Ako dať lieky 1,5 ročnému synčekovi?

jonka23
21. okt 2018

Poraďte prosím malý má kašeľ...sirup mi však vyplýva....už neviem ako mu ho podať ...skúšala som striekačkou, lyžičkou...odmerkou...do čaju...vždy všetko vypľuje!!!

mircalla
21. okt 2018

Striekacka alebo tycinka. A nie rovno, ale nabok pod dasno. Pomaly na viac krat

sandri
21. okt 2018

@jonka23 ja som pri liekoch nemilosrdna. Proste to do deti dostanem ci chcu alebo nie. Ked sa snazili odporovat - dieta si lahlo, muz mu prilahol ruky a nohy, ja som nasilu otvorila pusu a strekla liek striekackou smerom do lica - vtedy ti to nevypluje. Ked streknes priamo na jazyk, resp do stredu ust, tak to vie vyplut, ked to nasmerujes do lica, tak to nevie vyplut. Stacilo to spravit 3x a obaja uz zjedia lieky dobrovolne - lebo vedia co by ich inak cakalo 🙂

majka99999
21. okt 2018

@jonka23 ked ine nezaberalo, tak striekacka z nurofenu alebo z paralenu (aby som ho nezranila), pridrzat dieta, popros muza, do boku medzi lice a dasno strcit striekatcku, streknut podla mnozstva (tak cca 1 ml sa da), zapchat nos aby prehltol, ak vypluje prvy pokus. Nastastie toto som muzela robit len parkrat.

mircalla
21. okt 2018

Tak tak to je asi jediny sposob co mne fungoval

kllamarka
21. okt 2018

@jonka23 tak ako radia zeny, "nemilosrdne" dieta aj pritlacit a striekacou smerom do lic.
Lieky su lieky, ked nebudes prosikat, ikat, nadavat ale rychlo a razne liek aj nasilu podas, deti si zvyknu a nebudu tolko casom odporovat.

krepes
21. okt 2018

@jonka23 moj manzel to minule spravil tak, ze mu striekačkou strekol sirup na kasel do slamky na flaške a maly to v pohode vypil.Len mne sa to uz potom nepodarilo spravit tak aby to nestieklo uplne na spodok a nezmiesalo sa to s vodou. Inak ale ako pisu baby vyssie, nasilu so striekačkou som mu davala a potom po par dnoch uz vobec neprotestoval.

paskolinka
21. okt 2018

skus, ako dievcata radia, nejako nasilu, horsie bude, ak ti to potom vyvracia. moj sirup na kasel tak vyvracal, ze bolo pol kuchyne od toho. to ho dostal prvy a posledny krat. ale iny sirup v pohode spapal. niekedy je to o tom, ze konkretny sirup nesadne...

jonka23
autor
21. okt 2018

@paskolinka Ďakujem

prihlasenemeno
22. okt 2018

@jonka23 mojmu nechutil solmucol, ale mucosolvam mu chuti. Asi ma lepsiu chut

jonka23
autor
22. okt 2018

Ďakujem všetkým ktorí reagovali dnes som bola s ním u doktorky povedala že ma dýchacie cesty čisté pritom keby ste počuli ako hrozne kašle...Ani mi nič neprepísala Povedala že si mám kúpiť sinupret...
To podávanie tých liekov hrozné...Vôbec to nezvládam aj tak mi skoro všetko vypľuje okrem toho vrieska pritom strašne....Tak mi ho je ľúto

dominika7990
22. okt 2018

Tiež dávam ,,nemilosrdne” aj cez plač a boj či chce či nie a koľkokrát mi už stačí len povedať že musí či chce či nie a je len na nej či budeme bojovať a dá si už v klude stretnúť. Už aj odsávačku sama vezme a odsáva si lebo vie že nemá navyber 🙈

majka99999
23. okt 2018

@jonka23 moj maly teraz rovnako kasle, akoby vykasliaval a to ani sople nema, dychanie ciste, bola som s nim vcera u dr... Ja mu davam inhalovat vincentku, to mu zabera najlepsie. (nerada davam tie vykasliavacie sirupy, lebo pred rokom a pol sa mi nevedel dokaslat, myslela som, ze sa zadusi - to bolo po zapale pluc). Ale tak moj nema problem prehltnut lieky, len antibiotika som mu musela raz davat na niekolko krat, lebo boli fakt hnusne. A luto ti ho nemusi byt, musi sa naucit, ze lieky sa nevypluvaju, ze mu pomozu. Teraz uz moji nevypluvaju, 4 a 6 rokov.

dankanka
24. okt 2018

@jonka23 ja som naposledy zarobila smectu do čierneho čaju. Hnackovala. Dala som jej lyžičku. Urobila som si kávu. Sadli sme si. Hovorím jej, pi kávičku.. Kyselila sa, ale celé vypila. Inak tiež nie je šanca.. Ma 1,5 roka..

ikushka19
24. okt 2018

@jonka23 u nas tiez na silu cez slzy striekackou do lica, ale este jeden tip hned ako po troske dam liecik strcim cumel do ust. Ak mate cumel je to super pomocka. Moju dcerku nadrapovalo takze okrem toho ze mi liek vyplula ho potom aj vyvracala.. sestricka na pohotovosti mi poradila tuto fintu a odvtedy je to ovela znesitelnejsie. Drzim palce nech ste uz len zdravi a nemusite riesit tieto problemy.

euka210
9. nov 2018

ja by som nedavala, nasilu u nas sli len ATB