Ako často kúpať bábätko?

vikuss
25. okt 2010

Ahojte, chcem sa opytat ako casto treba kupat babo?
Nas maly kupanie zboznuje. Okrem toho, ze je to jeho najoblubenejsia cast dna 😀 , patri to aj vecernemu ritualu...kupanie, papanie, spinkanie...
Takze ho kupeme kazdy den.
Ale pocula som aj nazory, ze nie je dobre kupat babo kazdy den, ze sa tak zmyva ochranna vrstva na pokozke, alebo nieco v tomto zmysle. Tak neviem.
Potesim sa kazdej odpovedi, skusenosti ci nazoru.
Vdaka. 🙂

maryanna
25. okt 2010

ahoj, my sme kúpali každý deň, kvôli režimu, v rovnakom čase kúpanie, papanie spanie, ako píšeš, ........ osobne, mne to príde také že aj dieťa sa potrebuje po celom dni osviežiť aj keď sa nejako nepotí alebo čo , ale pre také malé dieťa je jediný medzník dňa kúpanie, lebo večšinou ešte deň s nocou nemá tak, lebo veľa spí a podobne.....takže tak, ohľadom tej vrstvy tak nemalo by sa keď už tak každý deň umývať s mydlom, resp po kúpaní mazať olejom, to ničí vrstvu, pretože koža si zapametá že sa nemusí premasťovať lebo stále je namastená....ja som mastila každý druhý tretí deň....ale len trošičku na niektoré časti tela, predsa sa koža naťahuje.......

dominikaluis
25. okt 2010

ja tiez kupem malicku kazdy vecer a predstav si ze v porodnici {rodila som v uk} mi malu vobec neumyli a ked som sa spytala preco nie je umyta tak myi povedali ze babatka sa nemaju umyvat az po 7 dnoch a potom tiez len 3 -4 den ale mne sa to nezdalo spravne ,moja mala dost grcka po cas dna tak ze vecerny kupel potrebuje a tiez sa neskutocne tesi na kupanie 🙂 😉

dajna11
25. okt 2010

no pravda koli rituálu aj my kupeme každý den. okupeme,napapáme a spinkáme.voda je príjemna na bruško,unaví a bábo....ale ked sme šli z porodnice tak nám dr.hovorila že podla najnovších štúdií sa nemá kúpať každý den. ale tak mne to nedalo,a to si myslela aj dr.ked hovorila že aj tak si myslí že budeme kúpať každý den......

wladymyra
25. okt 2010

ja kupem dcerku kazdy druhy vecer a aj v dni, ktore sa nekupe, nema s vecernym rezimom problem, lebo vtedy ju tiez v rovnakom case necham rozbalenu, spievame si a umyvame iba ruky /lebo mava zmolky medzi prstami 🙂/ a o siedmej bez problemov zaspinka. mydlo pouzivam len raz za cas a natieram ju tiez len obcas kremom - zatial to nepotrebuje.

lulu723
25. okt 2010

Ahoj tak ja som moju dcerku kupala tiez kazdy den,lebo ona kupanie milovala a bol to nas vecerny ritual.teraz mam 6-tyzdnoveho synceka a kupem ho kazdy druhy den,ale vzdy kazde rano mu v umyvadle umyjem aspon ritku a pipika,aby bol spokojny 😉

dusanab
25. okt 2010

Ahoj, ja kúpem každý deň. Okrem toho že krpec kúpanie zbožňuje, treba mu zmyť pot, veď každý sa potí a každý normálny človek sa kúpe. Netvrdím že sa musí každý deň. Ale naše malé sa dosť potí (poobede je často celý mokrý keď sa zobudí) a dať ho večer spať takého spoteného by som jednoducho nedokázala. Mydlom ho umyjem tak dva - tri razy do týždňa, inak len čistou vodou. Jedna dermatologička povedala, že sa stačí kúpať každé tri - štyri dni. To by som ja osobne teda nevydržala.

evickapooh
25. okt 2010

aj my kupkame kazdy den ale len v cistej vode -prave kvoli tomu co si spomenula v otazke-na konci kupania jej umyjem rucicky ,tvar a susulku ,zadockek s cistiacim . gelom[bez mydla ,minimum parfemu co obsahuje]

burina111
25. okt 2010

ahoj, tak ja mám dve deti a obe kupem každý deň. tiež som počula o tom, že stačí raz dva krát do týždňa a aj som to teraz skúsila na dcére...ale urobli sa potničky, bola nespokojná, okrem toho, keď sa večer okúpe, tak to je taký rituál, že vie, že je už večer a treba isť spať. takže malú kupem každý deň. vlásky zmývame iba raz za týždeň. a syna, toho som kupala každý deň asi do roka a pol, odvtedy každý druhý deň až do dnes, má cez 3 roky ale to hlavne z dôvodu AE, takže sa čvachce v špeciálnom roztoku. vlasy tak 2x do týždňa. v lete sprchujeme aj pred obedným spaním, kôli AE.

avanka
25. okt 2010

my sme drobca kupali kazdy den, prevazne v cistej vodicke, bol to nas ritual, kupanie, papanie, spanie...
od cca 2 rokov sa asi kazdy druhy den sprchujeme, ale s tym, ze ritku umyvame vo vani po kazdom kakani....
ma atopicky ekzem, sice slpabulinky, ale voda ho dost vysusuje......

janica81
25. okt 2010

Ahoj ...... my sa tiez kupeme kazdy den, je to nasa oblubena cinnost...len cista voda a
sem tam mydielko...........

sharmana
25. okt 2010

ja tiež kúpem malú každý den, a vôbec si nemyslím, že je to škodlivé.. netreba len vždy používat mydlá a šampony, niekedy stačí len ovlažit čistou vodičkou, ale vždy riadne vyumývat zadoček a genitálie, kvôli infekciám.... tak isto aj tváričku treba umyť, ale to aj cez den po papaní a ručičky.... no a mojej malej sa tiež potí hlavička, takže aspon vodou čistou ju treba opláchnut.... a tiež sa jej držia žmolky z oblečenia medzi prstíkmi na nohách....

zucha
25. okt 2010

tiez kupem vsetky deti denne od narodenia. Jednak tiez kvoli rezimu. Uz sa stalo, ze sme boli na nejake chate, kde sa nedalo okupat a nemali potom problem zaspat, ale to bola naozaj len vynimka. Ale o ochrannej vrstve pokozky, ci cosi takom som nepocula. A ak aj nieco take je, asi je horsie nechat ist spat dieta spotene po celom dni, ako neokupat a chranit akusi ochrannu vrstvu 😅

p69majka
25. okt 2010

Na radu dr kúpem malú každý druhý deň od narodenia. V lete som kúpala každý deň. Dni, keď sa kúpka mám radšej, lebo lepšie sa napapá a lepšie zaspinká. Kúpka sa rada. No zase keď nekúpkam Sárku , tak v ten deň zase mám viac času na syna Filipka a vtedy kúpem alebo sprchujem zase jeho. Pri dvoch deťoch je lepšie si to nejako rozdeliť. V priebehu dňa umyjem tváričku a rúčky, keď papáme príkrmy, tak to máme aj na obočku niekedy. Keď sa mi niečo nezdá, tak vyčistím záhyby mycelárnym roztokom, keď v ten deň nekúpem. Myslím si, že je to ozaj len na tom čase maminky a ako to vyhovuje, aj podľa únavy. Keď sa bábinko rado kúpe, tak prečo nie aj každý deň? Veď koniec koncov každý druhý deň sa dá okúpkať len čistou vodičkou bez kozmetiky. Tak pekné plahočenie 🙂 .

berus222
25. okt 2010

my kupeme kazdy den aj keby sa nemalo

weronyca
25. okt 2010

aj my kupeme kazdy den,obcas sa stane,ze sa nezadari-niiekde sme a zaspi skor a pod. ale uz to mame taky ritual..vie,ze po kupkani sa ide hajde do postielky

mirip
25. okt 2010

My kúpeme každý deň aj ked to už v dnešnej dobe nedoporučujú, ale malá si tak krásne na to zvykla, aj na ten každodenný režim, že sa ideme kúpať, potom sa napapá a ide spať

brisilda
25. okt 2010

kocky kazda maminka si urobi podla seba ja kupem kazdy den je to nasa rutina prveho syna som tak kupala a pokozku ma Ok tak nevidim dovod preco teraz melaho kupat obden? podla mna deti lepsie spinkaju cerstvo okupkane 😀 takze ja som za kupkanie kazdy den dieta musi mat isty rezim aby vedelo kedy ma spinkat 😉

ivetkab.
25. okt 2010

U nás je to už taký večerný rituál. Samozrejme, že sa občas stane, (raz za dva mesiace) že sa z nejakých dôvodov nestihneme okúpkať, ale tak ako sa večer žiada mne sprcha, tak je potrebné aj pre bábatko.

adka12
25. okt 2010

Ked bola naša Saška maličká, tiež sme kúpali skoro každý deň, ale po roku sme to znížili na každý druhý až tretí deň, ale v lete keď sa potila, tak aj 2x za deň sme sa aspoň sprchovali.

hori
25. okt 2010

kazdy treti den...

michaela2410
25. okt 2010

ja ked som mala deti mensie, tiez sme kupali kazdy den...akurat dnes som mala o tom rozhovor s nasou dr. a pekne mi to povedala....ze ked sa jej mamicky opytaju, ci maju kupat kazdy den, tak im povie...a vy sa sprchujete kazdy den?...za "ano" a ona sa spyta: " a preco?" "lebo sa potom dobre citim" a ona na to "a preco to nechcete dopriat aj svojmu dietatku?" strasne sa mi to pacilo...a potom sme sa rozpravali o tom, ze okrem toho, ze dieta sa vo vode dobre citi, tak ked ho mydlite, jeho to hladka...ked utierate uteracikom, je to urcita masaz,...a ked olejcekujete, znova je to pre dieta prijemne...no a pri manipulacii je to urcita rozcvicka...
celkom sa mi tie jej nazory pacili a stotoznujem sa s nimi...
neviem, ci ma ostatne mamicky pochopili, ale ked sa da, urcite som za kupanie...ono je to prijemne pre dieta a urcite aj pre toho rodica 😉

inffinity
25. okt 2010

michaela2410 úplně si mi vzala slova z pusy..
chtěla jsem napsat, že kolik z vás co jste tu napsaly, že myjete malé obden nebo obdva se myjete stejně "často" a kolik z vás se myje pouze vodou??? A je to jen čistě můj názor, ale zatím co jsem poznala maminky s dětmi s AE všechny do jedné myjou od narození děti pouze vodou, takže jak si má pokožka na něco zvyknout? Samozřejmě že jak se vodou mytá kůže dostane po 1 nebo 2letech do kontaktu s mýdlem, že "nějak" zareaguje..
Já jsem za umývání každý den, ale třeba když v noci cestujeme nebo se nedá tak vynecháme, vlásky myjeme podle potřeby obden v létě když se malá potila tak každý den. a od narození johnsnem a niveou 😉

zrzulka
25. okt 2010

v lete sme kupali kazdy den dceru aj syna ale teraz v zime kazdy druhy s tym ze pod vodou ho v umyvadle oplachnem kazdy den (v podstate ja umyvam ritky obidvom detom pri kazdom prebalovani a rucky obom tiez casto...) niekedy ich kupem spolu, to maju velmi radi... mala kupanie zboznuje ona by sa kupala aj tri krat za den.... v lete sme jej to dopriali 😉

sampo
25. okt 2010

my kupeme kazdy den... v podstate odkedy sme prisli z porodky, mala to zboznuje 🙂 ale bez kadejakych mydiel, to len na zaver rychlo umyjeme ritku a ide sa von. 😀

andika10
25. okt 2010

ja som ich kúpala každý druhý deň ale vlete aj 2x za deň. Na kúpanie mojích dvojičiek som bola sama, tak aj to bolo dosť

exupery
26. okt 2010

My sa tiez od narodenia kupeme kazdy den,a patri to k ritualu.Rada sa kupe a sama stvornoskuje do kupelne s holym zadkom a usmevom,tak preco jej odopierat radost?Ved aj ja sa sprchujem kazdy den...a doktor mi tiez odporucal kupat kazdodenne.

miska246
26. okt 2010

My sa kupeme kazdy den, nahotu milujeme 🙂

zuzkat1
27. okt 2010

my kupeme kazdy vecer..spociatku sme kupali kazdy druhy ale mala mala potom taky zmetok v tom vecernom spinkani... tak sme zacali kazdy vecer kupat a pekne pochopila ze kupanie oddeluje den od noci🙂 a navyse ma kupanie hrooozne rada🙂

katherine27
27. okt 2010

My kúpeme každý 2- deň, v pôrodnici nám povedali aby sme nekúpali každý deň, mäknú potom dieťatku kosti..ale na počudovanie pediatrička minule spomenula, že treba kúpať každý deň..a potom si vyber..náš malý nemá problém večer zaspať, padne 19.00 a je K.O., takže nemám dôvod ho každý večer kúpať