Aké boli vaše detičky, keď mali 20 mesiacov ?

anez30
21. jan 2020

Dobrý deň maminky, určite tu týchto príspevkov bolo už veľa , ale chcem sa spýtať na skúsenosti vás , skúsenejších mamičiek. Aké boli vaše detičky, keď mali cca. 20 mesiacov? Zdalo sa vam niektorej, že sú iné ? Môj syn nechce po nás nič opakovať, ide si svoje, mám pocit že nám nerozumie a podobne , je toho viac , ale je to mily usmievavý chlapček, len sa o neho bojím, chcela by som počkať do dvoch rokov , či nastane nejaká zmena. Mali ste aj vy niektorá takéto obavy o dieta a nejakým spôsobom sa casom akoby prebudilo, začalo viac vnímať a podobne? Čítala som veľa že sa detičky môžu aj po druhom roku zeazu akoby otočiť , budem rada za každú skúsenosť a radu, vdaka.

petruldo
21. jan 2020

@anez30 rozpráva?

pribinak
21. jan 2020

Ide si svoje ....čo konkrétne robí, čo dokáže?

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ludinka
21. jan 2020

@anez30 odporúčam návštevu logopeda a psychológa, obrat môže nastať, ale treba ho pozná trošku postrčiť, ako prvé odporúčam úplne vypnúť televízor, tablet mobil...prvoradá je interakcia rodic- dieta

ludinka
21. jan 2020

@anez30 to čo popisujete môže ale nemusí znamenať oneskorený vývin reci

anez30
autor
21. jan 2020

Rozpráva len svojou rečou, nerozumieme mu , keď niečo chce piť alebo niečo , tak nás zoberie do kuchyne , ukazuje prstom v knižkách na zvieratká ale len on keď chce, nie keď mu poviem ja , že úkaz napr hava. Rad sa naháňa , hra na schovávačku, ukáže aký je veľký, trápi má ani nie to , že nerozpráva, skôr to že neurobí to vo od neho chceme, asi najskôr preto , že nerozumie.

anez30
autor
21. jan 2020

@zuzudrnda ďakujem 🙂

deti95060810
21. jan 2020

myslíš autizmus?
pozri príznaky autizmu....SPOSA MARTIN...tam nájdeš príznaky...Ale bábo je ešte malé , to ti ani lekár nepovie ....
Ešte sú aj centrum včasnej intervencie....skús sa obrátiť tam...

petruldo
21. jan 2020

@anez30 takže s najväčšou pravdepodobnosťou to bude ťažšia forma oneskoreného vývinu reči s narušeným porozumením hovorovej reči, v preklade, dieťa ti nerozumie. odkiaľ ste?

petruldo
21. jan 2020

@anez30 ak si z trnavy, tak smer dr. Janošiková, kým Vás objedná, prejde nejaký čas a ona ti presne diagnostikuje, či sa jedná o NKS alebo Dialog v Bratislave

eriksonka1234
21. jan 2020

@anez30 už som to tu viac x písala, veru mala som obavy o syna, 2,5 roka nepovedal nič, stále skladal puzzle, správal sa dosť cudne. A to len preto, že všetko nasaval, dnes je z neho nadpriemerne inteligentné dieťa, gymnazista.

ludinka
21. jan 2020

@anez30 podľa toho čo píšeš má príznaky ako môj syn, teraz má 4 roky a už rozumie takmer vsetko, autizmus vylúčený, ale oproti rovesníkom je stále rok pozadu

anez30
autor
21. jan 2020

@ludinka a ako s ním pracujete? Chodí do normálnej skolky?

anez30
autor
21. jan 2020

@eriksonka1234 ďakujem , to má teší , dáva mi to nádej

ludinka
21. jan 2020

@anez30 chodíme len na logopediu, a do škôlky normálnej ale sukromnej, kôli tomu porozumeniu je to preňho lepsie

anez30
autor
21. jan 2020

@ludinka vdaka 🙂

ludinka
21. jan 2020

@anez30 keď mal rok aj devat mesiacov tak prvý krát doniesol vec čo som mu kazala, dovtedy nič nerozumel...tiež mal svoju hatlaninu...dôležité je naňho hovoriť jednoducho, napríklad jedno slovo si vyber a treba ho bombardovať s tým slovom neustále ,niekoľko krát za deň, napríklad ak má rád čaj, alebo nejaké iné jedlo vybrať a niekoľko krát za deň to slovo opakovať, ukazovať na ten čaj, upozorňovať .....napríklad tu máš čaj, čaj je dobrý, daj si čaj, kde je čaj?, Prines čaj....vždy to slovo zdôrazniť. Ukázať v knižke napríklad...a jedného dňa ten čaj prinesie....a dôležité je aby ho nič v domácnosti nerušilo, hlavne televízor vypnúť.

37373
21. jan 2020

@anez30 Môj, tiež nikdy nekyval, neukazoval,nenapodobnoval zvieratká, v 17. mesiaci začal rozprávať svojou hatlaninkou,, išiel si,, svoje,,
Až po 2.roku začal napredovať v komunikácii, je šikovný,, ale o niektoré veci sa vôbec nezaujíma a o niektoré až príliš. 5 mesiacov som ho dávala na serblik bez nátlaku a potom sa jeden deň vypýtal sám a odvtedy pekne chodí. Mali sme v rodine 4.dalsie deticky a každé šlo svojim,, tempom.

erickatt
21. jan 2020

@anez30 počuje dobre??

evuska135
21. jan 2020

Nas ma este teraz take stavy ze ma ignoruje a v 20mes to vtedy nic, az po 2r zacal viac vnimat, vie vela veci, ale nikdy neopakoval a ani slova mu este nejdu a ma 2r5m ja mu davam cas, mozno ma len trocha posunuty vyvin, je vzdy usmiaty, skace, hra sa, ma rad deti a hlavne pocuva len to co on chce 🙂

anez30
autor
21. jan 2020

@erickatt počuje, som si ista

ludinka
21. jan 2020

@anez30 ono je rozdiel keď dieťa nerozpráva, ako tu pisu viaceré mamičky, a keď nerozumie. Určite sa nakontaktuj na logopeda, napríklad u nás v Žiline sa čaká rok kým sa človek dostane na rad...

erickatt
21. jan 2020

@anez30 môj syn do troch rokov ignorant. Na nejake papa a ako sa mas ( tak tak vseliak) z vysoka kašľal. Kukal na teba ako na debila ako co odo mňa chces? Naj hra bola 543 x rozobrať a zložiť čokoľvek čo sa dalo . Za kybel matiek a srobikov bola top hračka.. a teraz studuje na vysokej odbor matika. Ta neukecanost mu ostala... Jeho denny rozhovot ( cez sms) se mnu. A, Kuty, ano, ok

monka5987
3. feb 2020

Ahojte hcem sa spýtať, môj syn má 2,5roka a nechce rozprávať, vlastne rozpráva ale všetky slová si skracuje na prvé dve písmená,, povie aj celé vety ale stále po svojom, mate s tým. Skúsenosti? V septembri by mal nastúpiť do škôlky ale bojím sa ze ho nezoberu keď nevie rozprávať ako ostatné deti.. Rozumný je veľmi len ta reč.. Neviem ci ísť logopedovi nieje zbytočné.. Viete mi nejako poradiť.. Ďakujem

anez30
autor
18. feb 2020

@eriksonka1234 ako cudne prosím? Môžete to priblížiť? Vdaka