Ako často umývať podlahy, keď po nich lozí bábätko?

zuzikmeduzik
30. jún 2009

ahojte maminy,

poradíte prosím, či treba častejšie upratovať a čistiť, keď bábätko začne liezť? používate nejaké špeciálne prípravky? alebo môže zostať všetko po starom, tj raz za týždeň povysávať a zmyť podlahy?

potapko
30. jún 2009

Zuzikmeduzik, s cistotou to netreba prehanat. Teraz nedavno hovoril jeden alergolog, ze ked sa dietatko drzi velmi uzkostlivo v cistote, tak moze (ale nemusi) byt neskor castejsie chore a aj je vyssie riziko, ze sa prejavi nejaka alergie. Dieta proste treba postupne zvykat na bacily. Nie, ze by som bola zastancom uplnej spiny 😉, ale myslim, ze raz do tyzdna upratovanie staci. Ani hracky nie je dobre stale dezinfikovat. Dietatko si proste musi budovat imunitu.

saska.t
30. jún 2009

zuzik ja vysavam 2x tyz a umyvam 1x tyzden ale musim podotknut ze mam 2 psice na podlahu pouzivam parny cistit takze ziadny saponat ale ked potrebujem len rychlo podlahy prebehnut tak klasicky trochu jary do vody a hotovo, naozaj netreba stale vsetko dezinfikovat , ja dezinf. podlahy aj hracky 1x za 4 tyz. ale hlavne kvoli tym psom, musim podotknut ze mala nebola ani raz chora 🙂

cerkris
30. jún 2009

ahoj tak ja vysávam každý deň, ale to len preto lebo na plávajúcich podlahách vidno všetko každý vlas a ja som na to alergická(nie doslovne) umývam podlahu raz za týždeň a aj prach raz za týždeň.

akejka
30. jún 2009

mám názor ako potápko...upratovali sme podľa potreby...nič špeciálne...
kvôli imunite...nie je dobré držať dieťa v sterilnom prostredí a stále všetky hračky a predmety dezinfikovať...

levik82
30. jún 2009

zmyvam raz tyzdenne (utorky - teda presne dnes 😉 ) a vysavam tiez raz tyzdenne (piatky) kedy aj utriem prach a wecko plus kupelka. ale to taaaaaak nemam rada 😝 a tiez som nazoru ako baby - ani s cistenim hraciek to netreba prehanat. jasne, ked spadnu vonku do nejakej extra spiny umyjem, ale ked u nasich v zahrade tak uz neumyvam 😉 asi tak. aj ked sa stale pozuastavim ci robim spravne 😖 moj muz by umyval aj ked spadne u nas doma na podlahu v byte 😀 tak som ho vychovala 😀

potapko
30. jún 2009

Levik, vyborne si vychovala muzicka. Naozaj nie je dobre hracky prehnane umyvat. Len ked su viditelne spinave, alebo polepene. Kamoska velmi dbala na hygienu pri prvej dcere a je tazka alergicka a stale bola chora. Pri druhej to nerobila a mala je v poriadku. Nemusi to byt sice z toho, ale ona sa na tom vzdy smeje a teraz tvrdi, ze "zdrava spina" 😀 😀 Treba si vybrat a robit to, co mamine vyhovuje a mysli si, ze je spravne.

zuzikmeduzik
autor
30. jún 2009

ahojte,
nie som za extra sterilné prostredie, ale keď vidím, ako má malý na rúčkach prach zo zeme len čo je chvíľu na parketách, riešim, či nemám začať zmývať každý deň ☹

vevusiatko
30. jún 2009

Podla mna treba umyvat podla potreby ale raz do tyzdna staci .Vacsinou umyvam tak aj ja a hracky malej len umyvam teplej vode a to tiez len obcas 🙂

janzi
30. jún 2009

ja tiez umyvam so savom na podlahy a vysavam 1x tyzdenne a hracky podla potreby pod tecucou vodou.... Mala mi teraz zacala rozoberat tie penove pucle a davat ich do ust....ako cistite tie??

vevusiatko
30. jún 2009

🙂 tie co su ako koberec. My ich ideme kupit ale svokra tiez pod teplou vodou oplachne...... To staci podla mna 🙂

zuzikmeduzik
autor
30. jún 2009

a viem že je to hlúpe, ale môj muž sa často prebehne po byte v teniskách na von, aby si vzal napr. zabudnutý mobil...neviem ho to odnaučiť .... aj u vás je to tak? preto som sa pýtala na tú čistotu, nechce sa mi každý deň drhnúť...

vevusiatko
30. jún 2009

😀 zuzik aj ja zbehnem 😅 😅 casto malej nieco zabudnem v izbe takze si myslim ze to nevadi ved blato nenanosis 😉 Podla mna koli tomu nie je treba hned cistit vsetko 🙂 Nasa mala papa mobily, prepinace a minule peniaze jedla 😀 takze si myslim tam je viac bacilov 😉

zuzikmeduzik
autor
30. jún 2009

jej vevusiatko, si ma potešila
náš je tiež na mobily, ale do pusinky sme mu ho ešte nedovolili dať...
ale začína sa veľmi jedovať, ak mu niečo zoberiem z ručičiek, takže budem musieť ustupovať 🙂

vevusiatko
30. jún 2009

My zakazujeme davat do ust ale potom spusti krik neuveritelny a niekedy si ani nevsimnem ako s tymi peniazmi ze ich ukradla 😀 Ono vela ludi ma iny nazor moja susedka nema deti kazdy den umyva parkety ale tak ja mam aj inu pracu napriklad pisanie prispevkov na konika 😀 😀 😀
Inak by sa detom nemalo ustupovat v tychto veciach ..ale to sa mi lahko hovori mas este stastie ze mas chlapca moja je rozmaznana velmi to uz asi od 4 mesiacov place ked jej nieco zoberieme .. napriklad pred chvilou som ju uspala s mucholapkou inak by revala pol hodinu 😀 😀

pikino
30. jún 2009

ahojte

vevusiatko ta mucholapka ma dostala 😀 😀 😀 😀
my mame tiez dvoch hafanov a upratujeme raz do tyzdna. aj ked plznu straaaasnym sposobom a tie cierne chlpy je vsade vidiet. uz mam strach z toho ked zacne liezt lebo tie chlpy su ostre ako spendliky asi budem musiet poctivo vysavat ani nie tak kvoli cistote ako prave kvoli tym pritulnym chlpom. 😝 tiez nie som zastancom sterility
hracky jej neumyvam kym nie su spinave, a ani flasky jej nesterilizujem kazdy den. podla mna cim skor sa telo dostane do kontaktu so vsetkymi tymi malymi potvorami tym lepsie.

vevusiatko
30. jún 2009

pikino suhlasim.....ved jasne ja inak ked nieco niekde vidim iba prejdem vysavacom inak neumyvam ale tak raz do tyzdna sa donutim umyt parkety 😀 😀 😀
Inak flasky vyvaram raz za dva mesiace vacsinou vyplachem iba a vecer umyjem jarou a takou kefkou na to 🙂
Pikino mucholapka je super hracka....hlavne ked nou mna bije 😀 😀

lenka_da
30. jún 2009

ja som na prach alergicka, vlasy mi stoja dupkom, ked vidim chumace na podlahe, takze zmyvam cistou vodou kazdy druhy den a chodbu prebehnem len tak letmo kazdy den
uz to mam tak nacvicene, ze je to raz-dva
moje dieta sa pricucne absolutne na hocico, co najde (a co je nove, hracky ju uz nebavia), iste obdobie ocmulavala podlahy, ostaval za nou taky mokry pasik ako za slimakom 😀 takze vtedy som fakt zmyvala takmer denne 🙄

vanja
30. jún 2009

ja podlahu zametiem počas týždňa podľa potreby a umyjem 1 x týždenne. Hračny nesteril. len som ich umyla v teplej vode. Ozaj lekári tvrdia, že veľmi sterilné prostredie by nemalo byť, pretože deti potom vyjdú von, dajú ruku do piesku..... My ako deti sme behali po dvore u babky, kde boli kurence a bobky od zajacov / ináč tie mal brat veľmi rád/ a sme tu a všetci zdraví.

zuza.m
30. jún 2009

no ja zametam každy den a každy treti vysavam podlahu.neviem ako je to u vas ale unas je pomaly za lopatku špiny hned večer.a to nemame psa a ani obuty nebehame.neviem prečo.tak že vždy doobeda to aspon pozmetam.umyvam podla potreby .neznesem ked ma na rukach vlasy a kade čo.aj ked si už nedava velmi ruky do ust .velmi sa mi nepači ked ma ponožky alebo kolienka čierne.umyvam ajaxom .

vevusiatko
1. júl 2009

vanja bobky od zajacov mnaaaaam 😀 😀 Inak casto to tak byva deticky na dedinach nemavaju alergie su menej chore 🙂

jamaat
1. júl 2009

Vevusiatko, tak tá mucholapka bola dobrááá! 😀 😀

Aj my máme doma psa a vysávam teraz minimálne každý druhý deň, lebo ma ide z tých chlpov švihnúť. Povysávam a o hodinu sú už chlpy na dlážke. Koberce vysávam tak dva razy za týždeň, tam sa tie chlpy až tak nedržia. A keď mi začne malá loziť, tak to bude asi perné. To budem musieť asi každý deň. Pritom tiež nie som úzkostlivá ohľadne čistoty. Nesterilizujem fľašky a cumle tak často, ako píšu v múdrych článkoch. Nedezinfikujem domácnosť. No a čo sa týka záhrady, prírody, tak my sme boli vychovaní s heslom: V hore je aj špina čistá! 🙂

suziad
1. júl 2009

Ja tiez vysavam a umyvam raz za tyzden utieram prach atd.., Kuchynu a chodbu zametam kazdy den, mame tak sprosto vyrieseny byt, ze cez chodbu musime prechadzat do izieb 😠 . Mala zatial nelezie, ale v behaciku ma obcas zafulane ponozky 😅

pammy
1. júl 2009

Baby ja zdialam Vase nazory. A akurat som umyla podlahu... my to mame v tom trochu blbe, ze vyjdeme z nasej izby, kde sa maly hra, rovno na chodbu, kde je kocik...
Ale nie to som chcela, dnes som mala dost blbe rano a bola som smutna, ale ako som si precitala Vevusiatko o Vasej mucholapke 😀 😀 😀 😀 😀 hned sa mi zdvihla nalada 😵

vevusiatko
1. júl 2009

pammy to som velmi rada 😀 😀 😀
Baby netreba to prehanat 😀 Ja som zo zaciatku vsetko umyvala hracky aj tri krat denne a to ich chytala ale teraz kaslem na to.... 😉

winki.w
1. júl 2009

ahojte, pripajam sa do diskusie 🙂
nasi tiez este nelozia, len sa tak gulaju po koberci, ale tiez sa nazbiera na tie rucicky. Vysavam 1xtyzdenne, zmyvam 2xtyzdenne, a pocas tyzdna este parkrat prebehnem s malym vysavacom - hlavne v kuchyni a okolo stola v obyvacke. hracky a cumle umyvam vzdy, ked spadnu na zem. ale tiez nie som za prehnanu cistotu, nasa tinka tiez olizuje koberce, takze uz sme si so spinou tiez potykali 🙂

matysekasasenka
1. júl 2009

baby ja tiez nie som nejakym zastancom velkej cistoty..prach utieram raz tyzdenne, hracky nesterilizujem len ich oplachnem pod teplou vodou, ale podlahy umyvam kazdy den. nejako mi to vadi ked tam vidim prach, vlasy atd tak vacsinou rano prebehnem mopom cely byt a maly moze v behaciku behat po celom byte, ale aj tak ma ponozky, teda len spicky trosku spinave vecer...a neviem si predstavit ked bude maly lozit a na rucicky sa mu budu lepit tie spiny z podlahy....momentalne dava vseeeeeeeeeetko do pusy, aj ruky

gabuliik
1. júl 2009

Čaute.Pripájam sa.Ja umývam dlážku 1x týždenne,vysávam každý den a hračky umývam sporadicky.Vždy ked sa dá.Ale môj malý už lozí a okolo nábytku ide sám,takže zastaviť ho aby niečo nedal do pusy je fakt ťažké.

miskachrumka
1. júl 2009

ahojte no aj ked moj este nelozi ale ja zmyvam 3 tyzdenne s malim na rukach ale mame macku a strasne plzne ale ze je dobre aby babo vyrastalo s nejakym zvieratom ze to znizuje alergie na vsetko!!!!!!!!!

mami.sk
1. júl 2009

ja vysavam kazdy den , mame plavajuce podlahy a tiez mi vadia chumace prachu co sa stihnu za jeden den urobit 😝 umyvame 1x tyzdenne a tiez si myslim ze to netreba nijako zvlast prehanat 😉
ja som alergicka na prach, perie , roztoce atd tak nechcem aby aj dcerka bola alergik tak nech si zvyka 😀 😀 😀

briketa
1. júl 2009

Baby, tie co umyvate Savom, to je skodlivejsie ako drzat deti v spine... najagresivnejsia chemia.
Ja umyvam parkety denne, pretoze manzel ma astmu a je velmi haklivy na prach. ALE cely dom ocistim pomocou vody, octu, sody bikarbony a tea tree oleja (ako dezinfektant). Z kupovanych prostriedkov ECOver.
Syn nema alergiu na nic a este nebol chory (v sept. bude mat 4) ;)