Ako často sú chorí vaši škôlkári?

minnie55
12. nov 2012

Náš Maťko začal od septembra chodiť do škôlky a každú chvíľu je chorý :( Som z toho zúfalá, viac som doma, ako v práci. Maximálne vydržal v škôlke 2 týždne, to je náš rekord, inak väčšinou po týždni je opäť chorý. Dávame mu imunoglucan a cebion vitamín C, ale mám pocit, že to absolútne nezaberá. Vopred ´dakujem za všetky vaše názory a podnety.

zvedavamt
12. nov 2012

S hrdosťou píšem, že predškolskú sme zvládli bez jedinej návštevy Dr kvoli chorobe a bez antibiotík. Rovnako aj prvú a teras už druhú triedu zvládame výborne.
Ako na to, poradím individuálne v IP

nana
12. nov 2012

Za dva mesiace v skolke sme mali uz dva krat laringytidu . A takto to ide cely skolsky rok. Mam velmi velke obavy ked sa narodi druhe ako to budeme zvladat. Bud budu chori obaja, ale budem mat doma nonstop oboch, aby dme sa tomu vyhli. ☹

lavyrle
12. nov 2012

Starsi syn byval chory 2x do roka a aj to bez ATB....zvycajne mal sople, ktore sme preliecili doma. Mladsi byva chory tiez tak 1-2x za sezónu (teda prvy polrok a druhy polrok) a klop-klop bez ATB. Necham doma so soplami, ktore preliecime prirodnymi prostriedkami.
Aj u nas byvaju v skolke soplave, kasluce deti, to vzdy bolo a bude aj ked sa mi to nepaci. No podstatne je podporovat imunitu - starsieho som dala na plavanie od 3,5 roka (plava doteraz a ide mat 10) - podla mna je to otuzovanie + pohybova aktivita a to super pomaha. Akurat uz aj mladsi v piatok zacina s prvym treningom plavania 🙂 Zvykla som este davat echinaceu vzdy pred jesenou....inak nedavam nic zvlastne

mamutka
12. nov 2012

prvy rok maly marodil casto, vsade som pocuvala to volovinu ze to je normalne, ze treba vydrzat.... mne stale nieco vravelo, ze to tak asi nema byt, ved bol velmi dlho kojeny, berie ciste C-cko, rakytnikovy olej a pod. - imunitu by mal mat OK a napokon sa potvrdilo, ze mal od zaciatku alergiu na vzdusne plesne. tie su vsade vonku, v skolkovych kupelniach, aj ked ich nevidno, rozbesneju sa hlavne na jesen - ked zacal s kolektivom..... takze lekarka mavla rukou, ved detske choroby .. a dlho si mlela svoje... 😠
odkedy sa podchytila alergia chodime k lekarke len po predpis sirupu na alergiu, klop klop a vsetko okolo si dalej marodi, lebo ved kazdy si tym vraj musi prejst.... ono to moze byt sposobene kadecim a clovek musi mat stastie na odbornika a hladanie trva dlho. OK, deti mozu mat aj slabsiu imunitu, ale potom im treba pomahat, nie Cebionom - pozri kolko tam toho C-cka naozaj je, kup si uz spominane ciste C z DM - modra mala ovalna dozicka.... nam po podchyteni alergie lekari potvrdili, ze vsetky jeho choroby boli vyvolane alergiou oslavenou sliznicou, inak by neschytal pravdepodobne nic

zajaciq
12. nov 2012

nie je to normalne, ze su deti tolko chore. nasa je zdrava 3 mesiace v skolke zatial a 1 den vynechany

iwusca
12. nov 2012

Mysa zatial tiez drzime, mala este tak riadne chora nebola ani ATB este nebrala, nicna podporu imunity jej nedavam, podla mna je to zbytocna chemia a riadny biznis 🙄 v septembri zacala chodit do skolky a bola doma len 2 dni co mala sopliky, inak nic...od malicka ju otuzujeme, neprekurujeme v zime dom, vela vetrame, spime pri otvorenej vetracke aj v zime, a snazim sa aby jedla vela ovocia a zeleniny, nastastie jej to chuti...myslim si ze toto je z casti aj dedicne, niektore deti su chore furt, napriek tomu ze boli dlho kojene, ine mozu byt cely den v kontakte s chorym clovkom a nic nechytia..
Btw to Ccko z DMky jeperfektne, davam ho aj jaked je take chorobne obdobie a pre dospelych je super imunal, ked na mna nieco lezie tak si ho dam a do druheho dna som fit 🙂

mbrnakova
22. nov 2012

ahojte, riešim úplne rovnakú vec, Matej začal v septembri chodiť do škôlky, má 2roky aj tri mesiace...a nie je týždeň, kedy by chodil do škôlky plných 5 dní.... väčšinou už v stredu príde zo škôlky so soplami a v noci (ako aj dnes) už nespal, lebo plný nos a kašeľ.... pred dvoma týždňami doužíval antibiotiká a už je to tu zase.... užíval všetky tie spomínané ,,imuno...,, a nič... kým nechodil do škôlky nebol chorý, antibio. užíval prvý krát až teraz....neviem čo s tým, lebo máme 6 týždňové bábo a bojím sa, aby to neschytal tiež...☹