Aké sú toto vyrážky?

savrtica
19. júl 2014

Ahojte maminy, už som zúfalá. Stretli ste sa niektorá s takýmito vyrážkami? Malý ich mal na začiatku len zopár na lakti, potom sa to rozšírilo po celej rúčke, na stehne má už tiež výsev a začínajú sa mu rozširovať na bruško, a chrbátik. Boli sme u kožnej, tá nám dala Fenistil kvapky a emulziu Locoid Crelo 0,1%. No to mu vôbec nezabralo, žiadny účinok, skôr mám pocit že sa mu to ešte viac rozmnožilo po tele. Kožná sa vyjadrila, že je to alergia na slnko, ale mne sa to nezdá. Lebo na slnko ani nechodíme, a ked ideme vonku, tak má malý dlhé rukávy aj nohavice, takze je chránený. Poradte ak ste sa s týmto stretli, čo zabralo na to. Najhoršie je, že to vôbec nemizne, má to už cca 4 týždne a každý deň je toho viacej. Občas si to škriabe, ale inak mu to nejak neprekáža. Len sa bojím aby to nebol exzém alebo niečo vírusové. Z jedla to nemá, bo je všetko čo aj predtým. Ďakujem za každú radu.

slniecka85
9. sep 2016

jedna sa apec syndrom,zvykne tomu predchadzat bejaka viroza alebo choroba,vysev je najrov na jedenj oolovici tela a postupne v priebeh u tyzdnov sa rozsiruje na druhu polovicu az vymizne sam od seba,trva to 5-6 tyzdnov ,staci potierat vodou riedenym tekutym pudrom...ted au nas to bolo to...

jomini
15. nov 2016

@danielaspa ako vam to prosim zistili?

jomini
15. nov 2016

@savrtica prosim, co to nakoniec bolo a ako ste to liecili?

danielaspa
16. nov 2016

@jomini len na zaklade konzultacie a to, ze to videla pani doktorka. Myslim, ze mala pravdu, skutocne nam nic nezaberalo ani trosku. Drzim palce!

savrtica
autor
23. nov 2016

@jomini no veľká neznáma dodnes, neviem z čoho to mal, ale ako som mu nasadila prísnu bzl dietu a vykašlala sa na všetky mastičky a krémiky z lekárne, iba čistý kokosový olej na potieranie s levanduľovým olejom, tak sa mu to krásne začalo hojiť a miznúť, ostali mu potom také biele fliačiky, ale cez leto mu to pekne opálilo a nemá nič. teraz je už všetko aj lepkové, nevrátilo sa to,tak dúfam, že to bola len nejaká imunitná odpoveď organizmu. ale sme sledovaní každoročne na gastre.

vargula
24. nov 2016

@savrtica Prosím ťa, mame podobné príznaky.Alebo teda mohla by si sa vyjadriť či máme aj my túto diagnózu?Malej sa pod pravym kolienkom vyhodili drobne vyrážky a trvalo to zhruba 4 dni a nemizlo.Potom sa objavili na ľavom boku tiez a viac a na lavej rucke tiez a zacalo ju to svrbiet.Teraz ma drobne vyrazky po dvoch tyzdnoch vsade tak rozne a nezaberaju velmi masticky ani s kortikoidmi.Bojim sa prestať s mastickami lebo aspon zabranuju skrabaniu.Ako dlho ste to mali vy?Lebo nas uz chcu poslat na krv..a mala ma rok a pol a hrozne ju to stresuje...

savrtica
autor
25. nov 2016

@vargula ťažko je mi to súdiť podľa fotiek, ale vyzerá to podobne ako u nás. tiež zo začiatku len pár malých "nevinných" vyrážočiek, jemu to začalo od malíčkov na rukách a potom sa to rozšírilo po celých rukách, nohách a nakoniec aj bruchu a chrbte. Mali sme to zhruba 3-4 týždne možno aj viac, už sú to dva roky odvtedy, tak si presne nepamätám. vekovo mal tiež zhruba okolo 1,5 roka. Jeho to nesvrbelo zo začiatku ale potom už áno. Ja som tie mastičky nechala tak, lebo sa mu to len zhoršovalo po nich, a zčervenalo mu to ešte viac. Presnú diagnózu nám nikto nedal, ale určite to nebola alergia na slnko ako sa vyjadrila kožná.

vargula
25. nov 2016

@savrtica Ďakujem pekne za odpoveď 🙂 Dnes na nás pozrel primár a tiež skonstatoval APEC syndróm neznamej príčiny.Máme sirovu masticku.
Hádam to už konečne prejde.Ešte raz ďakujem 🙂

iveta2986
28. nov 2016

@savrtica dobrý deň,dcérka má takéto vyrážky na líčkach a na plieckach tu vidno keď mala líčka čisté,ale časom sa postupne objavovali a bolo ich viac,najprv som myslela že od slniečka,,,mastím líčka zo SUDOCREM,je to lepšie ale chcem aby zmizli natrvalo,,,ku kožnej nemám chuť ísť lekári hneď alergia a lieky by som nechcela už od teraz keď je ešte maličká,,,prosím pomoc a radu čím by som mohla mastiť,čím to nepokazím,ďakujem

san_dra11
28. nov 2016

@iveta2986 neviem ci by som sa s tym takto zahravala podla mna by bolo rozumne ist ku koznej co k tomu povie. Sudocream je fajn, natierala by som to aj nadalej ale urcite by bolo vhodne sa ist aj lekarke ukazat, nevies co to moze byt

iveta2986
29. nov 2016

@san_dra11 áno jasné,to teda pojdem

vargula
29. nov 2016

@iveta2986 mne lekarka povedala ze alergia na mlieko je väčšinou na lickach ale skusim ti poslat obr.tiez s apec syndromom.Lenze ak sa to nebude sirit na cele telo postupne tak to nie je ono...

vargula
29. nov 2016
iveta2986
29. nov 2016

@vargula tiež si myslím že od jedla,naša pije NUTRILON od malička tak to nebude tým,ale keď spapká mandarínku alebo ovocie podobné,alebo aj paradajku je toho viac,navštívim lekára,uvidím čo povie ďakujem pekne

iveta2986
30. nov 2016

@san_dra11 dobrý deň,dnes sme boli u lekára dal nám mastičku,keď sa nezlepší tak navštívime kožnú

darja12
2. apr 2017

@savrtica ahoj, čo to teda bolo?

kondaska1
9. apr 2017

@savrtica ahoj, skoby som o nas citala, tiez to zacalo od malicka na ruke a postupuje to dalej, uz to ma asi 3 tyzdne, nesvrbi ho to len to pokracuje kade tade, na brusku, nozkach a chyta uz aj druhu ruku. Akurat dnes som zacala vyradovat potraviny z jedalnicka. Chcem sa opytat, za kolko Vam to cca zmizlo. Dakujem

vargula
9. apr 2017

@kondaska1 u nas tak tusim za tych 5-6 týždňov od vzniku.Masticky nepomahali iba trosku tlmili.Odišlo bez stopy samo 🙂

kondaska1
9. apr 2017

@vargula dakujem, ja teda dufam ze to je ono, velmi sa to podoba a ma to ak rovnaky priebeh. Chcela som uz ist k dr s tym, ze ci to nie je nieco virusove lebo bol aj chory, ze ci to s tym nejak nesuvisi ale tak pokial sa to nebude dalej zhorsovat tak este pockam a skusim s nou konzultaciu cez mail.

savrtica
autor
9. apr 2017

@kondaska1 ahoj, no nejaký mesiac aj viac sme sa s tým trápili, mastičky nepomáhali, tak som iba kokosovým olejom a levanduľový olej potierala a z jedál som vylúčila, všetko múčne, všetko v čom mohol byť obsiahnutý lepok. Potom sa mu to za cca 2 týždne upravilo, ostali fliačky také biele, ale slnko mu ich vytiahlo keď sa opálil a nezostalo nič. Potom som postupne pomaly mu začala dávať aj lepkovú stravu, teraz je všetko. Na koži sa mu to už nezopakovalo.

kondaska1
9. apr 2017

@vargula este sa opytam, aj nejaku dietu si nasadila? Bezlepkovu alebo nemliecnu? Ze ci to ma zmysel...

vargula
10. apr 2017

@kondaska1 nie, žiadnu.Aj ked zo začiatku som si myslela ze je to z mlieka.Ale nebolo to tak.Ono ten apec syndrom je pravdepodobne virusovy, takze dieta by nezaberala.A aj ten vysev je uplne iny ako klasické alergicke ekzemy.Nič len cakat treba a trpezlivosť 🙂

dena2343
21. apr 2017

@uglybetty1234 dobrý den. Máme presne také isté vyrážky. Zacalo To na kolienkach. Kozna nam dala masť robenu a že to máme každé 3 deň zdrat pilingom dole a každý deň natierať mastou. Zo začiatku to zmizlo no po týždni sa to znovu vratilo a je toho už celé stehná aj lýtka. Čo vám zabralo prosím vás už som zúfalá ž toho. Ďakujem

vargula
21. apr 2017

@dena2343 nič nezabralo..musíš len čakať.Samo to prejde.My sme peeling nemali.Skôr sme hydratovali..masticky nepomahaju.Fakt to prejde samo za tých zhruba 5 týždňov...

kondaska1
21. apr 2017

@dena2343 ano potvrdzujem, nicim som nemastila a uz to mizne, takmer to uz nevidno. Mne to pride na jemnu detsku pokozku prilis brutus ze peelingom zdrat dolu. Vyrazku nezderies tak ze ju odstranis, iba tu kozu poranis a este sa to moze aj niecim infikovat. Ja som to nechala tak, a aj ked sa to sirilo a vyzeralo zle z dna na den, postupne to ustalo a zacalo sa lepsit same. Ku koncu ma tu kozu taku suchsiu tak ju mastim excipialom, inak nic. Trvalo to cca 6 tyzdnov

dena2343
22. apr 2017

@vargula
@kondaska1 my to máme od 10 mesiacov takže už 8 mesiacov a nic nemizne. Včera som bola u kožnej tak nam dala inú masť tak uvidíme.

kondaska1
22. apr 2017

@dena2343 tak to potom nie je APEC syndrom ale niečo ine, nemože to byt alergicka vyrazka? treba zacat skusat vyradovat potraviny, najskor mliecne aspon na týžden-dva, ak nezaberie tak vylucit lepok a testovat, len vylucenie alergenu sa ukaze na koži az po par dnoch, nie hned, cize preto treba cakat aspon týžden ci to je ono... alebo nejaký bacil v tom nie je? pripadne prasok na pranie? alebo material oblečenia? alebo kandida na koži?
pride mi divne že dr dava 8 mesiacov masticku ktora evidentne nezabera a nepatra dalej po pricinach, pripadne zmenit kožnu ked jedna nevie, druha može mat viac skusenosti. hlavne nedavajte takemu malému dietatu na kozu kortikoidy, tie iba potlacia zapal dovnútra ale neliecia a maju vela nežiaducich vedlajsich ucinkov. odfotte tie vyrazky nech sa pozrieme ako to vyzera, možno budeme vediet viac poradit...

dena2343
12. máj 2017

@kondaska1 dostali sme ďalšiu masť teda púder hnedý. Trochu to preliecil ale nemizne to. Keď sa mala zobudí odfotim jej nozicky. Už som zúfalá z toho. 😔

vargula
12. máj 2017

@dena2343 pošli fotky potom teda.A ja by som skúsila pozrieť aj do psychosomatiky.U nas to väčšinou sedí...A veľa lekarov s tym uz pracuje.

kondaska1
12. máj 2017

@dena2343 ja si myslim že ked to mate už tak dlho že to musi byt niečo ine, inak vyrážky su vonkajsi prejav niečo vnútorného, mastičky moc nepomožu, oni nevylieča pričinu iba potlacia priznak. zacala by som patrat po iných pricinach, hlavne alergie potravinove. posli tie foto nech sa kukneme, viac hlav viac vie...