Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aké medicíny pre bezlaktózové deti?

kubikevik
27. sep 2012

Ahojte maminy s detickami, ktore maju intoleranciu laktozy. Prosila by som Vas o radu, ...ake mediciny davate detom pri beznych ochoreniach...na teplotu, kasel, sopliky, zahlienenie...? Maly ma 2,5r. a zatial, co sme pouzivali, take klasicke, zda sa mi, ze mu to nerobi dobre na brusko...Dakujem velmi pekne.

lilysk
27. sep 2012

@kubikevik Pokial v tom nie je laktoza tak by mu to nemalo prekazat .Moje deti aj ja mame intoleranciu a v pohode davam paralen ,hedelix,stodal ....v tych liekoch nie je laktoza .
Laktoza je len v mlieku .

buba08
27. sep 2012

@lilysk aj ja mám intoleranciu laktozy a tiez mám niekedy problém s liekmi, pretože laktoza nie je len v mliečnych výrobkoch, ale je súčasťou mnohých liekov (ako spojivo), takze vždy treba citat príbalove letaky a najlepšie ešte v lekárni, aby ti vedeli dat liek, ktorý laktozu neobsahuje, takze asi na toto sa @kubikevik pýtala. Samozrejme v sirupoch a kvapkach laktoza nie je, ale vo väčšine liekov je, čo potom nám alergickym na laktozu robi problém ☹

abbey1
27. sep 2012

@lilysk Kiež by bola laktóza len v mlieku. Väčšina tabletiek, aj homeopatické, má v sebe laktózu a asi by si sa divila, čo so mnou dokáže urobiť jedna taká malá tabletka. ☹

abbey1
27. sep 2012

@kubikevik Naozaj nezostáva nič iné, len čítať zloženie a donútiť k tomu i lekárku pri predpisovaní liekov. neviem, či využívate aj homeopatiu. Tam už našťastie začali vypúšťať laktózu, i ke´d ešte nie úplne pri všetkých.
Ale z osobnej skúsenosti viem, že aj mne, dospelému človeku, už jedna malá tabletka s laktózou spôsobí strašnú neplechu.

lilysk
28. sep 2012

@buba08 Tak vidis to som nevedela ,ale potom asi podvedome som stale dala sirup aj pre seba kvapky ,lebo uz sa mi neziadalo ltabletky ani kupovat .Inak ostatne potraviny citam vsetko ,ale lieky nie ...tak teraz uz budem aj toto studovat 🙂

kubikevik
autor
28. sep 2012

@lilysk @buba08 @abbey1 ...no ved to ano, treba citat, ...aj citam, len som chcela skusit, ci sa nieco nove nedozviem 🙂 ...lebo ved vselico, aj ked v nazve nema priamo laktoza, moze je skryta laktoza a skodi... V kazdom pripade dakujem za reakcie 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli