4 roky a mesiac! Pediatricka na moje naliehanie skontrolovala stitnu zlazu a mala to hranicne, papame jod... Ale ja s mojimi 1,53 cm tiez nemozem ocakavat velke dieta, ze ano?

cipriska
28. júl 2010

@dzobko ahoj dzobko 🙂 tak to teda dufam. ja to nejak neriesim len on ma problem 😀

dzobko
28. júl 2010

@cipriska dolezite je, ze je maly zdravy a spokojny...a dotore nech si lame hlavu..........ked sa mu chce....my sme uz jednozuba selmicka...tak sa hadam onedlho pridate 😀

cipriska
28. júl 2010

@dzobko asi tak nejako. tak vy ste uz selmicka ? to je super. my este nie.