Aké sú vaše skúsenosti s Rectodelt čapíkmi?

lenkabuckova
15. nov 2011

Ahoj, máte niektorá skúsenosti s týmito čapíkmi? Ďakujem

zuzana581
15. nov 2011

Ahoj. Ja som ich používala. Dcéra mávala silné laryngitídové záchvaty, ale na tie nezaberali. Aspom nie dostatočne rýchlo a intenzívne na to, aké záchvaty mávala. Vždy sme skončili v nemocnici na hydrokortizone. Neskôr, keď jej tá laryngitída polavovala, ako dcéra rástla, tak jej zaberali. Malému na laryng. kašel spojený s miernou dýchavičnosťou zabrali perfektne.

maznacik007
15. nov 2011

je to cisty kortikoid teda presne prednison a dava sa pri akutnom laryngitidickom zachvate.... my podavame uz ked to prechadza do spazmu /teda pocut a vidiet ze tak sipavo dycha ze sa nevie nadychnyt a opucha mu hrdielko.... vtedy dame cely cipok a ideme na pohotovost kde inhaluje prip. podla potreby infuzia

tieto cipky sa v nemaju podavat ako prevencia pred zachvatom... je mozne ich podat pred zachvatom ale ja to nerobim az v momente ked je jasne ze calcium, chlad a ostatne prostriedky na laryngosku nezabrali....

este ma napadlo raz ho mala dcera po alergickej reakcii na ATB podali jej ho na pohotovosti a potom sme sli do nemocky...

inak ma vela silnych vedlajsich ucinkov a je to hormon... takze fakt podanie treba zvazit .... hoci v pripade dusenia dietata nie je co zvazovat... vtedy je rad clovek ze nieco co ako tak zaberie ma...

exupery
15. nov 2011

Malej ich dr.predpisal ,ked mala laringitidu,na noc,aby mohla spinkat v klude a nemala zachvaty kasla-pomohli.

dadulkasch
15. nov 2011

ahoj,mali sme ich aj ich ešte mam,pomohli nam dobre malá mala zachvatovy kašel,skôr bol problem dať jej čipok lebo neni na to naučena

ullka
4. jan 2013

Syn ich dostal na laryngitidu a zabrali takmer hned,velmi sa mu po nich ulavilo.

koniarova
4. jan 2013

Odporúčam, zabrali aj na laryngitídu aj na reakciu na atb.

lejlla
4. jan 2013

Aj u nas na laryngitidu zabrali takmer okamzite...

lubenka01
7. jan 2013

my sme ich dostali tiež na laryngitídu, na noc aby nemala záchvaty kašla, ale lekár povedal, máme dávať len dve noci, niesmú sa podávať dlhodobo

nana
7. jan 2013

Nam velmi pomahaju ked maly dostane zachvat v noci, uvolni mu to dychanie a potom samozrejme rano k lekarke. Ale ich max. 2x - pri zachvate a druhu noc. U nas je to zatial to jedine co zaberie skoro hned. Potom samozrejme sauna v kupelke, alebo studeny vzduch na balkone.

zuzin78
7. jan 2013

Ahoj ja som ich prednedavnom pouzila pri starsej dcerke, nevedela sa nadychnut . Pomohli jej tak som rada , ze sme tie cipky mali doma . doktorka nam ich predpisala aj mladsej , lebo bola dychavicna , ale nastatsie sme ich nemuseli pouzit . Klop klop klop
Je to cisty hormon ale ked dieta nevie dychat rodic je rad , ze nieco doma ma a nemusi utekat do nemocnice . Ale nie kazdemu zaberu .

myshalka
7. jan 2013

moje skúsenosti sú velmi dobré

danka728
13. máj 2013

tiež som ho v noci použila mala cely den kašlala a vnoci tak isto nič nezaberalo ani spreje ani kalcium až čipok vdaka že take dačo existuje

montinka
4. jún 2013

baby neviete od kolkych mesiacov sa mozu davat. Mala sa zobudila a sem tam kasle-steka ako Filip ked ma dostat laringitidu.a teraz neviem,ze keby nieco,ci jej ich mozem dat.bude mat 9m.

sampo
4. jún 2013

ja som ich pouzila jediny krat..ked sa moje 16mes. dieta dusilo kaslom..ciste zufalstvo to bolo vtedy. Neviem, ci zabrali, uz si nepamatam... skusali sme vtedy mozne aj nemozne..ale ked som sa spatne vratila k pribalovemu letaku, som si povedala, ze muselo by byt veeeelmi velmi zle, aby som po nich siahla znova ☹ 😅

mery73
4. jún 2013

ahoj mne lekarka poradila-ked mal maly 10.mes.ze mozem dat ale iba polovicku ale to iba vtedy ked sa mi v noci zacal dusit pri laryngitíde 🙂

svetlusa12
6. jún 2013

u nas sa davaju malej / 2r / vzdy ked ju chyti laryngitidovy zachvat. da sa povedat, ze okamzite sa jej ulavi

domuska41
20. júl 2015

Prosim vas mamicky poradtemi moja malicka ma 9mes a noci stale kasle budisa nemoze spinkat mozem jej dat cipok Rectodelt 100mg

poleva
16. dec 2016

@domuska41 stara otazka ALE URCITE NiE..rectodelt nie je iba tak na kašeľ hocijaky

simona99
10. feb 2017

uz sa nedaju zohnat v lekarni :(

poleva
10. feb 2017

@simona99 na predpis vam ich urobia v lekarni

zenaroka
27. mar 2017

@poleva mne ich Dr. nechce ani predpísať, lebo ich žiadna lekáreň u nás nerobí ☹ Tak teraz zoháňam, len už som zúfalá, lebo malému pri záchvate dosť rýchlo pomôžu ☹ A teda záchvaty má dosť často...

adka31
27. mar 2017

za mňa nikdy. dcere ako 4 rocnej sa po nom zošupali pery a konecnik do masa. trvalo to roky, kym sa z toho dostala. ale my sme asi ojedinely pripad, lebo nasa dr. mi povedala, ze taky pripad este nemala. teraz ich chcela predpisat synovi (3 roky), ale nechcela som to, uz mam strach.

poleva
27. mar 2017

@zenaroka ja som z košíc, tu ich robia.,...škoda že vám neviem pomôcť

simvlaso
8. apr 2017

Vcera ich dostala moja dcera a mali ich v lekarni a tiez som z KE

majkam6
8. apr 2017

pomozu ale treba pouzivat velmi uvazlivo je to strasne svinstvo.ale ked sa inak neda tak pouzit.ja som ich pouzila 2krat ked bolo velmi zke a nic nepomahalo a samozrejme ked som si bola na 100percent ista ze laringitida,ziadne take ze preventivne ale klasicky zachvatovy kasel.vyrobene v lekarni maju zaruku len 6 mesiacov hoc su v chladnicke

janula2511
7. máj 2017

Ahojte nemá niekto prosím vás na predaj rectodelt alebo prednison cipky?

poleva
7. máj 2017

@janula2511 to musi byt v chladnicke

janula2511
8. máj 2017

@poleva a máte na predaj?

poleva
9. máj 2017

@janula2511 take lieky nepredavam

sendy13
26. jún 2017

Baby my sme teraz chytili laryngitidu od zimy...skoro som odpadla....ze v lete😢😢😢😢😢dala som jej cipok ...bude mat 3 rocky...ako tak uz vie ze ma byt v klude....muz ma doslova zdrb .. ze nemam ju dat pri mrazak ze chyti este zapal uc....este vonku fuuuka ....zaspala na mne na balkone😕vahala som ci ist hned na pohoto... ale zaspala a pockame....takze uz nic studene ani kricat