Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

majamat
8. aug 2012

@something neviem, ci budes vediet, ked to napisem s diakritikou - chrčala. je to podobne ako chrapkanie. vydavala take zvuky pri dychani, ale nebolo to vyslovene chrapanie a obcas som to pocula aj ked pila mlieko.

e_z
8. aug 2012

@anita12
@alba24
Ahojte kocky, my sme sa tiez natrapili s refluxom, teda hlavne dcerka. Zavedenim prikrmov sa nam to nijak nezlepsilo (ako sme dufali a ako nam vsade tvrdili). Zlepsenie nastalo asi okolo roku. To si sice este vynimocne grckla, ale vascinou to aj prehltla (bolo citit z ust). Kazdopadne po tom roku to uz bolo v pohode. Tak vydrzte, ono sa to zlepsi, len niekedy to chce cas. Pred par dnami mali deti 4 roky a clovek na to nerad spomina, ale nasledky u nas nie su ziadne a ja som si asi o to viac uzivala, ked uz boli v pohode.

something
8. aug 2012

@majamat Hm, je dost mozne ze viem o co ide..zda mi,ze obcas aj maly vyda taky zvuk..musim ho viac sledovat

majamat
8. aug 2012

@something ked som sa pytala sestricky v nemocke, ona mi povedala, ze to nic nie je, ale toto moze robit aj reflux.

something
8. aug 2012

@majamat ja som tomu nejak nepripisovala ziaden vyznam..no uvidim u tej lekarky

majamat
8. aug 2012

@something myslis to chrcanie? ja som to tiez moc neriesila, ale prislo mi to divne, lebo mala to robila skoro stale uz od narodenia. postupne sa to nejak vytratilo.

1ivanka1
10. aug 2012

veeeeľmi nerada, ale do tejto skupinky patríme aj my ☹ na sone nám zistili reflux, určite ho mala od narodenia, ale všetci mi hovorili, deti grckajú, to je normálne. no mne sa to až tak normálne nezdalo, tak som si vydupala sono. a potvrdilo sa to. máme Sunar HA, tak som skúšala najprv s nutritonom, no po 2 dávkach neskutočný plač, asi kŕče v brušku... ☹ ☹ ☹ ☹ asi ju to zapeká...tak som nutriton vysadila a uvidím čo bude ďalej... ☹
neviem čo je lepšie či plač pre grckanie alebo doslova rev pre ucpaté bruško 😒

majamat
10. aug 2012

@1ivanka1 je to tazke ak prikrmujes len UM, lebo tam je presne davkovana ta zhustujuca latka - vlaknina, ktora brani grckaniu. mlieka HA su na predpis, ale mozno by bolo lepsie, kupit normalne UM a tam pridat Nutriton v mensiej davke, ako je predpisane. na 100ml sa dava 1odm., tak na 120ml mlieka by si mohla dat 1 odmerku, ale nemusi byt naplnena az po okraj. vlastne by si si urobila sama mlieko HA, resp. nieco medzi HA a normalnym UM. no neviem, ci je Nutriton na predpis. kedysi bol, ale teraz neviem. keby si to takto robila, asi by vas to aj dost draho vyslo. dalsia moznost je davat striedavo HA a obycajne UM s Nutritonom, pripadne aj bez Nutritonu. vtedy mozete skusit sirup Gastrotuss.

majamat
10. aug 2012

@jajatko tak ako sa dari?

1ivanka1
10. aug 2012

@majamat no dnes skúšam dávať len obyčajný sunar, je hustejší než sunar Ha, tak uvidíme ale musím zaklopať klop klop klop zatiaľ je to bez kŕčov a plaču...asi sa už k nutritonu nevrátim...vôbec sa mi to včera nepáčilo..a dnes ani negrckala...len uplne minimum! hej dala som aj menej toho, aby to nemala až také husté...nutriton mám na predpis, keďže máme refux...alebo aj akékoľvek iné mlieko AR... asi to skúsim radšej s tým sirupom...

majamat
10. aug 2012

@1ivanka1 tak pouzivaj obyc. mlieko a keby sa grckanie zhorsilo, tak skus ten Nutriton. sirup mozes podavat stale. mozno to takto bude lepsie. my sme na zaciatku kakali len s rurkou. potom uz to slo aj bez, lebo nikdy som malej nedavala plnu davku Nutritonu. nam Gastrotuss nezabral, ale niektorym drobcom zabera vyborne. asi je to individualne. nam pomohol prave ten Nutriton. Inak babatka s refluxom mavaju casto sucasne aj koliku. na to su kvaky Infacol, Sab simplex, alebo Espumisan. to je vsetko to iste. mozete skusit, keby nahodou znovu plakala. inak to mate fajn, ze vam to aspon sonom potvrdili. moja ked bola na sone, nedala som jej Nutriton, ale nepotvrdil sa reflux. mozno, keby ho dlksie neuzivala a mala by viac podrazdeny zaludok, by tam aj nieco bolo, lebo vtedy vobec negrckala, co teda nebolo u nej bezne. grckala nam aj s Nutritonom, akurat tak strasne neplakala po najedeni. takze sme si museli Nutriton kupovat. nastastie bola aspon na materskom mlieku.

1ivanka1
10. aug 2012

@majamat no my kakáme bez rúrky, každý druhý deň, včera nám kakala deň po dni a možno aj preto mala tie kŕče....áno aj to dokin hovoril, že tam má veľa bubliniek tak sa to prelína tak cvičiť a cvičiť...no ako keby to pomáhalo 😒 mám aj sab simplex ale s ním sa mi to zdá ešte horšie.. 😒 už som si začala viesť o všetkom evidenciu...no máš dobré že aspoň si kojila...ja bohužiaľ nekojím 😒

alecka
11. aug 2012

@1ivanka1 bolo by mozno dobre vyskusat aj ine ar mlieko, ktore sa nemusi zahustovat. nas nutriton velmi zapekal a potom bola mala nepokojna, lebo asi mala aj bolesti bruska. zapekal nas aj gastrotuss. okrem toho mi gastroenterologicka odporucala pouzivat gastrotuss obmedzene, len v minimalnych davkach max.3xdenne 2ml, ze mala je este mala, aby ho vela uzivala a to mala 4 mesiace. je to boj, treba vyskusat co malej sadne a hlavne treba vydrzat, ono toto neprijemne obdobie pominie.

1ivanka1
12. aug 2012

@alecka no hej musím niečo poskúšať,,no nutriton očividne zapiekol aj nás, teda vykakala sa potom ale po 4 hod. plaču 😒 😒 takže začnem skúšať aj niečo iné...lebo celkovo je taká nepokojná, nervózna, dosť plače..čo vám nakoniec sadlo? ktoré mliečko?

alecka
15. aug 2012

@1ivanka1 tak my sme papali ar-bebu, neviem ci bola najlepsia, ale po experimentoch s gastrotussom, nuritonom, po ktorych malu zapekalo a okrem grckania sme mali aj tento neprijemny problem, sme zotrvali na tomto um. tuto znacku tolerovala celkom dobre, ale grckanie skoncilo az vo 8 mesiaci, ked som presla na normalne kravske mlieko, takze si myslim ze ani na tomto um jej nieco nesedelo. nastastie sme to prezili a je to za nami 🙂 . drzim palce, aby ste nasli mlicko, co nebude trapit brusko 😉

1ivanka1
16. aug 2012

@alecka no beba ar, neviem či sa mi osvedčí,,,grcká aj tak, ale tie hrudky..pokaždé chytám nervy keď to robím, trvá to dlho než to dobre rozmiešam,aj tak sú tam hrudky a ona sa potom aj u papania rozčuluje lebo jej to dobre netečie ☹ ☹
neviem čo s tým....no a bojím sa že ju bude zapekať aj to... ☹ ☹

alecka
16. aug 2012

@1ivanka1 este je malinka, to grckanie sa eliminuje aj ked zacnes prikrmovat, nasa grckala len po um, ked mala pevnu stravu, malokedy. no a o tych hrudkach v bebe, to by som mohla aj ja rozpravat.....to sa neda rozmiesat, nam od zastupcov firmy prisiel navod ako to treba rozrabat a verim ze ziaden z tych ludi to v zivote nerobil, lebo by nevypisovali take zarucene navody 😕 ..., neslo to ani v teplej, ani studenej vode, nijako.....pamatam sa ako som s dcerou isla na trening a zatial malu strazili rodicia, napriek instrukciam sa im podarilo "umutit" hrcu hustej "veci", ktora sa ani nepohla z flase a v hysterii mi volali, okrem revu malejsom nepocula takmer nic....... my sme to potom vyriesili tak, ze sme zarobene precedili cez sitko. no co ti budem rozpravat, ohromny komfort 😠 😠 😠 ked sme niekam isli, museli sme so sebou trepat okrem mlieka, vody, flase, dalsiu nadobu na rozrobenie a sitko 😠 , skratka uzas.....ale nastastie ju po nom nezapekalo, tak treba len vyskusat a booooozsku trpezlivost 😉

1ivanka1
16. aug 2012

@alecka no niektoré dni grckáme veľa, niektoré menej...no ja sa tiež tým upokojujem, že keď pôjdeme na normál stravu sa to nejak umierni...no o tej bebe..ja mám sto chutí sa na ňu vykašľať..uvidím ako jej sadne...ale za toto by jej mala sadnúť kráľovsky...ale mám sto chutí ju vysadiť už len kvôli tomuto...šak to nie je možné...tiež som rozmýšlala nad sítkom, ale tým pádom to riedenie nie je také lebo 3/4 sa nerozpustí...tak to je o čom potom???? 😒 😒
tiež by som pozdravila tých zástupcov ich firmy!!!

alecka
18. aug 2012

@1ivanka1 aj u nas to bolo, raz dobre, takmer negrckave dni, ine cele pregrckane ☹ . my sme si rozrobili bebu v zatvaracich nadobkach, tam sme ju "rozsejkrovali" taku pol-1minutku a potom preliali. mlieko obcas bolo redsie, ked ostalo viac hrciek, ale nemavali sme tak ze sa nam 3/4nerozpustili. ak sa nezadarilo rozbit vacsinu hrc, radsej som zarobila nove. tak treba len poskusat.....

andrema
19. aug 2012

@1ivanka1 ja som pressla kvoli tomu zlemu rozpustaniu beby ar na normalnu bebu a hustim to nutritonom, to sa mi vzdy pekne rozmiesa...aj nam zostavalo kopec beby as nerozmiesanej a bolo to ako sopel doslova

1ivanka1
20. aug 2012

@andrema no je to otrasne ta beba..len mne sa zda ze z nutritonu sme mali krce... 😒 😒 no kazdopadne to skusim este raz lebo je to nenormalne to rozmiesavanie. to si ani nikde nemozem zobrat termosku lebo to musim najprv v studenej,potom v teplej cele to trva cez 5min, a mala placeeeee a placeeee...no je to hotova katastrofa!!!!!!!!!!

1ivanka1
20. aug 2012

@alecka no skusam vsetkymi moznymi sposobmi..ani tak ani tak.... 😒

jajatko
22. aug 2012

@majamat ahoj prepac ze odpisujem az teraz vobec som si nevsimla upozornenie. tak dari sa uz podstastne lepsie, este mi mala grcka ale je to v norme, teraz som skor riesila brusko, kupila som jej espumisan L a akotak pomaha, snad sa cez tieto vsetky tazkosti dostaneme conajskor.

majamat
22. aug 2012

@jajatko tak to je super. vsetky deticky z toho vyrastu, len niektore skor, ine neskor, len skoda, ze sa musia trapit a rodicia s nimi. mat dieta nie je jednoduche.

jajatko
22. aug 2012

@majamat to mas uplnu pravdu, tolko co som sa naplakala a obvinovala no uvedomila som si ze tym jej este viac ublizujem lebo tu moju nervozitu a smutok dostava v mliecku, stale nie som uplne v pohode lebo sa o nu bojim ale snazim sa byt silna hlavne kvolu nej. neodpustila by som si keby sa jej nieco stane. aj doktorka mi povedala ze prilis stresujem ze u takychto deticiek je to normalne, no ja som este novomamina a preto to asi beriem tak.

majamat
22. aug 2012

@jajatko to poznam. niekedy som bola fakt zufala. mala mi cele dni prerevala, nic som nemohla robit. narodila sa v januari a od februara do konca aprila mm robil cele dni. bola som na nu sama. v noci som varila, zehlila a pod. doma bordel, nedalo sa vobec upratovat, lebo som ju cele dni vlacila na rukach. spavala mi strasne malo. 1-2 hod. denne, co je na novorodenca malo. ja som jej materske mlieko odsavala a davala s flasky s Nutritonom. aj to odsavanie bolo narocne. nedalo sa, lebo mi stale plakala, ked nebola na rukach a ja som to nemohla pocuvat. nastasie my to mame uz za sebou.
a ta doktorka ta sice chcela ukludnit, ale nie je to take jednoduche. mne sa mala pravidelne s mliekom dusila, ked jej vbehlo do nosa a neabudnem, ako sa nam dusila, ked sme spali. vtedy to bolo hrozne a keby sa mm nezobudei, tak si ani nechcem predstavit, co by sa stalo.

jajatko
22. aug 2012

@majamat boze to je strasne.. neviem si to predstavit. ja mam malinku docela dobru place iba ked je velmi zle inak len tak postonkava a ked sa jej prihovaram smeje sa, no s tym ze ked nespi mam tiez rovnako lebo tiez nemozem nic robit v tomto teple satku nosit nechcem tak ju mam v postielke kde sa hra s kolotocom, potom v autosedacke odkial na mna pozera ze co robim a striedavo na rukach. obdivujem ta ze si to zvladla, lebo je to naozaj tazke a hlavne ked je clovek unaveny ma velmi tvrdy spanok, preto je to nebezpecne. my sme kupili monitor dychu ale nemozeme ho pouzivat lebo mala cestuje po postielke a potom to falosne pipa a je to fakt hrozny zvuk tak sme to vypli a spoliehame sa na anjelov nech nam daju vcas vediet keby nieco, tak ako vam.. drzte sa, si zlata mamina a mozes byt na seba pravom hrda.

majamat
22. aug 2012

@jajatko zvladneme vsetko, lebo musime, pre nase deticky. neboj, ani sa nenazdas a tiez to budete mat zachvilu za sebou. cas strasne rychlo leti. my mame monitor dychu a pouzivali sme ho do 1r a v pohode. bolo zopar aj planych poplachov, ale malo. ked bola Veronka mensia, tak sa nehybala, lebo spavala v zavinovacke. a ked bola vacsia, tak zas bola tazsia a zachytilo to pohyb. dokonca aj ked stala na okraji postielky. a to sme mali podlozeny matrac. casto sa mi stavalo, ze pipal, ked som poprezliekala postielku. asi som zle dotlacila matrac a bol ciastocne vo vzduchu. ked som to napravila, nepipal. ozaj a aj my sme si kupili nosic a nastastie to bolo v zime, ale zas vsetko sa s tym neda. zehlenie a varenie a nie a aj umyvat riady sa mi dobre nedalo, lebo som nedociahla dobre na umyvadlo. my sme mali chicco v ktorom moze dieta aj lezat. malej sa tam celkom pacilo.

ketusik
24. aug 2012

Ahojte, vidim ze je tu vela popisane o refluxe a jeho prejavoch. Nas drobec ma za par dni 3 mesiace. Zacalo to vsetko kolikami v 2 tyzdni... aspon to sme si mysleli, alebo na samom zaciatku zaberali kvapky - najprv espumisan, ked prestal tak babycalm, nakoniec sme presli na sab simplex a feniklove cajiky + samozrejme masaze a Pupik. Postupne vsetko prestalo fungovat! Pred mesiacom ale chytil take stavy ze 2 tyzdne nespal cez den ani v noci - iba na mne - stacilo ze som sedela, nemusela som chodit - iba ked chytil uplne krce, vtedy som sa trosku presla a bolo dobre.No aj tak sa vela prevaloval a budil sa. Kedze negrcal - iba obcas a maalinko - tak nas ani nenapadlo ze by mohlo ist o reflux a palenie zahy. Az po tych sialenyh stavoch, kedy uz nechcel ani papat a hrozne plakal, nas lekarka upozornila ze to moze byt tym. Nasikmili sme postielku a zrazu maly spinkal aspon v noci. Cez den sa ale nic nezmenilo. Posledny tyzden sa to ale opat vratilo ☹ maly v noci nespi, kruti ho (kedysi pri tom zdvihal ritku a prdel, teraz len vzdycha a prevaluje hlavinu zo strany na stranu). Nas problem je aj ten ze maly kvoli tym prdikom spi len na brusku ☹ inak nezaspi - iba na rukach. Je to tazke, neviem ako mu pomoct. Uz nespi ani v kociku ☹. Cele dni travime na zadku, vylezieme na vzduch ale iba na kratko lebo zacne kricat ked ju unaveny☹. Co sa tyka kojenia, kedze som na maleho sama (nespim v noci ani cez den) a malinky hrozne rychlo pribera, stracam mlieko. S tym som sa tiez trapila mesiac kym som sa zmierila s prikrmovanim umelym mliekom. Skusame aj nutriton - na lyzicke mi to spapa, ale aj tak pocujem ako sa mu pri odgrgnuti alebo po vrati papanie do pusy ☹. Je nieco co vam zabralo? Citam tu o Nutrilone AR a rakuskych kvapkach Ulcogant. Teraz davam malemu Nutrilon anti colics - z toho pekne prdka, tak sa bolim ze ked prejdeme na AR-ko tak zas bude zduty. Boze, je to nekonecny kolotoc.... A aj ked to nikomu nezelam zazivat, som rada ze tieto problemy nema len nas malinky. Lebo v nasom okoli su len spokojne a kludne babatka ☹!

majamat
24. aug 2012

@ketusik este by ste mohli skusit ten Gastrotuss. je to sirup, ktory urobi v zaludku zatku, aby mliecko neslo hore. mozno mu to pomoze. aspon na noc, aby ste sa vyspali. a cez den, hlavne von skus nosic. je uz vacsi a moze byt v sede v nosici a tak sa mu mliecko nebude vracat tak hore. zachvilu uz budete prikrmovat a moja z prikrmov nikdy nevracala, ale s mliecka a aj caju, v ktorom bol Nutriton stale az do 10m. prikrmy som jej robila trosku hustejsie. neboj prejde to, aj ked zaciatky su strasne tazke a teda, ked si na dieta sama, tak mas co robit. my mame 19m a uz na reflux len spominam, aj ked v poslednej dobe jej obcas nieco vybehne do hrdla. asi je to tym, ze mi poriadne nechce jest, len sladkym a slanymi blbostami by sa napchavala. uz nech skonci leto, lebo doma jej to nedavam, ale von mamicky svojim detom nosia a mala pri tom stoji, jak keby som ju drzala doma o hlade. to preto, ze to doma nema.